Steemhunt – zgarnij STEEM za odkrywanie produktów

in #polish6 years ago

Logo Steemhunt

Dzisiaj chcę podzielić się z Wami nowym serwisem opartym o blockchain Steem. Steemhunt, bo o nim mowa, pozwalana dzielenie się dobrymi produktami – serwisami internetowymi, aplikacjami, gadżetami i wszystkimi innymi kategoriami przedmiotów. Przy tym za naszą aktywność możemy zarobić tokeny STEEM.


Zapewne niektórzy z Was kojarzą popularny serwis Product Hunt. Pozwala on swoim użytkownikom na dzielenie się wartościowymi produktami z innymi. Jeżeli odkryjemy lub już używamy/znamy przydatny produkt, to możemy opisać go w krótkim poście. Informujemy o nazwie produktu, opisujemy go – czym jest, jak działa, jakie są jego zalety. Dodatkową zachętą są zdjęcia i filmy prezentujące produkt i reklamujące go.

Problem? Odwrócone wynagrodzenie

Product Hunt to wspaniała platforma, która pozwala odkrywać wiele wspaniałych produktów. Sam niejednokrotnie dzięki temu serwisowi odnalazłem narzędzia i aplikacje, z których korzystam do dzisiaj.

Problem z Product Hunt jest dokładnie taki sam, jak z innymi scentralizowanymi platformami: Facebookiem, YouTubem, Redditem, czy Twitterem. Chociaż to użytkownicy generują zawartość merytoryczną tych serwisów i to oni powinni otrzymywać za swoją ciężką pracę wynagrodzenie, tak naprawdę ich wysiłek nie jest w żaden sposób wynagradzany.

Co gorsza, cały zysk generowany przez platformę trafia do jej właścicieli. Oczywiście, zasługują oni także na pewien zysk – w końcu to oni stworzyli platformę i ją otrzymują. Mimo wszystko uważam, że większa część zysków powinna trafiać do twórców treści.

To zjawisko nazwałem właśnie odwróceniem wynagrodzenia. Wynagradzani nie są twórcy treści, a zatem osoby, które wartość generują.

Steemhunt – odkrywaj produkty i zarabiaj STEEM

Rozwiązanie: STEEM(hunt)!

I dokładnie na ten problem odpowiada ekosystem STEEM. Można powiedzieć, że już slogan reklamowy jest taką odpowiedzią: zarabiaj na tworzeniu treści i kurowaniu jej.

Właśnie to rozwiązanie wykorzystał twórca Steemhunt – @tabris. Dzięki przeniesieniu konceptu Product Hunt na blockchain STEEM to właśnie osoby odkrywające produkty zarabiają na tym.

Budowa postu na Steemhunt jest bardzo prosta i przypomina wpisy z Product Hunt. Oprócz nazwy produktu zobaczymy także kilka zdjęć poglądowych, krótki opis oraz link do strony internetowej produktu.


Wpis na Steemhunt

Dodatkową zaletą Steemhunt jest to, że serwis dopiero co powstał i na razie nie ma jeszcze wielu użytkowników. Dzięki temu konkurencja nie jest duża, a w dodatku można liczyć na głos twórcy serwisu. @tabris codziennie głosuje na wybrane wpisy głosem o wartości ponad dolara – ja dostałem od niego głos już na pierwszy post opublikowany w Steemhunt.

Podsumowanie

Steemhunt to bardzo ciekawy serwis, który pozwala zarabiać STEEM za dzielenie się przydatnymi produktami. Każdy z nas używa jakiejś ciekawej aplikacji albo przydatnego narzędzia, które nie jest szerzej znane. Warto krótko opisać je na Steemhunt i nie tylko zarobić, ale też pozwolić innym na odkrycie tego produktu. To najlepsza możliwa sytuacja, gdzie zyskuje każdy – łowca zarabia za odkrycie produktu i podzielenie się nim, inne osoby mają szansę poznać przydatne narzędzia, a ich twórcy i producenci zyskują zainteresowanie.

Co więcej, Steemhunt pozwala nam także przeznaczyć część zarobionych środków dla twórcy opisywanego przez nas produktu – o ile posiada on konto w blockchainie STEEM. Wystarczy, że podczas dodawania wpisu oznaczymy w specjalnym miejscu konto, które powinno otrzymać część zarobionych przez nasz wpis środków oraz zaczynamy, jaki procent ma być przekazany.

Chcę także zwrócić uwagę, że siłą Steemhunt i innych podobnych portali jest duża liczba użytkowników, którzy dzielą się wartościowymi znaleziskami i głosują na najlepsze wpisy. Dlatego zachęcam Was wszystkich do zaglądania na Steemhunt i oddawania swojego głosu, a jeśli znacie fajne produkty – do dzielenia się nimi.

Osoby związane z technologią niech dzielą się ciekawymi aplikacjami, programami, serwisami i gadżetami. Fani sportu mogą dzielić się przydatnymi aplikacjami do śledzenia postępów, przyrządami do ćwiczeń itp. Kucharze mniej i bardziej amatorscy mogą dzielić się przyrządami, które ułatwiają przygotowanie potraw. Możliwości Steemhunt są bardzo szerokie. Od nas zależy, czy i jak je wykorzystamy.

Steemhunt dostępny jest pod adresem steemhunt.com

Sort:  

Ciekawią mnie 2 sprawy:

  1. Dlaczego na SH masz 2.26$ a na Steemicie 1.81$ za wpis o Kirby?
  2. Jaki jest mechanizm ochronny przed duplikatami?

Ad 1. Rzeczywiście, widziałem też $2.26, ale po odświeżeniu już widzę tyle samo co na Steemit – $1.81. Trudno powiedzieć o co chodzi, może Steemhunt wyświetla czasem jakąś niepoprawną wartość.

Ad 2. Nie ma żadnego.

A jest coś co pozwoli mi sprawdzić, czy dana aplikacja nie została już dodana? [bo nie znajduję]

Ja bym albo się nie przejmował (nikt nie zabrania wrzucać duplikatów), albo poszukał w Google: "steemhunt nazwa produktu", np. "steemhunt Kirby".

Zawsze możesz wykorzystać to i zgłosić sugestie tych funkcjonalności do Steemhunt poprzez Utopian.io :)

Słyszałem o tym i miałem zamiar coś tam działać, ale dałem sobie spokój. Mój angielski to jedynie translator, a to słabo wygląda. W sumie można zrobić kopiuj wklej, ale czas wolę poświecić na Steemit. Moje pierwsze posty tez próbowałem po angielski zamieszczać , jednak pozostałem przy naszym ojczystym języku. Pozdrawiam.

Myślę, że można bez problemu robić kopiuj-wklej, opisy produktów na Steemhunt są raczej krótkie.

Jednak myślę, że nie ma pptrzeby korzystać z wszystkich aplikacji opartych o Steem. Cały ekosystem się rozwija i z czasem będzie powstawać coraz więcej coraz bardziej wyspecjalizowanych serwisów. Nie ma sensu próbować swoich sił na wszystkich, ale raczej skupić się na tym, co lubimy i umiemy robić.

Autorzy artykułów niech używają Steemit czy Busy, programiści i inne osoby związane z technologiami przede wszystkim używają Utopian.io, twórcy mediów maja Dlive, Dtube czy Dsound. Ostatnio powstał też serwis SteemNews.Online dla osób zajmujących się publicystyką. Takich inicjatyw będzie coraz więcej – i dobrze.

Bardzo dobrze, że zostałeś przy języku polskim – o to też chodzi. Gdyby wszyscy pisali po angielsku to w pewnym sensie polska społeczność by nie istniała. Jeżeli popularność Steem będzie rosnąć w Polsce, to powstaną serwisy skierowane do Polaków czy chociaż dostępne po polsku.

Pozdrawiam i obserwuję!

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.13
JST 0.029
BTC 67557.12
ETH 3500.56
USDT 1.00
SBD 2.70