Steem, steemit i moje przemyślenia.

in polish •  2 years ago 

Jestem tu już kilkanaście dni i chciałbym gorąco wszystkim Polakom podziękować, wiele się nauczyłem o steemie i w ogóle o świecie kryptowalut. Póki co atmosfera jest super, pomoc, koleżeństwo i brak trollingu, oby tak dalej. Pojawiają sie wartościowe posty, które z chęcią czytam i głosuje na nie. Mam kilkudziesięciu followersów i sam obserwuje kilkadziesiąt osób. ;)

Żeby jednak nie było tak różowo to ten wpis ma nie być tylko laurką. Jest pare rzeczy, które mnie drażnią, zwłaszcza po stronie frontu Steemit. Może bardziej doświadczeni użytkownicy poradzą coś na moje problemy.

  • Nie ma zakładki ulubione - nie mogę dodać konkretnego wpisu do jakiegoś miejsca, żeby odczytać go później, albo jeśli to jest np poradnik to wrócić do niego. Czasem specjalnie piszę jakikolwiek komentarz, żeby chociaż przez ten komentarz tam wrócić! Jest to strasznie denerwujące!
  • Nie ma prywatnych wiadomości, podejrzewam, że jest to związane z blockchainem, ale nie wierze, że nikt nie pomyślał o możliwości zaimplementowania takiej funkcji. Przecież to ma być medium społecznościowym?!
  • napastowanie mnie opcją trending, po kliknięciu w tag, za każdym razem widzę trending, to jest uciążliwe, bo te posty zmieniają się rzadko, więc widze ciągle te same treści, wolałbym pokazywanie new!
  • nie mogę dodać tagu do obserwowania. To jest w ogóle dziwne, jest pare niszowych tematów, które mnie interesują i muszę za każdym razem przywoływać tag i tam sprawdzać dla każdego tagu osobno.
  • Brak możliwości dzielenia siły głosu na froncie steemit, na aplikacji eSteem działa
  • Brak możliwości spojrzenia jaki został % vote power do wykorzystania, trzeba korzystać ze steemdb
  • Steem Chat nie działa, a jak działa to nie jest zintegrowany z kontem steem. Łatwiej by się ludzi ogarniało gdyby nicki były takie same
  • Nie można zapisać swojej pracy. W sensie jest auto zapis co chwilę, ale fajnie by móc to kontrolować i zapisywać więcej postów. Nawet jeśli to miałoby się zapisywać lokalnie.

Zapraszam do dyskusji, komentowania. Śmiało możecie to przetłumaczyć i wysłać komus odpowiedzialnemu za steemit, chociaż nie wierzę, że nie są świadomi tych braków. A może przesadzam? Może steemit ma być właśnie taki minimalistyczny i nierozbudowany i jest to związane z programistycznymi ograniczeniami?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

To wszystko co wymieniłeś to jest gigantyczny potencjał dla biznesu. Mnie najbardziej wkurza to że nie mogę tu niczego znaleźć - jedyny sposób to pamiętać nick autora.

Pierwszy interfejs który ogarnie UX ma gwarantowany sukces (oczywiście przy założeniu że Steem będzie rósł w siłę).

Ludzie mają lojalność do systemów (zwłaszcza w przypadku sieci społecznych) ale mają zerową lojalność do interfejsów - bez zawahania pójdą tam gdzie jest najlepsze rozwiązanie.

  ·  2 years ago (edited)

Dobre podsumowanie. Steemit jest ciągle w wersji beta więc wiele pewnie jeszcze przed nami, a im więcej pojawi się sugestii w kierunku usprawnień pewnych funkcji tym większe szanse, że zostaną one wprowadzone w życie :)

Dzwonimy do pana Staśka on jest budowlaniec z praktykami w Pariżu, on nam tag zrobi, ze Polacy na Steemit bedą miały wszycho:)

Zgadzam się całkowicie ze wszystkimi punktami wypisanymi przez ciebie.

Jeżeli masz czas i chęci to możesz przetestować https://busy.org/ - alternatywa Steemita dla blockchaina Steema. Podobno tam jest więcej funkcji.