Atypowy - Lekki serial na pochmurne wieczory

in polish •  last year

  Głównym bohaterem jest 18-letni Sam zmagający się z szeregiem zachowań ze spektrum autyzmu. Samotny, z pewnymi natręctwami i obsesją na punkcie Antarktydy, po uszy zakochany w swojej terapeutce Julii. Żyje w swoim świecie, nie okazuje uczuć, bywa do bólu bezpośredni, a nowe sytuacje życiowe paraliżują go wywołując krzyk lub zupełną obojętność.  

 "Atypowy" wrzuca nas w najbardziej burzliwy moment dla każdego licealisty. Sam dochodzi do wniosku, że przyszedł czas znaleźć sobie dziewczynę. Przez osiem odcinków nie tylko poznajemy głównego bohatera, utożsamiamy się z jego życiem oraz problemami, ale również obserwujemy, jak Sam próbuje zrozumieć kobiety.  

 Serial zaskakuje żartobliwym podejściem do tematu, który zazwyczaj nie powoduje szerokich uśmiechów na ustach. Reżyser w swojej produkcji bardzo zgrabnie bawi się emocjami. Luźny, humorystyczny charakter serialu potrafi zmienić się w przeciągu kilku sekund i nagle potraktować swoich widzów kawałkiem solidnego dramatu. Dialogi są błyskotliwe, humor inteligentny, a aktorzy radzą sobie ze swoimi postaciami naprawdę dobrze.

   "Atypowy" to serial z jednej strony podejmujący mimo wszystko trudną tematykę, a z drugiej strony twórcy robią to nad wyraz lekko. Historia Sama Gardnera i jego rodziny jest ciepła, zabawna i przyjemna – w sam raz na gorszy nastrój.  

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.tabletowo.pl/2017/08/16/netflix-serial-atypowy/

Bardzo dobry serial.

Serial mnie zainteresował i będę chciał go zobaczyć. Tekst też dobrze napisany. Ale niepokoi mnie pewna sprawa. Nazywasz się Tomasz Alicki? Bo wiele zdań z Twojego tekstu jest wprost przekopiowanych z jego artykułu.