Ciekawostki dotyczące decyzji sądu.
KIEDY DECYZJE SĄDOWE SĄ NIEWAŻNE Z URZĘDU zgodnie z art. 58 k.c.
1) Gdy zamiast wyroku w imieniu RP jest postanowienie. Wynika to z art. 45 i 174 Konstytucji.
2) Gdy sprawa odbywa się na posiedzeniu niejawnym, czyli zaocznie bez udziału stron. Naruszony jest wówczas szczególnie art. 45 Konstytucji. Wówczas również wyrok nie mógł być odczytany publicznie. Pamiętajmy, że wyłączenie jawności rozprawy, oznacza jedynie tyle, że w trakcie przesłuchania stron i świadków nie może być na rozprawie mediów publicznych oraz osób, których sprawa nie dotyczy.
3) Gdy postępowanie sądowe nie odbyło się CO NAJMNIEJ w dwóch instancjach. Naruszony jest art. 176 ust 1 Konstytucji
4) Gdy wyrok jest niesprawiedliwy i możemy to wykazać przedstawiając na to mocne argumenty, których sędzia celowo i świadomie nie uwzględnia. Naruszony art. 45 Konstytucji i 231 k.k. Takie informacje musimy przedstawić Rzecznikowi Praw Obywatelskich, Prezydentowi RP i Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, bo te organy władzy publicznej są od tego, by zapobiegać naruszaniu naszych konstytucyjnych praw.
5) Gdy sprawa jest rozpatrzona przez stronniczych, zależnych i zawisłych sędziów, oczywiście jeśli możemy to wykazać i udowodnić. Tu naruszony jest art. 45 i art. 178 ust 1 Konstytucji
6) Gdy sędzia rozpatruje sprawy powołując się na rozporządzenia, uchwały, umowy międzynarodowe, orzeczenia i wyroki innych sędziów, gdyż wówczas narusza art. 178 ust 1 Konstytucji.
7) Gdy podczas rozpatrywanej sprawy nie brali udziału inni obywatele, mający zgodnie z art. 182 Konstytucji czynnie uczestniczyć w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości na tych samych zasadach co sędziowie, którzy zgodnie z art. 175 i art. 177 Konstytucji też mają rozpatrywać tego typu sprawy. Pamiętajmy, że Ławnicy nie mogą brać pieniędzy wyłącznie za bierne uczestniczenie w przedstawieniu sądowym, bo to nie jest kino ani teatr za co musieli by płacić. Oni mają obowiązek zadawania pytań stronom postępowania i świadkom, jak też pisać uzasadnienia w kwestii podejmowanych decyzji, gdyż tylko na tej podstawie można ocenić ich przydatność do wykonywania takiej funkcji oraz wyciągać konsekwencje karne z tytułu nienależytego wykonywania swoich obowiązków.
8) Gdy sędzia rozpatruje sprawy, które nie należą do ich kompetencji. Na przykład w sprawach o rozwód, gdyż taka sprawa dotyczy wolności wyboru i decydowania o własnym życiu, co wprost wynika między innymi z art. 47 Konstytucji.
9) Gdy sędzia nie stosuje konstytucji bezpośrednio oraz uznaje, że ustawy są ważniejsze od Konstytucji, a w związku z tym powołuje się wyłącznie na przepisy prawne niższej rangi, pomimo to, że z Konstytucji jednoznacznie wynika coś innego. W ten sposób sędziowie popełniają przestępstwo, gdyż poniżają najwyższe prawo jakim jest Konstytucja oraz je lekceważą, przez co, rażąco świadomie i celowo naruszają nasze konstytucyjne prawa.
10) Gdy postępowanie sądowe rozpatruje asesor sądowy a nie sędzia.
Źródło : https://mysleniesamodzielne.wordpress.com/2017/04/30/kiedy-decyzje-sadowe-sa-niewazne-z-uzedu/
"Sąd - sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie!" Kotek napisał, że źródełko Ci umknęło :)
Liczy się info!! Kasa czasami nie potrzebna.
Źródełko umknęło bo miałem to zapisane na komputerze, bez źródełka i z tego co widzę to nie całość.
Na szczęście kotek stoi na straży ;)
Ale po co to...?
Nie rozumiem pytania.