Bitcoin dla początkujących - Wystąpienie Andreasa Antonopoulosa. Polskie napisy przygotowane przez społeczność Steem.

in polish •  last year

Nie było by Bitcoina, Blockchaina ani żadnych innych kryptowalut gdyby nie Satoshi Nakamoto. Z kolei wiele osób nigdy nie dowiedziało by się o tym wszystkim, gdyby nie Andreas Antonopoulos.

Andreas będąc w połowie Grekiem, w połowie Brytyjczykiem, od 2012 zafascynowany Bitcoinem jeździ po świecie i edukuje ludzi, na temat tego czym jest bitcoin, blockchain, jak to wszystko działa, oraz dlaczego te wynalazki są według niego tak bardzo ważne dla całej ludzkości.

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić, jedno z bardziej popularnych wystąpień Andreasa (oryginał został obejrzany ponad 200 tys. razy). Wystąpienie to miało miejsce 22 lutego 2017, podczas konferencji Bloktex w Kuala Lumpur.

Bitcoin dla początkujących

Upewnij się, że masz włączone napisy na YouTube:

O Tłumaczeniu

Tłumaczenie napisów do tego filmu nie było by możliwe, gdyby nie społeczność Steem. Andreas Antonopoulos przez wiele lat udowadniał, że zarobek jest dla niego sprawą drugorzędną[1]. To czemu poświęcał się natomiast najbardziej w ostatnich latach, to popularyzacja technologi opartych o blockchain.

Osoby zaangażowane w tłumaczenie jego filmów, podzielając jego wartości, chcą pomóc mu w tak ważnej dla niego rzeczy, poprzez tworzenie jeszcze bardziej przystępnych materiałów, zrozumiałych nawet dla osób nie znających języka angielskiego.

Licencja

Oryginalne video z profilu YouTube Andreasa, zostało upublicznione z licencją Creative Commons Attribution licence (reuse allowed), dzięki czemu dozwolone jest samodzielne kopiowanie takich materiałów, na przykład na potrzeby przygotowania tłumaczenia.

Nagrody za post i dotacje

Wszystkie środki zebrane przez ten post zostaną przekazane na pokrycie kosztów kolejnych tłumaczeń filmów Andreasa. Osoby nie będące jeszcze częścią społeczności Steem także mogą wesprzeć owe działania, wysyłając dowolna dotację na:

BTC: 1MNWekz65At8iTCdNyqRemHWhcwSeaGNFu
ETH: 0x267d6e5BEb6e4529066Aef87c277105820FdaE71

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Na pewno obejrzę

bardzo dobry post i daj mi nową wiedzę, dzięki przyjacielu

Very good your posts, i m like, your very good.

mimo że angielski ogarniam na tyle, że bez problemu go rozumiem, to i tak masz mojego vote noisy :D

·

Zakładam, że większość użytkowników sieci Steem, z angielskim radzi sobie dość dobrze. Ale staram się wyjść o krok dalej - taki materiał jak ten z powodzeniem można na przykład pokazać starszemu pokoleniu, które też się chce dokształcić.

·
·

napisy to super sprawa, bo czasem wydaje się, że niby coś rozumiemy, a koniec końców chodziło o coś innego :)

Czekam na więcej

·

następny w czwartek :)