Kupuj od rolnika! Czyli jak robić dobre zakupy na targu...

in polish •  last year  (edited)

Nie ma to jak sobotnie, poranne TARGOWISKO ;)
Odkąd zaczęłam jeść bardziej świadomie   
nauczyłam się robić ZAKUPY NA TARGU!

 


DLACZEGO POWINIENEŚ KUPOWAĆ NA TARGU? 

  • będzie TANIEJ 
  • będzie ZDROWIEJ 
  • towar jest bardzo RÓŻNORODNY i czasem znajdziesz perełki 
  • WSPIERASZ polskich rolników, a nie wielkie zagraniczne koncerny 
  • kupujesz w takiej cenie jaką WYNEGOCJUJESZ ;)  

JAK KUPOWAĆ NA TARGU?  

  • Kupuj od rolnika! Nie handlarza... Nie zwracaj uwagi na wymuskane, perfekcyjne warzywa. Mają być nieidealne, marchewki w piachu, pomidory koślawe. Przetestuj kilkanaście miejsc. Szukaj dotąd, aż trafisz idealnie. Ja na całym targu mam może z 5 stoisk, do których chodzę regularnie. 
  • Rozmawiaj! Zadawaj pytania. Możesz zdobyć wiele informacji na temat warzyw i owoców, nawiązuj dobre relacje  
  • Dotykaj, wąchaj, smakuj... Wybieraj najlepszy towar
  • Negocjuj ceny! To co lubię najbardziej ;) Na początku mogą być opory, ale z czasem nabierzesz wprawy i pewności siebie! Nie ma nic przyjemniejszego, niż satysfakcja z dobrego dealu np. zdobycie 17 sztuk avocado za 9,- PLN ;)  

Wrzucam kilka fotek z dzisiejszego targu. Te kolory, różnorodność, zapachy...

Kupcie sobie nawet tam jedną marchewkę i porównajcie z tym co kupujecie w sklepie. Gwarantuje, że różnica będzie zauważalna! 

Macie ochotę zrobić następne zakupy na targu?:)
 

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Pełna racja! Marchew ma być w ziemii, a pomidor wykoślawiony! Dobrze to ujęłaś :) Od pewnego czasu warzyw supermaketów również unikam ...ale awokado od polskiego rolnika? ;)

Faktycznie avo od rolnika w PL byłoby ciężko zdobyć 😁 trochę to uogólniłam. Ale coraz więcej egzotykow można kupić od rolnika typu melony, arbuzy

Zgadzam się z artykułem. Również preferuję kupno od rolników. Od siebie dodałbym jeszcze, że warzywa i owoce prosto z "pola" są znacznie smaczniejsze - gdy po raz pierwszy spróbowałem frytek zrobionych z wiejskich ziemniaków, to byłem wniebowzięty. Następnie spróbowałem pomidorów na kanapce... to samo. One nie tylko są zdrowsze. One lepiej smakują!

Zdecydowanie zgadzam się!🙂u mnie to właśnie było na przykładzie marchewki... ta z targu była niesamowicie słodka, bogata w smaku, a z supermarketu bez wyrazu...

Zgadzam się z Tobą w 100%.! Targ to jest to coś.! Po targu mogłabym chodzić całe dnie, ogladać, wyszukiwać nowości i te zapchy świeżych ekologicznych warzyw i owoców, czego chcieć więcej.?
Muszę przyznać, że u mnie takiego wypasionego targu nie ma :(. Najbardziej urzekły mnie te piekne pomarańczowo-żółto-zielone dynie, te ozdobne i te jadalne :D aaaaa i jeszcze fioletowa papryka? Naprawdę ?
Myślę, że powinno się wspierać polskich rolników. Wychodowanie takiego warzywka jakim jest pomidor, marchewka czy też dynia może się komuś wydawać, że to nic takiego ale moim zdaniem jest to ciężka i pracochłonna praca w którą trzeba włożyć mnóstwo serca, żeby wyrosły takie piękne dorodne pomidorki bez chemicznych oprysków. :) Zgadzacie się ze mną.?

Dokładnie! Dlatego warto wspierać ich wysiłek kupując od nich produkty. Oni stawiają wszystko na jedną kartę i w większości to ich jedyny dochód, a pogoda w Polsce nie zawsze jest łaskawa... ten rok wyjątkowo udany, ale w poprzednim nie było dużo owoców lub były bardzo drogie. Moim marzeniem jest mój własny ogródek w którym wyhoduje swoje ekologiczne warzywka i owoce. Na ten moment mieszkam w bloku i jedyne co sadze, to ziółka😊