[Alkohol] Likier kawowy

in polish •  2 years ago  (edited)

Zainspirowany ubiegłotygodniowym wpisem @kamilkowalski, a zarazem ograniczoną ostatnim czasie aktywnością postanowiłem podzielić się z wami sprawdzonym przez ze mnie i wielu innych przepisem na likier kawowy.

Przepis na likier kawowy

Potrzebujemy :

  • 1 puszka słodzinego mleka skondensowanego
  • 200 ml spirytusu
  • 300 ml mleka 2%
  • ekstrakt z kawy

Likier jest naprawdę prosty w stworzeniu, wymaga jedynie cierpliwości. Puszkę skondensowanego mleka (zamkniętą) umieszczamy w garnku z wodą, i gotujemy przez 2,5 godziny. Po czasie gotowania odstawiamy na 5-10 min, po czym gorące mleko mieszamy z alkoholem, mlekiem oraz ekstraktem kawowym (takiej "małej czarnej", trzy łyżeczki kawy sypanej zalewamy do połowy szklanki gotującą się wodą, po czym filtrujemy fusy przez gazę). Po połączeniu tych składników, miksujemy do uzyskania jednolitej masy.

Likier przelewamy do butelek, możemy skonsumować go od razu lub odstawić na 7-10 dni w ciemne miejsce w celu zmacerowania. Przed konsumpcją dokładnie wstrząsamy butelką.

Zdjęcia nie są moją własnością, jak widać pochodzą z stocka. Spotkałem się jeszcze z kilkoma innymi przepisami na likier kawowy, na przykład bez słodzonego mleka lub wódce, lecz nie miałem okazji ich wypróbować. Nie kwestionuje że nie da się tego likieru zrobić inaczej, na Boże Narodzenie będę wykonywał likier kawowy, w tym celu skorzystam z innego przepisu oraz podzielę się z wami opinią.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @olesh! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!