Gdzie anonimowo kupić lub sprzedać Bitcoina?

in polish •  3 months ago 

bitcoin2643160_1920.jpg

Post powstaje w ramach "Projekt 365 dni"
Witajcie!Cześć, dzisiaj opowiem wam o czynności o której myśli wiele osób nie tylko w Polsce. Chodzi mi tutaj o kupno lub sprzedaż Bitcoina. Opowiem wam gdzie i jak anonimowo dokonać takich transakcji. Zapraszam.Krótko o Projekcie 365 dni:


“Projekt 365 dni” jest projektem, który będzie realizowany na moich kontach. Przedsięwzięcie zakłada powstanie 365 postów, które będą ukazywały się codziennie na konkretnym koncie. Posty będą się ukazywały na kontach @mizej , @mizej-studio oraz @pl-pszczelarstwo. Projekt rozpoczyna się 1 stycznia, a kończy 31 grudnia 2019 roku. Treści będą oznaczane tagiem #365dni oraz będą reblogowane na specjalnie do tego stworzonym koncie @projekt365dni


Disclaimer


Standardowo. To nie jest porada inwestycyjna, a wszystkie informacje przekazane w tym poście są tylko i wyłącznie moją opinią. Każdy z nas jest człowiekiem i każdy może się pomylić. Wszystko informacje przeanalizuj sam.


Anonimowi chcą być tylko przestępcy...Pamiętajcie niektórzy są ekspertami w każdej dziedzinie i znają się perfekcyjnie na wszystkim. Nawet na kryptowalutach. Tak jak na przykład Pan Król.
Niektórzy twierdzą też, że tylko ludzie, którzy są przestępcami chcą być anonimowi. Taka sama bzdura jak poprzednie. Dla wszystkich tych, którzy tak uważają polecam przeszklić sobie dom z wszystkimi pokojami. Ciekawe jak wtedy będziecie czuli się podczas wizyty w toalecie. Koniecznie napiszcie o tym w komentarzu :)


Gdzie możemy kupić Bitcoina?


Istnieje kilka sposobów, ale nie wszystkie są anonimowe.

  • transakcja bezpośrednia lokalna- to taka gdzie dwie strony (kupujący i sprzedający) spotykają się oraz dokonują wymiany. Może wydawać się to proste, ale trudnym może być znalezienie osoby, która będzie chciała odkupić od nas konkretną ilość Bitcoina. Oczywiście działa to też w drugą stronę, być może nie znajdziemy osoby, która będzie chciała kupić od nas Bitcoiny za kilkanaście tysięcy złotych. Chyba nikt nie chce bawić się w małe sumy i umawiać się na transakcje po kilkanaście razy. Kolejnym minusem jest to, że w mniejszych miastach możemy wcale nie znaleźć kupca, albo sprzedawcy
    Jest to transakcja anonimowa.

  • transakcja bezpośrednia wirtaulna- Sytuacja taka sama jak opisana poprzednio. Zmienia się tutaj sposób zapłaty, anonimowość i bezpieczeństwo. Pieniądze musimy przesłać na konto sprzedawcy i odwrotnie gdy to my jesteśmy sprzedawcą. Sposób ten sprawdza się przy małych sumach, ale przy większych nasz ulubiony urząd może się zainteresować skąd mamy tak duży, dodatkowy dochód. Anonimowość, a raczej jej brak wynika ze sposobu zapłaty. Jak wiadomo urzędnicy mają dostęp do historii naszych transakcji, a więc łatwo można dojść do tego, że wykonywaliśmy jakiś bliżej nieokreślony zakup. Następnym problemem jest bezpieczeństwo. Jeżeli jesteśmy kupującym nie mamy wielkiego problemu, ale kiedy to my jesteśmy sprzedającymi zaczynają się schody. Kupujący po dostaniiu swoich Satoshi może przeprowadzić Chargeback.

  • transakcja poprzez giełdę- oczywiście chodzi mi tutaj o giełdę, która obsługuje Fiat'y. Przy rejestracji na takiej giełdzie, lub przy próbie przeprowadzenia pierwszej transakcji jesteśmy proszeni o potwierdzenie swojej osoby. Jest to weryfikacja, która jest wymagana jeżeli chcemy kupić jakąś kryptowalutę przez Fiat'y. Jest to tak zwane KYC (Know your customer). Oczywiście nie możemy liczyć tutaj na jakąkolwiek anonimowość. Plusem takiego sposobu transakcji jest niewątpliwie niemal natychmiastowo zrealizowana transakcja, jednak po wykonaniu już pierwszej transakcji. Przed pierwszą transakcją będziemy mogli trochę poczekać, ponieważ proces weryfikacji może trochę potrwać.

  • transakcja w kantorze - chodzi mi tutaj oczywiście o kantory stacjonarne.Te internetowe nie posiadają żadnej anonimowości, ponieważ robimy przelew z naszego konta bankowego- proste. Sytuacja taka sama jak przy wymienianiu walut. Pamiętajcie, żeby nie podawać swoich danych jeżeli chcecie być anonimowi. Jeżeli Pani za okienkiem spyta was o dowód, albo jakikolwiek inny dokument po prostu podziękujcie i odejdźcie. Ta opcja ma jednak dwa kluczowe wady. Po pierwsze rzadko spotyka się kantory, które obsługują kryptowaluty. Druga wada wynika z pierwszej, z racji tego, że skoro kantory, które już odważyły się dodać do swojej oferty kryptowaluty pobierają wysokie prowizje. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj nie muszą konkurować między sobą.

  • transakcja poprzez Bitomaty- Mój ulubiony typ transakcji. Tak, używam Bitomatów. Jest to mój ulubiony typ dlatego, że jest on prosty, natychmiastowy, łatwy i co najważniejsze w pełni anonimowy. Musi być jednak jakiś minus. Mamy tutaj stosunkowo dużą prowizję. Wynosi ona ok. 5%. Zrozumcie, że jest to opłata za naszą anonimowość. Bitomaty nie występują jednak w każdym mieście. Ja osobiście korzystam z Bitomatów Shitcoins.club, które mają tylko 21 Bitomatów w największych miastach. Dostępność może być problemem dla osób, które pochodzą z mniejszych miejscowości. Mogą one jednak poprosić znajomego, lub osobę z rodziny o zakup lub sprzedaż. Polecam ten sposób kupowania najbardziej.    Piosenka na dziś:Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!