Pikselowy zawrót głowy

in #polish4 years ago


pyxel.png

Witajcie drodzy Steemianie, chyba każdy przynajmniej raz w życiu oglądał na serwisie YouTube kompilacje obrazków, które są złudzenia optycznymi. Te błędne interpretacje i zaburzenia percepcji są spowodowane bardzo często dzięki odpowiednim kontrastom, odpowiedniego zastosowania kolorów czy dopasowanych cieni. Dziś pobawimy się w magika i utworzymy figury niemożliwe!

Trójkąt Penrose'a (bo na nim się dziś skupimy) jest to najpopularniejszy przykład figury niemożliwej. Została ona wymyślona przez szwedzkiego grafika Oscara Reutersvärda w 1936 roku.
To co, zaczynamy? Odpalmy nasz program i zabierajmy się do pracy.

Klasycznie, tworzymy nasz projekt ze wcześniejszymi parametrami.

Zacznijmy od narysowania litery L, która będzie nieco wykrzywiona do środka. Dzięki temu będziemy mogli utworzyć kolejne linie.


a.PNG

W porządku. L mamy za sobą, nadeszła pora na narysowanie pewnego rodzaju "podstawki". Zwróćmy uwagę aby była ona odpowiednio zaokrąglona. Dzięki temu uzyskamy jeszcze pełniejszy efekt Trójkąta Penrose'a.


b.PNG

Teraz łączymy stożki naszego trójkąta. Pamiętajmy o odpowiednich proporcjach!


c.PNG

Nadszedł czas, żeby z podstawki poprowadzić drugą wysokość a z jej szczytu wytoczyć punkt, który spadnie na górną część podstawy litery L. Tutaj warto poeksperymentować z proporcjami. Ja się sugerowałem aby wszystkiego długości zachować w skali 1:1.


d.PNG

Teraz z końca litery L prowadzimy krzywą do momentu zetknięcia się z liną.


e.PNG

Czas na kolorystykę. Warto tutaj pobawić się odcieniami aby uzyskać jak najlepsze złudzenie optyczne. Ja sugerowałem się kolorami tokenu STEEM. Efekt widoczny poniżej:


f.PNG


trojkat.png

Pozdrawiam :)

Sort:  

Sześcian @pignys'a!
sześcian pignys'a.jpg
Rysunek odręczny "figury niemożliwej", wymyślony w 2019 roku, podczas spożywania śniadania... ;)

Ciekawa konstrukcja, fajne :)

Posted using Partiko Android

!tipuvote 0.3 hide

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.06
JST 0.027
BTC 23894.79
ETH 1652.63
USDT 1.00
SBD 2.61