Pierwsza niedziela bez handlu

in #polish5 years ago

zakaz.handlu.w.niedziele.850x.jpg

Nadszedł ten dzień po raz pierwszy od bardzo wielu lat niedziela bez handlu. Na dodatek tuż po 10-tym czyli wypłacie ludzie w piątek i sobotę tłumnie odwiedzali supermarkety w moim mieście.

Moje stanowisko jest przeciwne ale nie dlatego że robię zakupy w niedzielę ale że to zupełny nie wypał. Pracownik handlu ma mieć przywilej a pracownik usług itp. im się wolne nie należy.

Solidarność ma już swój powód by te supermarkety pozamykać i to na pewno nie troska o sprzedawców.

Inna sprawa to że w handlu pracuje wiele studentów i innych osób które to własnie tylko weekend mogą pracować, ktoś powie niech idą do innej pracy, łatwo powiedzieć.

Cała ta ustawa jest w ogóle na kolanie pisana wiele sklepów omija ten zakaz. Najbardziej może wkurzać to że ktoś kto pracuje od pon-sob chce w niedziele jechać do większego miasta do galerii i kupić np. kurtkę, spodnie czy jakaś elektronikę nie będzie mógł tego zrobić.

Ten fakt jest bardzo zły bo codzienne zakupy można robić w sobotę i piątek ale są takie rzeczy które wymagają chłodnego podejście i czasu do namysłu.

Z przeprowadzonych sondaży wynika że większość ludzi jest przeciwko a jakie jest wasze zdanie steemianie?

Sort:  

Dla mnie to bezsensowny zakaz i tak jak mówisz wiele osób przez to straci możliwość pracy. Wolne w niedzielę będą miały tylko osoby pracujące w sklepach więc i tak nie tak duża część bo jest masa innych miejsc gdzie ludzie pracują. Część właścicieli sklepów pewnie też zwolni jakichś pracowników lub zmniejszy etaty.
Jeśli ktoś ma zmienić pracę bo nie może teraz pracować w niedziele jako sprzedawca w sklepie to tak samo można powiedzieć, że ktoś kto nie chcę pracować w niedziele niech zmieni pracę na taką, gdzie niedziela jest wolna...
Ja tego nie odczuję bo i tak w niedzielę nie pracuję i zakupów też nie robię, ale myślę, że dla większości osób nie będzie to dobre.
Takie odgórne narzucanie tego co wolno, a czego nie też nie wpływa dobrze na rozwój gospodarczy i na ludzi. Ja jestem przeciwna.
A co do religii to ja widzę mały związek bo jak ktoś chce iść do kościoła to znajdzie sposób i pójdzie niezależnie od tej decyzji.

Może wrzuć na tag pl-religia?

Niestety, to chyba podchodzi pod spór o religię, państwo i prawo....

Oświadczenie biskupów:

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,29615,oswiadczenie-biskupow-o-niedzieli-wolnej-od-handlu.html

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.05
JST 0.023
BTC 17099.82
ETH 1281.70
USDT 1.00
SBD 2.10