Volvo rozpocznie sprzedaż elektrycznych ciężarówek już w przyszłym roku

in polish •  2 years ago 

W 2019 roku Volvo planuje rozpocząć sprzedaż elektrycznych ciężarówek, a już w tym roku ma się rozpocząć pilotażowy program współpracy z wybranymi klientami.

Prezes firmy, Claes Nilsson, stwierdził ostatnio, że elektromobilność w pełni pokrywa się z dalekosiężnymi planami firmy Volvo na rzecz zrównoważonego rozwoju miast oraz zerowej emisji.

Nowa, elektryczna ciężarówka ma korzystać z technologii, którą firma używa w elektrycznych autobusach oraz rozwiązań stosowanych już od 2010 roku w hybrydowych ciężarówkach. Ma to być początek elektryfikacji transportu na wielką skalę.

Ściśle współpracujemy z klientami, miastami, dostawcami infrastruktury do ładowania i innymi kluczowymi interesariuszami, aby stworzyć niezbędne warunki dla elektrycznych ciężarówek.
~Jonas Odermalm

Elektryczne ciężarówki pozwolą drastycznie zredukować hałas oraz emisję dwutlenku węgla i otworzą nowe możliwości logistyczne. Więcej pojazdów będzie mogło się poruszać po miastach nocami, odciążając drogi w ciągu największego ruchu. Logistyka wewnątrz miast będzie pierwszym krokiem do elektryfikacji całego transportu drogowego.

Niestety żadne parametry zbliżającego się pojazdu ze stajni Volvo nie są znane. Można się jednak spodziewać, że poznamy je dość szybko ze względu na uruchomienie sprzedaży już w nadchodzących roku.


Chcesz czytać więcej o technologii? Obserwuj mój profil na Steemit.com


Źródło: Volvogroup
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Cześć, wraz z @lawliet45, wychodząc na potrzeby odbiorców tagu polish chcemy tworzyć cotygodniowy przegląd tagu o nazwie Kurier-Kuratorski [konto czeka na weryfikację]. Zainteresowały nas Twoje treści i chcemy prosić Cię o zgodę na opisywanie oraz linkowanie do Twoich wpisów w naszych wydaniach. Zgoda spowoduje, że przy pisaniu nowego wydania Twoje posty, które opublikujesz od poniedziałku do piątku, będą przeglądane, jako pierwsze.

Celem istnienia czasopisma jest promocja wartościowych treści ukazujących się na tagu polish, podzielonych tematycznie, wyłapywanie niedocenionych postów, informowanie o wydarzeniach odbywających się w ramach polskiej Społeczności Steem oraz pomoc nowym użytkownikom z oswojeniem się z platformą. Wszystko w ramach przystępnego artykułu pozwalającego poznać życie tagu w ostatnim tygodniu.

Oczywiście, że wyrażam zgodę i chętnie w miarę możliwości pomogę :)

Dzięki za artykuł! :)

Nie ma problemu, zachęcam do śledzenia mojego profilu, staram się dostarczać fajne artykuły związane z technologią :)

Dodane ;)

Volvo ma też świetny system hamowania awaryjnego. To jednak bardzo dobra marka.

Zgadza się, jednak z lepszych, szczególnie pod względem bezpieczeństwa. Cieszę się, że kolejna marka sygnalizuje, że chce przejść na elektryki :)

Od tego już tylko krok do samojeżdżących, elektrycznych ciężarówek

Zgada się, już nawet jedna jeździ :) Autonomiczna ciężarówka Ubera przewozi piwo :)

to trzeba włamać się do systemu i zmienić pkt. docelowy transportu :)

Świetny wpis. Volvo robi krok w przód i pracuje również nad ciężarówkami autonomicznymi - niedawno pokazaliśmy autonomiczną śmieciarkę.

Dodam, że pracuję w Volvo, ale Volvo Buses.