Emilia – szkic kreacji wizytowej

in #polish2 years ago

header2.jpg

English version here.
Jest to jeden z najważniejszych elementów garderoby, jakie winno się mieć w swojej szafie. Doskonały na rodzinną imieninową kawę, czy inne przyjęcie w dobrym towarzystwie.

Wybierając się na proszone, rodzinne przyjęcie lub do teatru, w sytuacjach, gdzie panów zobowiązują sztywne ramy noszenia dobrze skrojonych garniturów, w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety w odsłonie informal, mają wiele możliwości doboru odpowiedniego ubioru. Nie jest to swobodny eklektyzm w noszonej kreacji, jak w odsłonie casual, jednak styl ten bywa różnie określany. Gdy zetkniemy się w zaproszeniu, na imieniny, z francuskim określeniem tenue de ville, z pewnością będziemy proszeni o przyjście w stroju wizytowym nieformalnym. Jest to jeden z najważniejszych elementów garderoby, jakie winno się mieć w swojej szafie. Styl wizytowy nie jest to ubiór formalny, jednak pewne zasady elegancji należy zachować. W sytuacji, gdy nastaną letnie, ciepłe dni, dobrze zastosować w swoim ubiorze lżejszą wersję żakietu, zamiast ciężkiego oficjalnego garnituru. W stroju wizytowym dziennym, jaki zaproponowano, nie ma ściśle przyjętych reguł i fasonów, dlatego uwzględnia się go dla osób ceniących swobodę, a przy tym chcącym wyglądać elegancko. W tej stylizacji biorąc pod uwagę osobę, która będzie ją nosić, wybrano gustowną bluzkę za biodra, wykonaną z zwiewnego materiału, w kolorze eleganckiego granatu.

003_mod923x1024.jpg

Ponieważ w kobiecym stylu wizytowym nie ma sztywnych reguł, zarówno w doborze ubioru, jak i doborze kolorystycznym, można swobodnie, ale z umiarem dobierać odcienie i łączyć kontrastowe kolory. Ważne, aby zachować stonowany i skromny sposób ich doboru. Dlatego zamiast garsonki lub spódnicy, zaproponowano w tej odsłonie lniane, lekko sprasowane w kant spodnie w kolorach ziemi. Mimo, że w formalnym stroju uznane byłyby za nieprofesjonalne, przy tej kreacji ze swobodą można je nosić w połączeniu z zamszowymi balerinkami. Taki strój wizytowy można dobrać zarówno do urody, czy jako element na podkreślenie własnego charakteru. Ubiór wizytowy o charakterze dziennym sprawdza się na przyjęciach, wyjściach do teatru, czy opery lub na wystawę, ale również będzie doskonały na rodzinną imieninową kawę, czy inne przyjęcie w dobrym towarzystwie.

Sort:  

Congratulations @monomoda.polska! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 2000 upvotes. Your next target is to reach 3000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.67
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 56587.49
ETH 4416.53
BNB 614.71
SBD 7.29