Mark Twin... Gramy w karty i opijamy rok na Steem! :)

in polish •  7 months ago  (edited)
To był bardzo długi dzień... Zaczął się o 6 rano świetną kawą i pustą siłownią... Caaaaała dla mnie :) . Przez cała noc sypał śnieg i zima jak zwykle zaskoczyła drogowców. Droga samochodem na drugi koniec miasta kosztowała mnie 15 min czasu więcej. Było bardzo ślisko nie obeszło się bez dwóch kontr kierownicą i lekkim gazem na zakrętach. To jeden z darów zimy, można się przez chwilę przy jedynie 30 km/h na zegarach poczuć niemal jak Krzysztof Hołowczyc jadący w Paryż - Dakar. Jedyne różnice to dużo mniejsza prędkość i błoto pośniegowe zamiast piachu pustyni.

Pojechaliśmy dziś w teren zestawić łącze radiowe dla firmy budowlanej, której dyrekcja chce monitorować zdalnie teren budowy i postępy prac. Rejestrator i 3 kamery mają zagwarantować, że nikt nie będzie się obijał i nikt nie będzie musiał, na wioskę gdzie powstaje ta inwestycja, osobiście przyjeżdżać by skontrolować działania ekipy budowlanej. Technologia w służbie ekonomii i optymalizacji czasu pracy - same oszczędności i wysoka efektywność. To coraz bardziej powszechne rozwiązanie, realizujemy zlecenie na takie łącze już kolejny raz.

W teren zabrałem dziś wielkie, twarde i słodkie jabłko oraz żeby mu nie było smutno zapiski marynarza, który pływał parowcami po Missisipi i nazywał się Samuel Langhorne Clemens.

Wydawałoby się, że nic Wam to nazwisko nie mówi ale olśni Was kiedy napiszę, że świat zna go pod pseudonimem Mark Twine. Marynarz, pisarz, satyryk i wolnomularz. Tak tak... Mark Twine był członkiem tego tajnego, międzynarodowego, społecznego ruchu, który istnieje do dziś i zrzesza ludzi, poszukujących duchowej doskonałości i braterstwa. Tajnej organizacji będącej wdzięcznym tematem plotek, prześladowań i teorii spiskowych podobnie jak Żydzi, kosmici, Trójkąt Bermudzki i kanguli jak mówią Tybetańczycy - Nepalczycy mówią na tą istotę yeti. Mniejsza z tym. Wracając do lektury zapisków marynarza od parowców to trafiłem w nich na zdanie, które naprawdę daje do myślenia.

Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę.

Mocne... Podoba mi się przesłanie jakie niesie i burza refleksji w mojej głowie jaką wywołało. Oto graficzne odwzorowanie pierwszego co sobie pomyślałem.

Być po stronie większości to bardzo wielowymiarowe stwierdzenie ale gdzie w tym stanie bycia jest jednostka?! Traci stan bycia outsiderem i staje się częścią tłumu... Ot takie sobie drobne przemyślenie.

Z terenu wracamy już po zmroku i wyjazd z synem na sanki muszę przełożyć na jutro. Oglądamy razem Galileo i młody wędruje spać a ja mogę spokojnie usiąść przy lapie i zająć się swoimi planami dotyczącymi Steem. Ponieważ minął rok od kiedy zacząłem tu pisać zrobiłem sobie w myślach szybki bilans zysków i strat. Burza mózgu zaowocowała kilkoma decyzjami.

Korzystając z BlockTrades przerzuciłem wyklikane w kranach kryptowaluty na konto moonwind. 100 Steeem poleciało na konto wolontariusz i podbiło jego Steem Power do 369 SP.

Druga część kryptowalut posłużyła do zakupu za 10$ Steem Monsters Starter Set i tak stałem się szczęśliwym posiadaczem 30 kart. Teraz mam drugą karciankę i Hearthstone będzie zazdrosna. :)

Zostało trochę Steem na zakup i levelowanie kart do decku, którym postanowiłem grać na rankedach. Pozostało otworzyć flaszkę i uczcić rocznicę roku na Steem szklaneczką whisky i kilkoma gierkami rankingowymi.

Na chwilę obecną deck sprawdza się świetnie. Postawiłem na deffensywną talię i ta taktyka utrzymuje mnie na ratingu powyżej 2000.

Dobrej nocy! Wszystkim ! :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

No to świętujemy!
Życzę Ci wielu kolejnych lat na Steem :)

Dziękuję Ewo :)

Congratulations @moonwind! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 500 upvotes. Your next target is to reach 1000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!