📖 6 książek, które musisz przeczytać, żeby lepiej pisać na Steem! 📖

in #polish6 years ago

Blogowanie zawsze praktycznie zawsze zaczyna się od pasji, jednak dla niektórych z czasem staje się pełnoprawnym zawodem. Jeśli myślisz, aby zarabianiu na pisaniu, powinieneś dokształcać się z kilku różnych dziedzin, które są nieodłącznym elementem pracy blogera. Właśnie dlatego, przygotowałem dla Ciebie zestawienie książek, które pomoże Ci poszerzyć Twoje horyzonty. Poniższe propozycje to książki które powinien przeczytać nie tylko każdy bloger, ale każdy człowiek.

s

1. Finansowy ninja – Michał Szafrański

Tytułowy finansowy ninja, to osoba świadoma finansowa, która nie tylko mądrze zarządza finansami, ale również dąży do powiększenia puli dochodów i oszczędności. Jak stać się ninją? Na początek musisz przeczytać książkę Szafrańskiego, a później wszystkie rady wcielać w życie. Choć sam autor nie jest z wykształcenia finansistą, to zna się na tym temacie, jak mało kto! Na co dzień prowadzi jednego z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych blogów – JakOszczędzaćPieniądze.

s

2. Maksimum Osiągnięć – Brian Tracy

Brian Tracy jest jednym z największych światowych autorytetów z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii biznesu. Autor porusza w książce tematykę konsekwencji w osiąganiu celów, na co z kolei składa się kilka elementów. Ponadto Maksimum Osiągnięć uczy, że nasze szczęście nie zależy od losu, czy zwykłego przypadku, a od nas samych, jeśli odpowiednio ciężko na nie pracujemy. Jeśli sięgniesz po tę pozycję, jestem pewien że zechcesz poznać też inne książki Briana Tracy’ego.

3. #ZapytajGarego – Gary Vaynerchuk

Gary, to amerykański przedsiębiorca, youtuber, autor bestsellerów oraz współzałożyciel VaynerMedia – agencji cyfrowego marketingu (która w 2016 roku zatrudniała ponad 600 pracowników i osiągnęła przychody 100 mln USD). Z książki #ZapytajGarego nauczysz się wiele o social mediach, marketingu, czy prowadzenia firmy. Całość czyta się bardzo dobrze, nie tylko ze względu na styl pisania, ale także przyjazną formę Q&A.

2

4. TED. Jak wygłosić mowę życia – Jeremey Donovan

TED to organizacja non-profit, która zajmuje się szerzeniem szczytnych idei oraz wymiany doświadczeń osób z nimi związanych. Sam sposób przemawiania prelegentów skutecznie zmienia oblicze oraz postrzeganie przemówień publicznych. Dzięki tej książce nauczysz się, w jaki sposób przygotować inspirującą, treściwą mowę, która będzie potrafiła porwać absolutnie wszystkich odbiorców.

s

5. Content Marketing po polsku. Jak przyciągnąć klientów – Barbara Stawarz

Barbara Stawarz – specjalistka m.in. od content marketingu, nowych mediów oraz komunikacji. W swojej książce dzieli się swoją obszerną wiedzą i wprowadza w tajniki content marketingu za pomocą wielu ciekawych przykładów z naszego kraju oraz zza granicy. Content Marketing po polsku, to pozycja idealna dla osób początkujących, ponieważ zawiera skondensowaną wiedzę z tego zakresu, która jest idealną podstawą, do świadomych, samodzielnych działań.

s

6. Poradnia językowa, słucham… – Ewa Rogowska-Cybulska, Małgorzata Milewska-Stawiany

Każdy szanujący się bloger powinien więcej czytać, niż pisać, ponieważ czytanie poszerza zasób słownictwa, poprawia styl przelewania myśli na papier (także ten wirtualny). Czasem warto również, aby czytał o dobrym pisaniu, najlepiej te pozycje, które są najlepsze. Przykładem takiej książki jest właśnie Poradnia językowa, słucham…, która wprowadza czytelnika w świat poprawnej pisowni, interpunkcji, odmiany wyrazów i słowotwórstwa. Wbrew pozorom, czytelnicy bardzo dużą uwagę zwracają na sposób pisania blogera, dlatego jest to kwestia, do której warto się przyłożyć.

Artykuł pierwotnie został umieszczony na moim blogu pod adresem: oscarrak.pl


Śledź mnie w innych mediach społecznościowych lub mój cotygodniowy przegląd pod #raczyprzeglad

Blog~ Facebook ~Instagram ~Twitter

giphy (5).gif

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł śledź mój profil :)

Sort:  

O i takie tematy lubię. Pozdrawiam.

Książki to nie wszystko, warto doskonalić tzw. kunsztu pisowni. Należy przykładać wagę do stylistyki, a co ważne ortografii aby odbiorcy dobrze się czytało. Podstawą jest przeczytanie kilkukrotne opracowanej treści przed publikacją - czego autorowi chyba zabrakło. To początkowe zdanie bardzo razi. Gdyby po tym pierwszym "zawsze" był przecinek lub "praktycznie zawsze" było w nawiasie dało by się to przełknąć.

"Blogowanie zawsze praktycznie zawsze zaczyna się od pasji, jednak dla niektórych z czasem staje się pełnoprawnym zawodem. "

Skłaniam do czytania tego co się pisze przed publikacją... ale jak to mówią, ten się nie myli kto nic nie robi :)

Jak zaczynałem parę lat temu pisać to robiłem błędy ortograficzne wszędzie. Do dzisiaj oczywiście również zdażają mi się błedy. Słusznie zauważyłeś i tutaj nie mam kompletnie z tym problemu. Wolę robić, korygować, poprawiać. Tylko w taki sposób można się rozwijać.

Od siebie dodam też tytuł, którego przeczytanie pomoże nie tylko na steemicie - "Obudź w sobie olbrzyma", autorstwa Anthony'ego Robbinsa.

Dobra pozycja. Również polecam! Można by tutaj wrzucić jeszcze parę tytułów

Znałem tylko pierwszą pozycję, muszę nadrobić zaległości ;)

Polecam, bo każda z tych pozycji potrafi wywrócić życie do góry nogami. 😀

Dzięki za propozycje lektur, zapisałam :)

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.12
JST 0.027
BTC 61430.70
ETH 3318.28
USDT 1.00
SBD 2.49