Nie samym Steem Monsters gracz żyje :)

in polish •  4 months ago  (edited)
Sytuacja moich dwóch kont w Steem Monsters ustabilizowała się na tyle, że spokojnie mogę robić codzienne questy w lidze GOLD. Steem spadł na 0.37 więc na tę chwilę postanowiłem zgromadzić nieco zasobów finansowych i poczekać z poważniejszymi zakupami na wyższy kurs. Docelowo chciałbym podnieść na 6 lvl Summonerów Czarnych i Czerwonych. Zaczaję się z BID-ami, może coś okazyjnie wpadnie z marketu.

Pamietajcie, że wszystkiego na temat Steem Monsters dowiecie się na wskazanych poniżej profilach czynnie wspierających polską społeczność Steem Monsters.

@potworkowestudio i @akademia-sm

Zachęcam do ich odwiedzenia i obserwowania, to prawdziwa kopalnia wiedzy w temacie Steem Monsters.

W między czasie musiałem ogarnąć moje konto w Hearthstone - drugiej mojej karciance. Właśnie rozpoczął się w niej rok Smoka. W związku z tym trybu gry Standard wyrotowały karty z dodatków "Podróż do wnętrza Un’Goro", "Rycerze Mroźnego Tronu" oraz "Koboldy i katakumby". 9 kwietnia natomiast wyszedł nowy dodatek "Wyjście z cienia".

135 nowych kart oraz wyrotowanie kart z w/w dodatków praktycznie wywróciły metę trybu Standard do góry nogami. Z tego co zaobserwowałem podczas walk w rankingu rządzą obecnie cztery talie: Token Druid, Tempo Rouge, Control/Bomb Warrior i Mech Hunter. Na niższych rangach spotkać można jeszcze dość agresywną wersję Murloc Szamana, czasem Mech Paladyna i bardzo rzadko opartego na smokach Khadgar Dragon Maga.

https://hsreplay.net/meta/

Po wyjściu dodatku próbowałem grać Bomb Warriorem - miałem większość kart z tej talli. Niestety ten deck okazał się dla mnie zbyt wolny i przy "słabej ręce" i niepomyślnym RNG dostawałem potężne baty od szybszych talii. W rankingu wystartowałem z 15 rangi i praktycznie tkwiłem w miejscu. Postanowiłem zmienić deck i resztki pyłu poświeciłem na skraftowanie kilku brakujących kart do talii Token Druida. Wybrałem deck, którym gra Kolento jeden z najbardziej doświadczonych graczy Hearthstone, dokonałem jedynie drobnej modyfikacji zamieniając dwie karty, które moim zdaniem lepiej się w tej tali u mnie sprawdzały.

Token Druid to talia, którą gra opiera się na wyrzucaniu na stół tanich stronników lub zakleć ich tworzących a następnie buffowaniu ich innymi stronnikami i zaklęciami tak by uderzając w bohatera przeciwnika zadały mu jak najwięcej obrażeń. Deck jest prosty w grze, szybki i wydaje się na tę chwilę bardzo skuteczny.

To była dobra decyzja w dwa dni, grając spokojnie z 15 rangi doszedłem do 5.

Nie wiem czy 6 dni pozostałych do końca sezonu wystarczy mi żeby dojść do rangi Legendy. Na ile mi czas pozwoli postaram się dojść tą talią jak najwyżej w rankingu.

Zwycięskich walk! Wszystkim!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Grasz mobilnie na telefonie czy desktopwo na komputerze?

Na laptopie i stacjonarce.