Jak namalować chmury i wodę sprayami. Spray Paint Art.

in #polish3 years ago

Witam! Dzisiaj pokażę jak namalować wodę i chmury.

Maluje drugi raz taką tematykę, wiec sam się dopiero uczę. Mimo to postanowiłem podzielić się z wami moją dzisiejszą pracą.


Zaczynamy! Przygotowujemy jak zawsze kartkę papieru fotograficznego A3, oraz spraye. Będziemy dzisiaj potrzebować białego, niebieskiego jasnego, niebieskiego ciemnego, oraz czarnego spraya. Bierzemy czarny spray i malujemy nim na górze jak na giphie.


Następnie bierzemy spray z kolorem ciemny niebieski i malujemy poniżej czarnego tak samo.


Zatrzymajmy się na chwilę w tym momencie. Teraz potrzebujemy jakąś deskę lub coś co nam zasłoni dół kartki, żeby zabezpieczyć dół kartki przed ubrudzeniem lub pomalowaniem jej niechcący. A więc kiedy już mamy nasz przyrząd, kładziemy go na dole kartki.

Teraz zamalowujemy jasnym niebieskim kolorem aż do deski.

Do chmur potrzebujemy szablon jak na zdjęciu poniżej. Do wykonania go potrzebujemy karton na którym rysujemy linie a na niej kółka. Na kółkach mniejsze kółka, po narysowaniu tego, wycinamy kółka i powstaje nam taki szablon.
20180417_123254.jpg

Czas na wykonanie gwiazd, a więc białym sprayem psikamy na dwa palce środkowy i wskazujący i wykonujemy ruch jak na giphie. Psikamy sprayem na place od środka.

Bierzemy nasz szablon do jednej ręki a do drugiej biały spray. Przykładając szablon psikamy białym sprayem w niego tworząc chmury.

Dla lepszej głębi i cieni możemy pocieniować jasnym niebieskim i ciemnym niebieskim po chmurach.

Teraz wykonujemy już właściwe chmury a więc bierzemy białym spray, nasz szablony i malujemy końcówki chmur.

Następnie ściągamy deskę, która nam zasłaniała dół. Teraz będziemy robić wodę w miejscu deski. Potrzebujemy jakiś przedmiot, którym oddzielimy miejsce na wodę od reszty obrazu. Zasłaniając resztę obrazu malujemy puste miejsce zaczynając od ciemnego niebieskiego po bokach, następnie jasny niebieski i na środku biały.

W tym momencie aby zrobić wodę wystarczy dwoma palcami przecierać od lewej do prawej.

Dla lepszego efektu cieniujemy w takiej samej kolejności od boku, najpierw ciemnym niebieskim a potem jasnym.

Przyszedł właśnie czas aby się podpisać, bierzemy ostry chudy przedmiot i się podpisujemy. Jeśli nie da się podpisać bo farba wyschła, musimy wziąć bezbarwny spray lub takim samym kolorem psikamy na ten sam i się podpisujemy.

Na koniec musimy zrobić jeszcze jeden szablon. Trzeba narysować księżyc na kartce lub kartonie i go wyciąć żyletką lub nożykiem. Następnie musimy go przyłożyć w wybranym miejscu i za pomocą białego spraya go odbić.

Po wykonaniu księżyca skończyliśmy nasz obraz a to efekt końcowy.
vnblue_1523962551677.jpg

Mam nadzieję, że podobają się nowe gify i poradnik mimo, że sam dopiero się uczę.

Pozdrawiam MisiekArts! :)

Sort:  

Wow, no nieźle. Moim zdaniem (a się na tym kompletnie nie znam) dosyć prymitywny sposób, ale jakże efektowny!
Jaki jest twój kolejny projekt?

Dzięki, nie zaplanowałem jeszcze nic. Pewnie jutro się obudzę i coś wymyśle :)

świetne, mi się podoba.

(jest Księżyc - jest dobrze.
podpisano: Lunofil:)

Cieszę się, że się podoba :)

Niesamowita robota! Dzięki stworzonym przez ciebie gifom poradnik jest jeszcze czytelniejszy i przyjemniejszy do oglądania :)
Jeszcze raz good job!

Dzięki! Super, że gify się podobają :)