Prapremiera SteemDera

in #polish5 years ago

Razem z @fervi'm postanowiliśmy zrobić Wam niespodziankę i w Wasze ręcę oddać SteemDera już dziś :) Przed nami prapremiera, ale zanim do tego dojdziemy, chcielibyśmy przekazać Wam kilka istotnych informacji o działaniu platformy.

Dobór par

Ze względu na małą liczbę aktywnych użytkowników #polish, postanowiliśmy, że platforma nie będzie dobierać w pary na podstawie lokalizacji, a jedynie na podstawie języka oraz płci. Dzięki temu, będziemy mogli wyszukać więcej par, a co za tym idzie - czeka nas dużo więcej ciekawych rozmów.

Nicki oraz wysyłanie wiadomości

Każdy użytkownik, który zaloguje się do SteemDera (poprzez SteemConnect) otrzyma swój unikalny nick. Dla kobiet wybraliśmy tematykę owoców, dla mężczyzn - warzywa. To, czy będziecie chcieli ujawnić swój prawdziwy nick na Steem'ie to już leży w Waszej gestii.
W testowej wersji SteemDera nie ma możliwości dodawania zdjęć do profilu, ani wysyłania w wiadomości. Ciągle ulepszamy platformę, więc takie opcje jeszcze się pojawią.

Pakiety Premium oraz Gold

W niedalekiej przyszłości każdy z użytkowników będzie miał możliwość wykupienia dodatkowego pakietu. Przewidujemy dwie opcje - Premium oraz Gold. Każda z możliwości będzie trochę inna, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Anonimowość

Serwisy randkowe są dla każdego, ale część osób może nie chcieć być na nich rozpoznawana. SteemConnect (kod) używany w SteemDer umożliwia autoryzację bez informowania blockchaina o tym, że jesteśmy użytkownikami SteemDera.

Szyfrowanie

Aby zwiększyć bezpieczeństwo komunikacji wszystkie rozmowy są szyfrowane. Temat był naturalnie trudny w doborze odpowiedniego algorytmu. Szukając algorytmu szybkiego i bezpiecznego postawiliśmy na XOR z systemem generowania jednorazowych kluczy szyfrujących (co sprawia, że każda wiadomość wymaga własnego klucza).

Oczywiście komunikacja między klientami, a serwerem również jest szyfrowana HTTPSem (CloudFlare).

Cache

Ogólnie maszyna "Osiris", którą dysponujemy jest wydajna (może nawet zbyt wydajna) w dobrych rękach. Jednakże nawet najlepszy serwer może zostać zabity przez zły kod. Jednym z kryterium tworzenia projektu było stworzenie kodu możliwie najmniej obciążającego serwer. Dodatkowo w celach oszczędności serwera nad cacheowaniem danych czuwa CloudFlare, który kompresuje i "przetrzymuje" pliki na swoich serwerach co powinno zwiększyć niezawodność platformy.

Archiwum

Wszystkie rozmowy są przechowywane na serwerze, a dzięki opcji "archiwum rozmów" możecie do nich wracać w przyszłości. Dodatkowo w celach bezpieczeństwa co 24h będzie odbywać się pełny zrzut bazy danych, by w razie poważnej awarii móc odtworzyć wszystkie dane.

Rola Administracji

Administratorami SteemdDera jestem ja oraz @fervi.
Nie mamy wglądu do rozmów prowadzonych przez użytkowników. Zadaniem administratorów jest:

  • Weryfikacja podstawowych danych użytkowników (by nie wystąpiła sytuacja, w której ktoś podaje się za osobę płci przeciwnej),
  • Wsparcie techniczne użytkowników,
  • Kontrolowanie stanu działania serwisu i jego zasobów.

Pamiętajcie proszę, żę SteemDer jest obecnie w fazie testowej. Cały czas pracujemy nad wieloma funkcjami, cały czas go rozwijamy. W platformie dostępny jest regulamin, który także może rozwiać wszelkie wątpliwości.

W razie jakich kolwiek problemów z działaniem SteemDera kontaktujcie się bezpośrednio ze mną lub z @fervi'm. Jak zawsze, jesteśmy dostępni przez 25h na Discordzie :)

Mogą wystąpić chwilowe problemy z korzystaniem ze SteemDera na telefonach, pracujemy nad tym :)

A teraz... Bawmy się wszyscy :D

STEEMDER

Sort:  

Jak SteemDer weryfikuje czy poprawnie zalogowałem się jako kobieta albo mężczyzna? Jestem myszą :>

image.png

CIP CIP CIP CIP CIP xd

Ciekawe spostrzeżenie ;p

Czy SteemDer jest / będzie OS?

SteemDer nie należy do Orange Sport ;)

No ale kod będzie otwarto-źródłowy czy nie? ;-)

Zależy :D Domyślnie plan zakładał, by nie otwierać, bo nie zakładamy Utopiana (na pierwszą fazę).

Jeśli nie uda się z fundition to będziemy uderzać w Utopiana, a to wymaga kodu źródłowego

!tipuvote 2 hide

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.14
JST 0.030
BTC 60061.12
ETH 3196.84
USDT 1.00
SBD 2.45