Niech moc krasnala będzie z Wami! :)

in #polish4 years ago
Ostatnio bardzo lubię grać Czerwonymi. Może dlatego, że często trafia mi się w jako QUEST. Ta siłowa talia to dla mnie czysta agresja. Grając QEST Czerwonymi staram się wykorzystywać potencjał tej talii w walkach według reguł:

Melee Mayhem - Potwory walczące wręcz mogą atakować z każdej pozycji.


Super Sneak - Wszystkie potwory atakujące wręcz posiadają umiejętność specjalną sneak (atak na ostatniego potwora z drużyny przeciwnika).

W takich przypadkach największą nadzieję pokładam w karcie EXPLODING DWARF.

Kluczowa w takim starciu wydaje mi się szybkość. Kto pierwszy zaatakuje krasnalem ten zdaje się mieć największe szanse na wygraną. 5 damage ataku z umiejętnością Blast - Zadaje obrażenia sąsiadującym potworom. Dodatkowe obrażenia wynoszą 50% ataku głównego. To całkiem spory potencjał obrażeń, który może mocno namieszać na stole w szeregach drużyny przeciwnika. Żeby podbić szybkość moich jednostek zacząłem używać z krasnalem karty FLAME IMP, której umiejętność Swiftness - Potwory z drużyny otrzymują +1 do szybkości, chciałem wykorzystać do zwiększenia prędkości krasnala.

Postanowiłem również spróbować spowolnić jednostki przeciwnika wykorzystując kartę GOBLIN SHAMAN, która dzięki umiejętności Slow - Redukuje o 1 szybkość przeciwnika (Nie dotyczy wrogich potworów z szybkością 1).

Trzeba było skorzystać z marketu wydać trochę $ i dokupić jedną kartę tak by podnieś shamana na odpowiedni lvl.

Mam nadzieję, że ten zestaw poradzi sobie na poziomie ligi GOLD. Tyle z moich obserwacji. Nie traktujcie tego jako poradnika gry, ponieważ są to jedynie moje własne przemyślenia i wnioski, które pojawiły się przy okazji rozgrywek. Możecie sami przetestować to rozwiązanie i zweryfikować jego przydatność.

Pamiętajcie, że wszystkiego na temat Steem Monsters dowiecie się na wskazanych poniżej profilach czynnie wspierających polską społeczność Steem Monsters.

@potworkowestudio i @akademia-sm

Zachęcam do ich odwiedzenia i obserwowania, to prawdziwa kopalnia wiedzy w temacie Steem Monsters.

Zwycięskich walk! Wszystkim!

Sort:  

Sam bardzo często używam kombinacji zwiększającej maksymalnie szybkość jak i atak. Przykładowo na Super Sneak:

image.png

https://steemmonsters.com/?p=battle&id=68e4b15545de6e9fef445d1de9481508dc0b6733

Trzeba tylko uważać, bo pewne karty nawet tak przyspieszonym krasnalem ciężko trafić (Cocatrice, Serpentine Soldier), a niektóre przez Thorns od razu po ataku zabijają Krasnala (też Serpentine Soldier, Lord Arianthus). I własnie Lord Ariantus to największy wróg Krasnala, bo nie dość, że go zabije, bo jeszcze zmniejszy sobie przyjęte obrażenia o połowę. Niemniej przy dobrze wyliczonym ataku Lord Arianthus i tak zostaje szybko unieszkodliwiony :)

Jako, że w ramach Akademii SteemMonsters wszystkie splintery zostały już omówione, to wkrótce zacznie się nowa seria dotycząca różnych zasad gry. Pierwszy post będzie traktował własnie o Melee Mayhem, prawdopodobnie drugi o Super Sneak (to dość podobne reguły).

Zapraszamy! :)

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.08
JST 0.023
BTC 26963.51
ETH 1877.84
USDT 1.00
SBD 2.12