Czy Poker to hazard? Kilka słów o tym czym jest hazard.

in polish •  3 months ago

play593207_1920.jpg

Post powstaje w ramach "Projekt 365 dni"
Witajcie!Cześć. Dzisiaj chcę wam opowiedzieć o... No właśnie, o czym? O zjawisku, a może o oszustwie? Krótko mówiąc chcę wam opowiedzieć o hazardzie.


Krótko o Projekcie 365 dni:


“Projekt 365 dni” jest projektem, który będzie realizowany na moich kontach. Przedsięwzięcie zakłada powstanie 365 postów, które będą ukazywały się codziennie na konkretnym koncie. Posty będą się ukazywały na kontach @mizej , @mizej-studio oraz @pl-pszczelarstwo. Projekt rozpoczyna się 1 stycznia, a kończy 31 grudnia 2019 roku. Treści będą oznaczane tagiem #365dni oraz będą reblogowane na specjalnie do tego stworzonym koncie @projekt365dni

Co mnie tak wzięło na hazard?
Ostatnio gdy siedziałem i rozmawiałem na naszym steemowo-polskim discordzie padł temat Hazard. Nawet nie wiem z czego on wyniknął. Pewien użytkownik (pozdrawiam Cię :D ) sądził, że gra na giełdzie jest hazardem. Trudno było nie zaśmiać się z tego poglądu, ale każdy ma prawo do własnego zdania :).


Czym jest hazard?
Istnieje wiele definicji hazardu. Ja stworzyłem swoją, która najbardziej mi odpowiada. Oto ona:

Hazard to gra, w której łatwo jest stracić lub wygrać pieniądze, a to czy osiągniemy sukces czy porażkę uzależnione jest tylko i wyłącznie od czynnika losowego. Nasze szanse nie są oparte na umiejętnościach.

Jak wy odnosicie się do tej definicji. Oczywiście, że każdy może rozumieć to trochę inaczej, ale definicja ogółu powinna być podobna.


Strona Wikipedia mówi tak:

Hazard – wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w wymiarze losowym decyduje przypadek. Wyraz „hazard” pochodzi z języka arabskiego: „az-zahr” znaczy „kostka” lub „gra w kości”. W języku angielskim dosłownie przetłumaczone oznacza „niebezpieczeństwo”.
Czy, aby na pewno?Wiele osób, (nawet rządy) uważają, że gry takie jak Poker czy chociażby szachy? Szachy? Przecież w szachy grają tylko starsi Panowie, którzy w spokoju czekają na śmierć. Nie, nie jest tak. A co jeżeli zaczęliby oni obstawiać to, kto wygra? Czy wtedy byłby to hazard? Nie. Nie byłby to hazard, ponieważ swój typ opiera na swoich umiejętnościach, przygotowaniu do gry, nastroju, doświadczenia i tak dalej. Czy to jest tak trudne do pojęcia?

Z czym więc kojarzy nam się Poker?

No oczywiście. Poker to gra mafii, gdzie zdenerwowani mężczyźni skaczą sobie do gardeł, a często nawet tracą przy tym życie.
Czy możecie uwierzyć, że tak nie jest naprawdę. Wiem, pomimo tego, że ciągle wtłacza się społeczeństwu, że zakazy są dla ich dobra to jest zupełnie odwrotnie.A co z grą na giełdzie?
Tutaj sytuacja jest prosta. Oczywiście, że gra na giełdzie jest nie jest hazardem. Dlaczego? Tutaj sytuacja jest taka sama jak w przypadku pokera. Po prostu stawiając pozycje bazujemy na naszych umiejętnościach analizy rynku.


Tak, hazardem można nazwać sytuację w której ktoś "bezpośrednio z ulicy" wchodzi i stawia pozycje pomimo tego, że kompletnie nie zna się na rynku. Nie wie on czy cena urośnie, czy zmaleje, więc teoretycznie jego szanse na sukces są równe, a dokładnie 50%.


Film na dziś


Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami czymś, za co Dominik Pańka mógłby dzisiaj nadal siedzieć w więzieniu. Abstrakcyjne jest to jak w Polsce usilnie próbuje się karać osoby za próbę i chęci rozwoju. Powyższy post nie jest promocją hazardu. Stanowi on jedynie materiał informacyjny.
Nie chcę być ścigany przez polskie organy :)


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Po prostu stawiając pozycje bazujemy na naszych umiejętnościach analizy rynku.

Ale ten rynek jest nieprzywidywalny. Jeden typ może zrobić dumpa, a potem pumpa i tyle. Hazard

·

Rynek jest przewidywalny. Swoje straty zabezpieczamy SL, a grając mądrze, z odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem odniesiemy zyski.

Jetem zawiedziony tym postem ;) nie napisales ani jednego czynnika czemu poker to gra umiejetnosci, a mozna o tej fascynujacej grze pisac godzinami

·

@rafalski Nie to było tematem posta. Wiem, że to jest bardzo fascynująca, ale ja pisałem o problemie jakim jest uważanie gier takich jak poker za hazard.

Szkoda, że Cie zawiodłem.