Bądź zawsze wyspany! Kilka słów o tym jak się wysypiać.

in polish •  4 months ago

girl1851360_1920.jpg

Post powstaje w ramach "Projekt 365 dni"
Witajcie!Cześć. Dzisiaj opowiem wam o czynności, której jakość wpływa na całe twoje życie. Chodzi mi tutaj o sen. Dowiecie się co trzeba zrobić, aby nasz sen był lepszy, a my po nim czuli się wyspani.
Pamiętajcie, że opisuję to co u mnie działa, a poniżej opisane sposoby mogą nie sprawdzić się u was, a nawet przeszkadzać wam w wysypianiu się.
Zapraszam.

Krótko o Projekcie 365 dni:


“Projekt 365 dni” jest projektem, który będzie realizowany na moich kontach. Przedsięwzięcie zakłada powstanie 365 postów, które będą ukazywały się codziennie na konkretnym koncie. Posty będą się ukazywały na kontach @mizej , @mizej-studio oraz @pl-pszczelarstwo. Projekt rozpoczyna się 1 stycznia, a kończy 31 grudnia 2019 roku. Treści będą oznaczane tagiem #365dni oraz będą reblogowane na specjalnie do tego stworzonym koncie @projekt365dni


Jak polepszyć jakość naszego snu?1. Zadbaj o porządek w sypialni

Jednym z ważniejszych elementów w naszym życiu musi być porządek. Pomimo tego, że niektórzy mogą mówić, że im bałagan nie przeszkadza to nasz mózg działa zupełnie inaczej. Nawet o tym nie wiedząc nasz mózg może irytować się bałaganem co skutkuje zepsuciem humoru albo zdenerwowaniem.

2. Zadbaj o wygodne łóżko

Chyba nikt nie chciałby spać na łóżku, które jest twarde, skrzypi przy każdym odwróceniu, a po obudzeniu czujemy je przez kilka następnych godzin. Pamiętaj, że na spanie "wydajesz" 1/3 swojego życia, a więc jeżeli chcesz dobrze przeżyć swoje życie to powinieneś także zadbać o to, abyś czuł się dobrze i tutaj.

3. Wyznacz sobie konkretne pory spania

Nasz mózg lubi nudę i pewność. Lepiej będzie się tobie żyło gdy będziesz wiedział, że o 22:00 rzucasz wszystko co masz do zrobienia i idziesz spać. Wydaje się to niemożliwe, ale faktycznie tak jest.

4. Zwracaj uwagę na światło wśród którego przebywasz

I uwaga, nie chodzi tutaj tylko o światło z ekranów naszych smartfonów. Zapewne jesteście od nich tak uzależnieni, że i tak was nie przekonam do tego, abyście odłożyli je przed snem. Warto jednak zwrócić uwagę na to jakie żarówki mamy w pomieszczeniach w których przebywamy przed snem. Nie będę się tutaj rozwodził nad tym dlaczego dana barwa światła źle oddziałuje na mózg gdy chcemy odpocząć. Sprawdź swoje żarówki. Na nich są napisane liczby, które kończą się literą K. Jeżeli masz żarówki, które oscylują w zakresie 4500-6000K powinieneś je wymienić. Najlepiej na takie z zakresu 1500-2500K.
Skala Kelvina

5. Używaj kalkulatora snu


Pierwszy raz spotykasz się z tą nazwą? Wcale się nie dziwię. Mało osób używa tego typu udogodnień. Kalkulator snu dobierze Tobie najlepsze pory do pójścia spać, oraz porę o której powinieneś się obudzić. Szerzej ten temat omówię za dwa dni.


Film na dziś:


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

!tip 0.1 hide

Czekam na ten wpis o kalkulatorze snu. Jestem bardzo ciekaw co to takiego.

·

@kusior Dzięki za komentarz.

Post ukazał się przed chwilą.
:)