Czym jest kalkulator snu? Kontynuacja posta o dobrym wysypianiu się.

in polish •  4 months ago 

dog2785077_1920.jpg

Post powstaje w ramach "Projekt 365 dni"
Witajcie!
Cześć. Dwa dni temu przedstawiłem wam post o tym jak poprawić jakość naszego snu. Piątą poradą było korzystanie z kalkulatora snu. Ale co to takiego? Dowiecie się już za chwilę.

Krótko o Projekcie 365 dni:


“Projekt 365 dni” jest projektem, który będzie realizowany na moich kontach. Przedsięwzięcie zakłada powstanie 365 postów, które będą ukazywały się codziennie na konkretnym koncie. Posty będą się ukazywały na kontach @mizej , @mizej-studio oraz @pl-pszczelarstwo. Projekt rozpoczyna się 1 stycznia, a kończy 31 grudnia 2019 roku. Treści będą oznaczane tagiem #365dni oraz będą reblogowane na specjalnie do tego stworzonym koncie @projekt365dni

Co to jest kalkulator snu?


Kalkulator snu jest narzędziem, które pomaga nam w doborze pory w której powinniśmy chodzić spać, oraz o której godzinie się budzić. Dobry kalkulator jest prosty w obsłudze i zawiera dodatkowe funkcje, które pomagają nam sterować jakością naszego snu.


Z jakiego kalkulatora snu najlepiej korzystać?


Kalkulator jakiego używam nazywa się Sleep. Jest on dostępny niestety tylko na system Android, a więc osoby z innymi systemami mogą być zawiedzione.
Aplikacja ta jest bardzo rozbudowana i darmowa. Jeżeli chcemy wesprzeć twórców lub otrzymać dostęp do większej ilości opcji możemy zakupić płatną wersję, która kosztuje 25.99 zł

Dodatkowe funkcje


 • mamy podgląd statystyk, które możemy porównywać z przeszłym tygodniem, miesiącem itd.
 • aplikacja korzystając z mikrofonu analizuje nasz sen, po czym przedstawia to w formie grafu, na którym wyróżnione są różne fazy snu
 • aplikacja nagrywając nasz sen poprzez mikrofon wyłapuje najważniejsze momenty snu podczas których możemy wydawać dźwięki. Po obudzeniu możemy odsłuchać swojego chrapania, czy nawet mówienia przez sen (szczególnie to lubię). Jeżeli twierdzisz, że nie mówisz przez sen sam się przekonaj i sprawdź.
 • aplikacja prezentuje nam wykresy, na których są pokazane nasze postępy w zdrowym spaniu. Napewno nie są to tak dobre i dokładne wykresy jakie prezentuje nam @jacekw. Nic nie pokona tych wykresów ;)
 • mamy dostęp do porad, które mają pozytywnie wpłynąć na poprawę jakości naszego snu
 • mamy możliwość wyznaczenia sobie celi np. w tym miesiącu będę spał X godzin. Dodatkowo możemy wyznaczyć sobie to co będzie nas motywowało: $$$. Jeżeli chcemy możemy wpłacić "kaucję" dla naszego celu, a dopiero po jego wykonaniu zostanie nam ona oddana.
 • mamy dostęp do utworów, które mają nas uspokoić. Takie kołysanki, tylko dla dorosłych. Otrzymujemy np. dźwięk płynącego potoku


  Podsumowanie


  Aplikacja Sleep jest bardzo przydatną aplikacją, która poprawia jakość naszego snu, a co za tym jakość naszego życia. Sleep oferuje dużo funkcji nawet w darmowej wersji. Ma przejrzysty interfejs, a korzystanie z tej aplikacji to czysta przyjemność.


  Film na dziś:


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!