Jak namalować tańczącą kobietę w chmurach na tle planety. Spray Paint Art

in #polish3 years ago

Witam! Dzisiaj pokażę jak namalować tańczącą kobietę w chmurach na tle planety.

Niżej widzimy zdjęcie obrazu, który pokażę jak wykonać

e89932079a222ffdca22367af3be9dfb.jpg

Zacznę od tego, że polecam mieć rękawiczki w trakcie malowania. Zawsze je miałem, tym razem mi się skończyły i stwierdziłem, że dam radę bez, ale ile potem trzeba poświęcić czasu żeby domyć ręce z tej farby, to jakaś tragedia. A więc polecam rękawiczki ZAWSZE.

Przejdżmy do obrazu, kładziemy jakiś przedmiot który oddzieli nam dół kartki (naszą wodę) od reszty.


Po oddzieleniu kartki, kładziemy nasz szablon planety na kartce i robimy obrys. Żeby wiedzieć gdzie znajduje się nasza planeta.


Teraz dobieramy kolory, w których ma być nasza planeta i ją nimi zamalowujemy. Po zamalowaniu całą planetę zamalowujemy białym sprayem.


Bierzemy kartkę z gazety i ją gnieciemy. Tak pogniecioną gazetę przykładamy do planety i tworzymy tekstury. Dla lepszego efektu psikamy czarnym sprayem na dół planety, aby zrobić trochę cień. Za to białym sprayem na górze planety.


Przykładamy nasz szablon planety do kartki. Po tym wykonujemy niebo, zaczynając od pomalowania góry czarnym sprayem, następnie ciemnym niebieskim i na koniec jasnym niebieskim na samym dole.


Teraz ściągamy nasz ochronny przedmiot z dołu kartki i zakrywając górę malujemy wodę. Zaczynamy od ciemnego niebieskiego po bokach, następnie jasnego niebieskiego i białego na środku. Dwoma palcami przecieramy od lewej do prawej, aż powstanie wygląd wody. Możemy lekko pocieniować ciemnym i jasnym niebieskim na koniec.


Czas wykonać gwiazdy, aby je wykonać musimy białym sprayem napsikać na dwa palce od wewnątrz(wskazujący i środkowy), a następnie wykonywać ruch jak na gifie.


W tym momencie ściągamy nasz szablon z planety. Za to musimy wziąć szablon do chmur. Jeśli go nie mamy, wykonujemy go najlepiej z kartonu rysując linie a na niej kołka, na kółkach jeszcze mniejsze kółka. Następnie to wycinamy i mamy szablon. A więc bierzemy szablon do chmur i je malujemy między wodą a niebem.


Jeśli lubicie cienie tak jak ja, możecie teraz ciemnym niebieskim i czarnym sprayem przyciemnić dolne rogi obrazu.


Teraz wykonamy tancerkę, do jej namalowania musimy wykonać najpierw szablon, wycinamy go z kartki lub kartonu. Następnie przykładamy do kartki i przyciskamy różnymi przedmiotami, aby szablon nam się nie ruszył. Po tym możemy przejść do malowania najpierw czarnym sprayem, potem fioletowym i różowym dla lepszego efektu.


Pozostaje nam poczekać aż tancerka wyschnie. Następnie ściągnąć ostrożnie szablon i cieszyć się obrazem. Ewentualnie poprawić jeśli gdzieś nam szablon się przykleił.

A więc tak maluje tancerkę wśród chmur na tle planety, mam nadzieję, że się spodobał artykuł.

Pozdrawiam MisiekArts! :)

Sort:  

W weekend zabieram się za moją pierwszą pracę z twoimi poradami, zobaczymy jak mi pójdzie :D

Cieszę się, że ktoś skorzysta z mojego poradnika. Daj znać jak Ci poszło! :)

Świetna sprawa... Czekam na więcej
Pzd.

Dzięki, już niedługo następny ;)

Jak zawsze super :) Te chmury, są po prostu... jak prawdziwe :)