Jak namalować planetę sprayami. (Spray Paint Art)

in #polish3 years ago (edited)

Witam! Dzisiaj pokażę jak wykonać planetę sprayami.

Jest to najprostsza planeta do namalowania. Niżej jest zdjęcie planety, którą pokaże jak wykonać. Ale przejdżmy do sedna.

vnblue_1523624245492.jpg

Zacznijmy od tego co potrzebujemy aby wykonać planetę ze zdjęcia.

Potrzebujemy:
1.Papier fotograficzny A3 w moim przypadku jest to gramatura 235 g.
2.Kartkę z gazety.
3.Tutaj obojętne czy będzie to wieczko od opakowania po cukierkach czy garnek czy cokolwiek innego, ważne żeby było w kształcie koła.
4.Rękawiczki.
5.Oczywiście spraye.

20180413_102748.jpg

Teraz, kiedy już wszystko mamy, kładziemy nasz szablon planety na środku kartki. Następnie, malujemy wokół sprayem. Nie przykładajcie do tego dużej uwagi. Robimy to tylko po to, żeby wiedzieć mniej więcej gdzie będzie nasza planeta.


Kiedy już to zrobiliśmy, możemy wybrać kolory dla naszej planety. W moim przypadku są to odcienie niebieskiego. A więc zaczynam od najciemniejszego od dołu aż do najjaśniejszego do góry. Po tym nakładamy od góry biały na całe koło a na dole podkreślamy czarnym.


Następnie bierzemy naszą kartkę i ją gnieciemy. Przykładając taka kartkę stworzymy tekstury naszej planety. W następnym kroku musimy poczekać pięć minut, aż farba wyschnie. Możemy ten proces przyspieszyć podpalając obraz zapalniczką i sprayem. Po wyschnięciu przykładamy szablon i zamalowujemy tło czarnym sprayem.

W tym momencie dla lepszego efektu możemy po kolei w takiej samej kolejności, co planetę pomalować kąt obrazu. A także dół planety.
Pozostaje nam zrobić gwiazdy i się podpisać. Aby wykonać gwiazdy musimy tylko psiknąć biała farbą na dwa palce i wykonywać ruch jak na gifie. Polecam robić to z góry nie od boku. ( Robiąc od boku bardzo łatwo zrobić smugi, które nie wyglądają jak gwiazdy ) Do podpisania się najlepiej użyć narzędzia o zaostrzonym kształcie. Pamiętajcie podpisać da się tylko tam gdzie farba jeszcze nie wyschła. Po tym wszystkim możemy ściągnąć nasz szablon i cieszyć się skończonym obrazem.

A więc tak wygląda malowanie planety sprayami. Mam nadzieję, że udało mi się chociaż trochę przybliżyć wam jak się wykonuje takie obrazy.

Pozdrawiam MisiekArts! :)

Sort:  

Fajny efekt końcowy :)Trochę niektóre gify mnie dezorientują, ale będę musiał spróbować... Robisz to w garażu u siebie, czy w pokoju, bo takie spreye muszą fest śmierdzieć i najlepsze obrazy laminujesz, albo jakoś oprawiasz? Pozdrawiam :)

Dzięki ;) Robiłem pierwszy raz gify, następnym razem postaram się zrobić lepsze. Maluje w garażu przy otwartych drzwiach i z maską na twarzy. Póki co nie oprawiam ich ani nie laminuje ale dzięki za świetny pomysł z tym laminowaniem! Pozdrawiam :)

Nice post bro. thanks

bardzo mi sie to podoba, zawsze mnie to interesowalo , na Starowce w Warszawie bylo kilku artystow , tlumy dookola, swietne widowisko i wspanialy efetk !