ABC czyi "Alfabet życia"

in polish •  2 years ago 

ABC

A jak... ABC

prosta wyliczanka, która przypomina, że wszystko ma swój początek i dobrze postępować z ustalonym planem, czyli właściwą kolejnością. Ale opracowanie planu nie wystarczy, trzeb zacząć go robić !
"Nawet najdłuższa droga zaczyna się od postawienie pierwszego korku"
Konfucjusz

B jak... BOOK 📒📚

pięknie podsumowało to Wisława Szymborska


"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

C jak... CEL 🎯

Jeśli nie mam celów to skąd wie się dokąd dążyć. To dokąd dążę zależy od tego czy realizuje pomysły innych czy własne. Jeśli nie mam własnych to podążam drogą wytyczoną przez innych.

D jak... Dobro powraca

Wielokrotnie już się przekonałem, że warto pomagać, gdy nie otrzymujemy niczego w zamian. Takie dobro wraca do nas wtedy, gdy się najmniej tego spodziewany.

E jak... ENERGIA

Jako miłośnik Star Wars wieżę, że otacza nas energia. Jest siłą, która napędza nasze działanie. Czym więcej mamy energii tym jesteśmy szczęśliwsi.

Dzisiejszemu światu jest potrzebna nie tyle energia termojądrowa, ile raczej energia zamknięta w ludzkim sercu, którą trzeba wyzwolić.
Albert Einstein

F jak... FUN czyli zabawa przyjemność

Jeśli w tym co robisz nie ma przyjemności, to zawsze możesz poszukać czegoś zabawnego, przyjemnego lub korzystnego. Czasami wymaga to odrobiny wysiłku, ale zawrze się opłaca. Jeśli jednak jest to niemożliwe to po co robić takie rzeczy?

G jak... GÓRY 🌋

Dla mnie najlepsze miejsce na ładowanie akumulatorów osobistych. Sam chodzę w każdych warunkach. Nie raz zdarzyło mi się, że po kilkugodzinnej wędrówce w deszczy lub mgle, gdy wchodziłem na szczyt ukazywał się wspaniały widok i miałem góry tylko dla siebie.
Niezapomnienie przeżycie - każdemu życzę doświadczyć takich chwil.

H jak... HIMALAJE

Jako najwyższe góry ciągną mnie. Szczególnie ta mniej uczęszczana część w granicach Chin.

I jak... INWESTOWANIE 📈

Czyli coś, co się zawsze przydaje. Od lat poznaje i rozwijam nowe sposoby.

J jak... JEŚĆ 🥣 🍇 🍉

Uwielbiaj próbować nowe potrawy i poznawać nowe smaki. Jestem świetnym doradcą, ale wolę role konsultanta niż osoby przesiadującej całe dnie w kuchni.

K jak... KINO

Lubię oglądać dobre filmy na dużym ekranie.

L jak... LAS 🌲🌳🌲

Lubię biegać jak chodzić po lesie, dla mnie to jak medytacja. Najlepsze pomysły najczęściej przychodzą mi własnie w lesie.

M jak... MIŁOŚĆ 💖

Coś, bez czego trudno żyć.

Miłość jest czymś, na co nie ma się wpływu, znajduje człowieka – bez powodu, bez komentarza i nie dając mu możliwości obrony.
Isabel Abedi

N jak... NEW czyli nowości

Lubię gadżety, lubię nowinki, lubię poznawać nowych ludzi i lubię uczyć się nowych rzeczy.

O jak...@opti

Skrót od optymista.

P jak... PŁYWANIE

Lubie pływać tak w pław, jak i na żaglach. Woda ma w sobie coś magicznego. Niezależnie czy jestem na łódce, windsurfingu czy pływam wpław zawsze to sprawia mi to radość .

R jak... ROLKI, ROWER czyli RUCH

W przemieszczeniu się o wlanych siłach jest jakaś magia. Można zrobić tę samą trasę samochodem, ale nie daje to tyle satysfakcji, gdy odległość pokonuje się o wlanych siłach.

S jak... SPORT

SPORT to dla mnie wysyłek, a nie siedzenie przed TV. Dla mnie taki wysiłek to konieczność, gdyż jak zauważyłem, pracuje mi się wtedy wydajniej.

T jak...TRENING

Podstawa sukcesu i mistrzostwa.

Sukces to 99% ciężkiej, konsekwentnej i systematycznej pracy
a tylko zaledwie 1% talentu.
Tak pokazują przykłady i wypowiedzi multimedalistów olimpijskich, jak i świadectwa najlepszych biznesmenów.

U jak... UŚMIECH 😀

Uśmiech to jedna z bardziej magicznych czynności. Jeśli się uśmiechasz to: -nie może być spięty - ciało naturalnie się odpręża, - ponoć uśmiechnięci ludzie żyją statystycznie ponad 10 lat dłużej, aż dziwne, ale były takie badania.

V jak... VICTORY 🏆

Lubię wygrywać. Jeśli nie rywalizuję z innymi, to staram się pobić samego siebie.

W jak... WIEDZA

Lubię uczyć się nowych rzeczy, wiedzieć jak coś działa. Dlatego staram się codziennie poznać coś nowego.

Y jak... YES

"Yes Man"(2008) - świetny film i świetne wyzwanie zgadzać się na wszystko jednego dnia !

Z jak... ZROBIONE lub skończone ✅

Z jest ostatnią litera alfabetu łacińskiego kojarzy mi się z kończeniem. Jeśli się coś zaczyna, to warto to skończyć lub postanowić ( podjąć decyzje), że się nie będzie dalej tym zajmowało. To uwalnia energię na inne działania.
Takt powstał z inspiracji konkursu ogłoszonego przez @sisters .
Jeśli spodobał Wam się mój alfabet będę wdzięczny za UPVOTE :)
Wszelkie komentarze również mile widziane

Życzę uśmiechów 😀🙂 😉

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Welcome to Steem Community @opti! As a gentle reminder, please keep your master password safe. The best practise is to use your private posting key to login to Steemit when posting; and the private active key for wallet related transactions.

In the New Steemians project, we help new members of steem by education and resteeeming their articles. Get your articles resteemed too for maximum exposure. You can learn more about it here: https://steemit.com/introduceyourself/@gaman/new-steemians-project-launch

niech Moc będzie z Tobą! :)

Od A do Z! Konkretnie i na temat HEHE! Co do Twojej rywalizacji to mam tak samo! Najbardziej lubię rywalizować z moim mężem ale on niekoniecznie lubi przegrywać ze mną... a później nastają ciche dni :) Dobro powraca - zgadzam się w 100%

Twój pomysł na konkurs był świetną rzeczą. Zrobienie takiego alfabetu, dla siebie to bardzo użyteczne zadanie, gdyż wybierając słowa do liter - sami się dużo dowiadujemy. Dlatego polecam zrobić to każdemu.
Dziękuję 🌼

Witamy w gronie zabawowego alfabetu stworzonego przez wiadomo kogo.
Pozdrawiam i gratuluje świetnego materiału. Pozdrawiam z Kalisza.

Dziękuję.
Zabawa tworzeniu była świetna.

Bardzo pozytywny alfabet, teraz już wiem dlaczego opti :)

Gdy mammy możliwość wybrać pseudonim to wpływa on trochę na nasze działania. Dlatego kiedyś imię nadawano w wieku dorosłym, a czasami zmieniano.

Nie wiedziałam o tym, ciekawe. Ja nieprzypadkowo wybrałam po prostu imię i nazwisko jako nick :)

If Ernest Hemingway, James Mitchener, Neil Simon, Frank Lloyd Wright, and Pablo Picasso could not get it right the first time, what makes you think that you will?
Great Post!