Parę ciekawostek o Kubricku

in polish •  last year

 Urodził się w dość zamożnej rodzinie żydowskiego pochodzenia. Jako młody chłopak często chodził na wagary, zawsze trzymał się z boku i uczył się raczej kiepsko. Do tego stopnia że jego rodzina postanowiła przeprowadzić na nim szereg testów IQ. Aby sprawdzić czy z ich synem jest wszystko w porządku. Wyniki okazały się bardzo dobre, a opuszczał szkole bo jak sam stwierdził go nudziła. Bardzo często chodził do kina. Oglądał zarówno arcydzieła jak i szeroko pojęte gnioty. W pewnym momencie doszedł do wniosku że jest w stanie nakręcić lepsze filmy.

 Debiut reżysera nie spodobał się jego twórcy do tego stopnia że postanowił wykupić wszystkie kopie tego dzieła aby nikt nie mógł zobaczyć jego kompromitacji. Przez pewien okres myślano ze jedyna kopia (w bardzo zlej jakości) znajduje się w muzeum George Eastmana. W 2010 roku niespodziewanie negatyw tego filmu znalazł się w Portoryko. Nikt nie wie jak się tam znalazł. 

 Ciekawy projekt zaproponował mistrzowi zespół The Beatles. Chcieli sfinansować ekranizacje Władcy pierścieni i zagrać w nim główne role. Gandalfa miał zagrać George Harrison, Ringo Starr wcieliłby się w Sama, towarzysza Frodo Bagginsa, a John Lennon w Golluma 

Czy Neil Armstrong rzeczywiście wylądował na Księżycu w 1969 roku? Wielu sceptyków ma co do tego poważne wątpliwości. Legenda głosi, że całe wydarzenie, transmitowane przez amerykańską telewizję, zostało nakręcone w studiu filmowym przez Stanleya Kubricka.  W internecie krąży film, jakoby Stanley Kubrick przyznał się do sfingowania lądowania człowieka na księżycu.

 

Ekranizacja powieści szkockiego pisarza Anthonyego Burgessa wywołała prawdziwą burzę wśród krytyków i kinomanów. Ponad rok wyświetlania filmu w brytyjskich kinach zaowocował odbiorem, którego jego twórca nie był w stanie przewidzieć. Mnożyły się napady, gwałty, kradzieże, nawet zabójstwa, których genezę przypisywano filmowi. Gdy rodzinie reżysera zaczęto grozić śmiercią, Stanley Kubrick zażądał wycofania „Mechanicznej pomarańczy” z brytyjskich kin. Zakaz utrzymany był aż do śmierci reżysera w 1999 roku. 


Jeżeli ci się spodobało zostaw upvote i komentarz XD    Żebranie o łapki zawsze na propsie ;D


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hey @merdi, great post! I enjoyed your content. Keep up the good work! It's always nice to see good content here on Steemit! Cheers :)

·

thank you very much XD

Congratulations @merdi! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

To support your work, I also upvoted your post!
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Ze wszystkich tych ciekawostek wcześniej znałem tylko jedną... Interesujący post :)

·

dzieki XD