Ściana (bez)wstydu Polish

in #polish4 years ago

Tak, mój tytuł też jest clickbaitem :D


black-and-white-cry-crying-18494.jpg
Photo by omar alnahi from Pexels

@rafalski w dniu dzisiejszym opublikował wpis przedstawiający zmarnowane/niewykorzystane potencjalne głosy polskiej społeczności. O zaistniałej tam dyskusji nie będę się tutaj wypowiadał. Z resztą, moje komentarze już tam są.


rafalski.PNG

Wchodząc na jego stronę steemweb.pl w zakładkę statystyki #polish widzimy:


steemweb.PNG

~ 70.63 Steem Backed Dollars zostało niewykorzystanych w celu wsparcia polskiej społeczności. Fakt, jest duży odsetek kont, które są martwe. Wyobraźmy sobie teraz, że te osoby oddadzą swój głos do traila hellobota. Co to dla nas oznacza? Wzrost wynagrodzenia za posty/artykuły/zdjęcia opublikowane przez społeczność #polish.
Taka ilość SBD przy obecnym kursie daje około 208 STEEM. Wyobraźmy sobie, że głosy o tej łącznej wartości zostaną przekazane użytkownikom. Ci użytkownicy ulokują swoje wypłaty w Steem Power. Gdyby taka tendencja się utrzymywała, polska społeczność wzbogacałaby swoje głosy o 208 STEEM codziennie, i to z samych niewykorzystanych głosów! Nie wykorzystując swojego głosu oddajemy swoje zasoby głosu do reszty sieci i poniekąd "głosujemy" na innych nawet o tym nie wiedząc. Poniżej zamieszczam wpis gandalf'a i rafalskiego, który to wyjaśnia:


post.PNG

Moja rada? Jak niektórym się nie chce "klikać w posty" polecam o dodanie się do trail'a hellobot'a. Możecie ustawić dowolnie do jakiego momentu VP chcecie głosować, z jaką siłą etc.

Trail hellobot

Przecież nic na tym nie stracicie skoro nie klikacie, a wesprzecie #polish i może jakaś nagroda kuracyjna wpadnie przy okazji :>


Korzystając z okazji, powiem o wise. Głosowanie przez wise ostatnimi czasy trochę nie działało. Nie będę tłumaczył dlaczego, ponieważ nie wiem. Odniosę się do komentarza, który mówił, że nie otrzymuje głosów od @fervi bo go nie lubi. W takim razie @astromaniak też mnie nie lubi, skoro nie dostałem głosu od @noisy. A nie czekajcie, dostałem.


wise1.PNG

No prawie, ponieważ astromaniak wysłał prośbę (swoją drogą dziękuję :D ) w blockchain ale, że wise nie działało to głos noisy'ego nie dotarł. Steemworld pozwala na sprawdzenie transakcji tydzień wstecz. Nie będę wchodził we wcześniej wspomniany komentarz @wzp o fervim, ponieważ nie wiem jak sytuacja wygląda/wyglądała. To tylko moja uwaga odnośnie wise i braku głosów.

Mam nadzieję, że swoją wizję świata przedstawiłem. Jakby ktoś miał jakieś pytanie, proszę pisać :)

Pozdrawiam!

Sort:  

Kto głosuje hellobotem?

Pytam ponieważ ostatnino widzę tendencję, że niektórzy kuratorzy i to wszystkich kuratorstw czyli tipu, diosbot, wise i perpetuum kieruja się emocjami względem autora, a nie wartością wpisu.

Nie wspominając o kółeczkach wzajemnej adoracji, ale to już pomińmy.

Jednak trochę wstyd kiedy widzę dobry tekst bez upvote bo kurator:
a) nie lubi go
b) widzi, że wpis sp group
c) woli dostać od zaprzyjaźnionego kuratora ten głos, np za gówno zdjęcie, gdy podczas zdjęcie profesjonalnego fotografa dostaje tylko centa, bo.. uwaga albo go nie lubi albo jest nowy

Parodia.

Czekam kto pierwszy pokaże klasę i wyjdzie z otwartą dłonią do drugiej grupy (przykład diosbot vs sp-group).

edit: słowo wszyscy odnosi się do wszystkich rodzajów kuracji, nie kuratorów

Wieczne walki o tagi, podbijanie, boty i co? Dzisiaj mamy zautomatyzowane podbicia, podłączone triale/połączone i również dla kółeczka udostępniane, ( żenada i największe marnotrawienie VP ). Nie chodzi tu, o jakieś wsparcie w stosunku vs czy bo ja. Chcesz zarobić to zakasać (rękawy) ruszyć głową i nie marnować czasu na triale/delegacje w przypadku delegacji powinno się to stopniowo robić, a nie rozwalać konto w imię centa.

Gdybanie i promowanie co lepsze triale/autoupvote jest bez sensu, konta są bez mocy, rzekomy brak postów a aktywność ograniczona do otworzenia konta i tygodniowego pobytu uczestnika. Populacja Steem Polish znika i ciekawe, jaki marketingowy spam zostanie na drugi rok- jak zostanie?

Jak zawsze wszyscy chcą brać, ale nikt nie chcę dawać, chociaż minimum aktywności. Co jest lepsze dostanie upvote od dobrego konta czy gównianego trialu/bota który uderzy w 15 minucie. No chyba że ktoś woli rozmawiać z botem...zapomniałem to takie nowa przyszłość platform/socjali i nowego upośledzenia gatunku ludzi.

To zostań mesjaszem i rozwiąż problemy świata.

Kto głosuje hellobotem?

Cóż - wydawało mi się, że DiosBot jest transparentnym projektem

Ojej.. Może właśnie dlatego Wise ma tak wielu kuratorów? Bo każdemu podoba się coś innego. Skoro tak Cię zabolało ostatnio, że nikt nie zagłosował na post Hallmanna, to zrobiłeś to sam. I gdzie tragedia?

Ekhm, jako że byłem przez chwilę kuratorem perpetuum mobile proszę o wskazanie gdzie w moich głosach objaw emocji czy kółka?
Dla ułatwienia: https://steempeak.com/polish/@sarmaticus/perpetuum-mobile-raport

Mam nadzieję, że żartujesz :) Bo ja napisałem ogólnie o tym, że pojawiają się takie przypadki, a nie że każdy. Myślałem, że jednoznacznie to wyartykuowałem, ale jeśli nie to przepraszam.

Jestem za stworzeniem alternatywy dla hellobota/diosbota, ale to musiałby się ktoś zdeklarować, że ma czas na głosowanie. Choć niekoniecznie.

Osobiście jakbym nie miał czasu na głosowanie podpiąłbym się sam pod kilka osób, które cenię i
widzę ich głosy we właściwych miejscach. Trail można stworzyć samemu na wybranej/wybranych osobach.

Brawo za głos rozsądku na przepełnionym polityką, w najgorszym wydaniu, steemit

To nie będzie wsparcie dla #polish. Wielu z tu obecnych (jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, w tym ja), żadnego głosu od hellobota (jeśli ten projekt w jakikolwiek sposób jest połączony z diosbotem) nie otrzyma. Nie mam nic przeciwko rekrutacji do tego triala, ale proszę pisać prawdę.

Moim zdaniem oddawanie głosu na trial/bota mija się z celem. Każdy taki bot jest kierowany przez osobę. Ta osoba może, choć nie musi, wykorzystać go do swoich celów. Mieliśmy niedawno przykłady jak ktoś podbijał botami swoje kilka postów tygodniowo a tym których nie lubi dawał flagi. Nie chciałbym sytuacji gdzie ktoś kogo twórczość szanuję i lubię dostał flagę za moje SP. Dlatego uważam, że w tym wypadku jedynym rozsądnym wyjściem jest wybranie sobie zaufanej osoby ( pod względem oddawanych głosów) i "podpięcie" się pod nią.

Ja czasem nie oddaje głosu bo po prostu nie doszukam się postu dobrej jakości, na który oddałbym swój głos. Owszem, czasem to kwestia ograniczonego czasu. Zdarzają się dni, gdy nie głosuję, bo po prostu nie mam czasu zalogować się tutaj. Czy jednak z tego powodu chciałbym głosować losowo na posty słabej wartości. Kiedyś długo się nad tym zastanawiałem i do dnia dzisiejszego w sumie nie wiem, która opcja jest lepsza. Ciężki orzech do zgryzienia. Póki co bardziej przekonuje mnie jednak świadome głosowanie i przy takiej opcji chyba zostanę.

Popieram 😉

Przecież nic na tym nie stracicie skoro nie klikacie...

Trochę się z tym nie zgadzam. Wolę nie klikać w ogóle, niż z automatu oddać głos na coś czego nie byłabym w stanie zagłosować ręcznie.
Może pod względem SBD nic mnie to nie kosztuje, ale pod względem reputacji i zaufania owszem.

Dodałbym jeszcze szacunku dla samego siebie

Tylko trail to nie jest tylko @fervi

Można głosować na ulubionych autorów, np czy @jacekw kiedykolwiek zawiódł? Albo głosować jak ktoś zaufany, bez oporów oddałbym głos np @bowess

steemauto.com daje wiele możliwości, a steemrewarding.com ma tyle opcji, że można stworzyć reguły, które każdego zadowolą.

Jeśli rozwinęlibyśmy temat traila patriotycznego, to mógłby zostawiać on komentarz czyj głos został dodany za pomocą traila automatycznie.

Ja mam skonfigurowanego traila, na wybrane osoby, bo wiem, że i tak na nie głosują, niektóre wypadły po tym, jak jednak przejechałem się, a coś kompromitującego zawsze można odupvotować ;).

Wiem, że takie możliwości istnieją. Można również zdelegować swoje SP innej osobie bądź grupie. Można nie robić nic. Można też polegać na sobie i głosować na to, na co ma się ochotę. A można też napisać swojego bota. Opcji jest wiele i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie 😉

Właśnie dlatego udzielam się w temacie marnowania głosów/traili, żeby każdy znalazł coś dla siebie, bo jak przyjdzie brak czasu, to nie będzie czasu na rozeznanie się ;)

Ale teoretycznie i tak głosujesz i nawet na gorsze jeszcze rzeczy poprzez oddanie swojej siły głosu wszystkim innym. Można chyba robić jakieś ograniczenia z głosami, czarna lista autorów i tagów, nie znam się więc nie wiem na pewno

Na szczęście tylko teoretycznie, a sumienie mam czyste 😉

Nie no VP oddajesz więc praktycznie też. Jedyne co to nie robisz tego w sposób widoczny. To, wybacz za może dziwne porównanie ale myślę bardzo adekwatne. To tak jakby nie pójść głosować na wybory bo nie jesteśmy w stanie zapoznać się z każdym dostępnym kandydatem, no nie ma czasu, nie można więc nikogo racjonalnie wybrać. A potem gdy jacyś debile zagłosują na konkretnie złych polityków mówić "ja mam czyste sumienie, ja na nich nie głosowałam/em". No nie bardzo jest to sumienie tak do końca czyste ;)

No raczej mało adekwatne. W wyborach głosuję na tego kandydata, który spełnia w jakimś stopniu moje oczekiwania. Tutaj na to co mi się podoba i serio wolę nie oddać głosu lub nawet dać głos w dół niż zagłosować z automatu "bo tak wypada".

Nie głosując i mając 100 vp, głosujesz właśnie na to na co nie chcesz :D Bo twój marnowany vp idzie dzielony do wszystkich, na których zagłosował ktoś inny, i to nie teoria a fakt :) Dlatego warto mieć poniżej 100 vp głosując na kogo się chce - tak byłoby idealnie.

Byłoby idealnie gdyby były posty na które można zagłosować 😛 w przeciwnym wypadku niech sobie te moje 0,015 (przy dobrych wiatrach) dzielą na milion kawałeczków 😉

W wyborach na kandydata który spełnia oczekiwania, a na steem na tekst który spełnia oczekiwania. I tu i tu nie głosując oddajemy decyzję innym.

Posted using Partiko Android

Z tego co wiem ograniczenia owszem można nałożyć (na traile itp.) ale przy oddawaniu swoich zasobów do sieci raczej niezbyt :S

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.06
JST 0.029
BTC 23449.15
ETH 1664.69
USDT 1.00
SBD 2.71