Zapraszamy do zabawy! STEEM'owa Zabawa #10

in polish •  last month 

Neematte Media Corp..pngCześć!

Zapraszam na kolejną odsłonę naszej zabawy!Zasady zabawy"STEEMowa Zabawa" to zabawa organizowana na blockchainie STEEM przez użytkownika @mizej , której zadaniem jest zapewnić dobrą rozrywkę i możliwość rywalizowania między użytkownikami.
Dla osoby, która rozwiąże zagadkę przewidziana jest nagroda, a dokładnie środki płynne pochodzące z tego posta.
Aby otrzymać nagrodę należy podać hasło, tytuł itp. wynikająca z danych obrazów, zdjęć, które zostaną zamieszczone poniżej.
Na rozwiązanie zagadki osoby biorące udział w rozgrywce mają 24 godziny od momentu publikacji posta. Dane posty mają przypisane kategorie takie jak: muzyka; przysłowie; sztuka; miasto; kraj; czynność; i wiele innych.
Kategoria jest wskazówką dla osób uczestniczących w grze. W przypadku braku odpowiedzi prowadzący może w komentarzu zamieścić podpowiedź, która ma ukierować uczestników na rozwiązanie.
Jeżeli jakaś dobra dusza chciałaby zasponsorować nagrody to proszę o kontakt na steem.chat lub na naszym kanale Discord.
W przypadku braku rozwiązania zagadki na końcu tygodnia połowa ze środków przeznaczonych na nagrodę jest losowana spośród nagrodzonych w danym tygodniu osób. Jest o co walczyć! Powodzenia!


Zabawę czas zacząć!

Kategoria:Związek frazeologiczny i powiązany z nim motyw.

Należy podać związek frazeologiczny, oraz motyw z jakiego się wywodzi.

Uwaga! Dwa zdjęcia zostały dodane dla zmyłki.
fan3645379_1920.jpg
fire165575_1920.jpg
box62867_1280.jpg
pug801826_1920.jpg
Powodzenia!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last month (edited)

Walka z wiatrakami.

Określenie to pochodzi od fikcyjnej walki z powieści Miguela Cervantesa Don Kichot. Tytułowy bohater widząc kilkadziesiąt wiatraków bierze je za olbrzymy i decyduje się stoczyć z nimi walkę. Pomimo ostrzeżeń swojego giermka, Sancha Pansy, rzuca się na jeden z wiatraków, wbijając kopię w skrzydło. Pod wpływem uderzenia szybko obracającego się skrzydła, kopia zostaje zniszczona, a koń Rosynant i sam Don Kichot – ranni. Walka z urojonymi olbrzymami nie przynosi żadnych efektów.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Walka_z_wiatrakami

·

Jeszcze tylko motyw i będziemy kwita 😉

·
·

@jacekw Gratuluję 👌

Hot-dog :D tylko nie jestem pewna, czy możemy podciągnąć to pod związek frazeologiczny hahaha

·

@julietlucy no w sumie. Jest hot i jest dog :P