Budyń jaglany - zdrowy i smaczny deser 👈

in #polish5 years ago

P1060712.JPG

Kto nie lubi budyniu ręka do góry ;p Budyń chyba lubią wszyscy. A co powiecie na budyń z kaszy jaglanej? Jest zdrowy, sycący, kaszę możemy przemycić dzieciom a nie jeden dorosły nie będzie w stanie się zorientować z czego tak dokładnie go przyrządzilismy :D a najlepsze jak dla mnie w wersji jaglobudyniu jest to, że możemy go ugotować w naszym ulubionym smaku! Bo nie oszukujmy się, ale na sklepowych półkach ciężko znależć budyń w jakimś ciekawym smaku, spotyka się zazwyczaj waniliowy, śmietankowy lub czekoladowy. Chociaż ostanio, napotkałam smak słony karmel, ale do słonego karmelu to było mu daleko :(
Domowy budyń to dla mnie strzał w dziesiatkę. Smak, konsystencja, wartości odżywcze, szybkość w przygotowaniu jak dla mnie same plusy :D Taki jaglobudyń możemy przygotwać nawet o smaku naszej ulubionej kawy! Gęstość i walory smakowe ustalamy sobie sami, dodająć więcej lub mniej mleka lub więcej lub mniej owoców czy np. kawy :D
To co? do dzieła.! A Wy? jaki smak najbardziej lubicie? Jabłko? Gruszka? czy... pietruszka?
Znacie tą wyliczankę z czasów dzieciństwa.? A tak na serio to budyniu o smaku pieruszki jeszcze nie próbowałam, ale kto wie, może być całkiem smaczny!

P1060718.JPG

BUDYŃ JAGLANY.

  • 1 saszetka surowej kaszy
  • 1,5 szklanki mleka (krowiego lub roślinnego, np. ryżowego lub migdałowego)
  • 1 banan
  • 1 łyżka syropu klonowego lub miodu

Kaszę jaglaną dokładnie opłukać na sicie w ciepłej wodzie.
Następnie włożyć do rondelka i zalać 1 szklanką mleka i 1/4 szklanki wody. Gotować na minimalnym ogniu pod przykryciem do całkowitego wchłonięcia płynu i miękkości kaszy, ok. 15 minut.
Miękką kaszę włożyć do pojemnika blendera, dodać 1 obranego banana, syrop klonowy i 0,5 szklanki mleka (jeśli budyń jest za gęsty dolewamy mleka jeśli za rzadki dodajemy banana lub kaszy). Zmiksować na idealnie gładki mus.

P1060716.JPG

Sort:  

Wygląda smakowicie, już kiedyś robiłam, dziękuję za przypomnienie, na pewno sobie zrobię :)

Dzięki za przepis! Samo zdrowie!

Posted using Partiko Android

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.11
JST 0.033
BTC 64507.66
ETH 3080.07
USDT 1.00
SBD 3.85