Kozi Róg. GetTHEbet !

in #polish2 years ago (edited)

org_26751_1423754275.jpg

Powiedzenie zapędzić kogoś w kozi róg znaczy przenośnie "postawić go w trudnej sytuacji / zadać temu komuś zagadkę nie do rozwiązania".
Ja natomiast nie chcę nikogo zapędzać w żaden kozi róg, chciałbym bardziej podzielić się swoją opinią, co do dzisiejszych spotkań rozgrywanych w Lidze Europy. Zerknijcie co przyniesie nam mityczny róg obfitości.

sdw.jpg

Gdy Kronos, który był bogiem świata Hellenów, panował na niebie, mały Zeus, jego syn, który nie został przez niego zjedzony, wychowywał się pod okiem kozy Amaltei. Pewnego razu, kiedy zwierzę ułamało róg, mały bóg wziął go do ręki i pobłogosławił, tak powstał róg obfitości. Napełniał się on wszystkim, czego zapragnął jego posiadacz. Dzisiaj jest to symbol dostatku i dobrobytu. Wyrażenie jest często używane w literaturze. Ja zaś dziś użyję go do wytypowania przebiegu niektórych spotkań, szybki i treściwy tekst. Enjoy !


18.30, FC Kopenhaga vs Atalanta.

Copenaghen-Atalanta-Probabili-Formazioni-Quote-e-Pronostico-1000x600.jpg

W pierwszym meczu było bez bramek, co przy przebiegu tamtego meczu było czymś niespotykanym. Nie wiem do dziś, jak tam nic nie wpadło, cóż, piłka nożna. Wynik otwarty i jest wodą na młyn na mój typ, mianowicie over rzutów rożnych. Atalanta gra kapitalną piłkę, dysponują fajną kadrą grającą bez kompleksów a ich głównym celem na tą fazę sezonu jest awans do LE. Kopenhaga u siebie rozgrywa bardzo agresywne spotkania i też powinna zaatakować. Im dalej w las, im dłużej będzie widniał wynik bezbramkowy będą się zamykać, wybijać na rożne (oby), prawdziwą wodą na młyn będzie otwarcie wyniku przez którąkolwiek z ekip.

TYP - OVER RR 9.5+


19.15, Midtjylland vs Malmo FF.

superliga-broendby-fc-midtjylland-0-1.jpg

Zostajemy w Danii, gospodarz "Mitfjuland" zmierzy się z inną ekipą ze Skandynawii - Malmo FF. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2-2, mimo, że Szwedzi prowadzili już 2-0. Spotkanie było dosyć otwarte i w miarę wyrównane. Duńczycy u siebie z pewnością nie będą liczyć na zwycięski remis który da im awans, powinni zaatakować a u siebie robią to bardzo, bardzo dobrze i nabijają przy tym masę kornerów.

TYP - OVER RR 9.5+


19.00, CFR Cluj - Dudelange

ZDU5YjZiZWI4YzkyMjVjNzMwNzYxYzQzYWJh.thumb.jpg

Mistrz Rumunii ma dwie bramki do odrobienia z pierwszego spotkania. Plan powinien wyglądać na prosty - trzeba to odrobić. Oczywiście, niby prosty ale ekipa z Luksemburga pokazuję, że w piłkę jednak potrafią grać. Nadal jednak uważam, że jest to półka piłkarsko półka niżej jak Rumuni i to oni będą dominować. 1-0 nic im nie daje, 2-0 to dopiero dogrywka a upragniony awans po 90 minutach to wynik 3-0. Nie mogą oczywiście przy tym stracić bramki. Mnie nachodzą na myśl oczywiście, rzuty rożne. Gonienie wyniku przy własnych trybunach to czasem chaotyczne ataki i wybicia rywala...

TYP - OVER RR 9.5+


Łącząc takiego tripla powinniśmy otrzymać AKO - 5+/- co uważam, za fajny kuponik.
Miejmy więc nadzieję, że późniejszym wieczorem będziemy mogli powiedzieć :

  • „Podane przez GetTHEbet typy okazały się istnym rogiem obfitości”

giphy (3).gif

źródła - Internet