Niech moc krasnala będzie z Wami! :)

in polish •  5 months ago 
Ostatnio bardzo lubię grać Czerwonymi. Może dlatego, że często trafia mi się w jako QUEST. Ta siłowa talia to dla mnie czysta agresja. Grając QEST Czerwonymi staram się wykorzystywać potencjał tej talii w walkach według reguł:

Melee Mayhem - Potwory walczące wręcz mogą atakować z każdej pozycji.


Super Sneak - Wszystkie potwory atakujące wręcz posiadają umiejętność specjalną sneak (atak na ostatniego potwora z drużyny przeciwnika).

W takich przypadkach największą nadzieję pokładam w karcie EXPLODING DWARF.

Kluczowa w takim starciu wydaje mi się szybkość. Kto pierwszy zaatakuje krasnalem ten zdaje się mieć największe szanse na wygraną. 5 damage ataku z umiejętnością Blast - Zadaje obrażenia sąsiadującym potworom. Dodatkowe obrażenia wynoszą 50% ataku głównego. To całkiem spory potencjał obrażeń, który może mocno namieszać na stole w szeregach drużyny przeciwnika. Żeby podbić szybkość moich jednostek zacząłem używać z krasnalem karty FLAME IMP, której umiejętność Swiftness - Potwory z drużyny otrzymują +1 do szybkości, chciałem wykorzystać do zwiększenia prędkości krasnala.

Postanowiłem również spróbować spowolnić jednostki przeciwnika wykorzystując kartę GOBLIN SHAMAN, która dzięki umiejętności Slow - Redukuje o 1 szybkość przeciwnika (Nie dotyczy wrogich potworów z szybkością 1).

Trzeba było skorzystać z marketu wydać trochę $ i dokupić jedną kartę tak by podnieś shamana na odpowiedni lvl.

Mam nadzieję, że ten zestaw poradzi sobie na poziomie ligi GOLD. Tyle z moich obserwacji. Nie traktujcie tego jako poradnika gry, ponieważ są to jedynie moje własne przemyślenia i wnioski, które pojawiły się przy okazji rozgrywek. Możecie sami przetestować to rozwiązanie i zweryfikować jego przydatność.

Pamiętajcie, że wszystkiego na temat Steem Monsters dowiecie się na wskazanych poniżej profilach czynnie wspierających polską społeczność Steem Monsters.

@potworkowestudio i @akademia-sm

Zachęcam do ich odwiedzenia i obserwowania, to prawdziwa kopalnia wiedzy w temacie Steem Monsters.

Zwycięskich walk! Wszystkim!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Sam bardzo często używam kombinacji zwiększającej maksymalnie szybkość jak i atak. Przykładowo na Super Sneak:

image.png

https://steemmonsters.com/?p=battle&id=68e4b15545de6e9fef445d1de9481508dc0b6733

Trzeba tylko uważać, bo pewne karty nawet tak przyspieszonym krasnalem ciężko trafić (Cocatrice, Serpentine Soldier), a niektóre przez Thorns od razu po ataku zabijają Krasnala (też Serpentine Soldier, Lord Arianthus). I własnie Lord Ariantus to największy wróg Krasnala, bo nie dość, że go zabije, bo jeszcze zmniejszy sobie przyjęte obrażenia o połowę. Niemniej przy dobrze wyliczonym ataku Lord Arianthus i tak zostaje szybko unieszkodliwiony :)

Jako, że w ramach Akademii SteemMonsters wszystkie splintery zostały już omówione, to wkrótce zacznie się nowa seria dotycząca różnych zasad gry. Pierwszy post będzie traktował własnie o Melee Mayhem, prawdopodobnie drugi o Super Sneak (to dość podobne reguły).

Zapraszamy! :)