Świąteczny tęczuś 😍

in #polish5 years ago

P1060660.JPG

Święta, święta i po świętach. Tegoroczne święta minęły z prędkością światła. W tym roku przygotowania do świat pochłonęły cały mój wolny czas, nawet nie zdażyłam nacieszyć się tą magia świąt, gdyż zwyczajnie już po dopracowaniu wszystkiego, udekorowaniu każdego pierniczka, piernika, ciasta i innych pyszności nie miałam siły na nic. ;( No cóż, dzisiaj już mogę tylko ponarzekać, ale w przyszłym roku wszytsko spokojnie, na luzie ! :D Święta to przedewszystkim czas dla bliskich nam osób!

P1060642.JPG

Mąż w święta uchwycił zdjęcia naszego tęczusia bez którego święta to nie święta, tęczuś zawsze musi być. Tak więc, postanowiłam się z Wami podzielić przepisem na szybkie, lekkie i kolorowe jak chmurki a w sumie to tęcza ciasto.
Składa się tak naprawdę z trzech składników, można je przygotować w małych sylikonowych foremkach, szklankach a nawet w słoikczkach. Czas przygotowania to ok 1h.

P1060645.JPG

Idealnie sprawdzi się jako deser dla najmłodszych jak i dla starszyh gości do kawki. Dekorowanie ciasta to kwestia naszej wyobrażni, można eksperymentować a w sezonie letnim dekorować sezonwymi owocami.

P1060661.JPG

TĘCZUŚ . (składniki na tortownicę o śr. 30cm)

Składniki.

  • 2x 500ml śmietanki 30%
  • 3 galaretki np. pomarańcza , truskawka , owoce leśne
  • biszkopt lub biszkopty

Biszkopt:

-3 jajka
-0,5 szklanki cukru kryształu
-0,5 szklanki mąki
-0,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Białka ubijamy na sztywną pianę. Stopniowo dodajemy żółtka i cukier. Masę ubijamy dość długo- musi być gęsta i puszysta. Następnie wsypujemy, przesianą z proszkiem do pieczenia, mąkę pszenną. Delikatnie mieszamy ciasto drewnianą łyżką. Wylewamy masę na formę do pieczenia (tortownicę, blaszkę prostokątną) wyłożoną pergaminem. Pieczemy biszkopt w temperaturze 160-180*C około 30-40 minut.

  1. Śmietany chłodzimy w lodówce.

  2. Galaretki wsypujemy do 3 miseczek, 2 galaretki rozpuszczamy w mniejszej ilości wody, jedną galaretkę w 1 szklance goracej wody. Trzecią galaretke rozpuszcamy według opisu z tyłu opakowania (zostawiamy ją na górę ciasta). Mieszamy do całkowitego rozpuszczenia.

  3. Wystudzony biszkopt,jeśli jest zbyt wysoki przecinamy na pół, wkładaamy do naszej formy.

  4. Schłodzoną śmietanę ubijamy na sztywno z jedną łyżką cukru pudru, wlewany wystudzoną galaretkę. Masę wkładamy na ok 5-10 min do lódówki, gdy zacznie tężeć wylewamy na biszkopta.

  5. Z druga smietaną postępujemy tak samo jak z pierwszą. Ubijamy, dodajmy wystudzoną galaretkę, chłodzimy, wylewamy na ciasto.

  6. Na górę ciasta wylewamy wystudzoną trzecią galaretkę. Dekorujemy według uznania. Gotowe ciasto wkładamy do lodówki na ok 3 godziny.

Smacznego!

P1060665.JPG

Sort:  

Wygląda apetycznie mniam mniam !!!

Pozdrawiam....

Mniam mniam ! :)

Posted using Partiko Android

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.038
BTC 67562.09
ETH 3272.46
USDT 1.00
SBD 4.17