[Steemit][Poradniki] Głosuj na innych i inwestuj w siebie, czyli jak w prosty sposób zamienić SBD na Steem Power

in #polish3 years ago

Szybka teoria

Wartość głosu jest uzależniona od Steem Power. Im większa to liczba, tym więcej dajemy za jednym kliknięciem. Zarówno innym, jak też i sobie - bo przecież można głosować na swoje posty i komentarze. Aktualną wielkość swojego Steem Power można sprawdzić w zakładce Wallet, a jego przełożenie na $ podczas oddania głosu najprościej podejrzeć na SteemNow - w Steem Power wpisujemy odpowiednią wartość i klikamy Calculate.

Kółko wzajemnej adoracji

W tym wszystkim chodzi o to, aby cała społeczność wzięła się w garść i zaczęła działać dla samej siebie. Ogólny schemat tego wszystkiego to takie zapętlone kółeczko:

 • głosując na innych zwiększasz im Steem Power i SBD, jednocześnie zyskując odpowiednią nagrodę kuratorską także w Steem Power i SBD,
 • inni, głosując z większym Steem Power na twoje posty i komentarze, zwiększają twoje Steem Power i SBD,
 • z większym Steem Power wciąż głosujesz na innych, więc doładowujesz ich i siebie,
 • i tak w kółko, powoli wszystko rośnie, wszyscy są zadowoleni.

Co w tym wszystkim jest najtrudniejsze? Aby każdy użytkownik społeczności brał w tym udział dwukierunkowo - czyli dając i biorąc. Inaczej cały ten proces większego koła będzie o wiele wolniejszy.

A co z SBD?

No właśnie. SBD - leżąc w Wallet nic się z nim nie dzieje, czyli w zasadzie marnują się. Jeżeli nie zamierzacie go przelewać na zewnątrz i robić z tym cuda na giełdach, proponuję zainwestowanie w społeczność, czyli w siebie. Chodzi mi o zwiększenie Steem Power. Nie można zrobić tego bezpośrednio jednym kliknięciem, dlatego przygotowałem specjalny poradnik. Mam nadzieję, że będzie on na tyle prosty, że każdy z was będzie mógł to zrobić.

Akceptacja nagród

Przede wszystkim najpierw trzeba zaakceptować nagrody, aby w formie środków trafiły do naszego Wallet. Wystarczy kliknąć w przycisk Redeem Rewards (Transfer To Balance), aby wzrosła liczba naszych Steem Power i SBD.

Poradnik: Zamiana SBD na Steem Power z użyciem wewnętrznego marketu

Będzie to poradnik krok po kroku, w którym użyję jako przykładu swoich SBD. Mam ich obecnie kilka w zakładce Wallet:

Wewnętrzny market

Platforma Steemit posiada swój market, na którym można wymieniać SBD na Steem i odwrotnie bez potrzeby przelewania walut na zewnątrz. Można się na niego dostać na kilka sposobów, ale najprościej kliknąć mały trójkąt przy wartości SBD i z rozwijanego menu wybrać Market.

Uwaga: Wielokrotnie możemy być pytani o klucz/hasło do naszego konta podczas operacji w Markecie. To normalne, nie ma się czego obawiać.

Opis marketu

Wygląda to tak:

Zdaję sobie sprawę, że na początku może być to trochę przytłaczające, dlatego po kolei opiszę wszystkie opcje.

Wykres

Na samej górze widzimy zielono-czerwony wykres. Nie ma sensu go tutaj opisywać, bo w zasadzie do niczego nam się nie przyda.

BUY STEEM

Tutaj kupuje się Steem za SBD:

 • pole PRICE: przelicznik z jednej waluty na drugą, czyli ile SBD kosztuje 1 Steem,
 • pole AMOUNT: liczba Steem, którą chcemy otrzymać lub otrzymamy,
 • pole TOTAL: liczba SBD, którą chcemy wydać lub wydamy,
 • Available: liczba dostępnych SBD, ta sama wartość jest dostępna w Wallet,
 • Lowest ask: najbardziej korzystna oferta kupna Steem w obecnym momencie,
 • BUY STEEM: przycisk do kliknięcia po wpisaniu wszystkich danych.

SELL STEEM

Tutaj sprzedaje się Steem na SBD:

 • pole PRICE: przelicznik z jednej waluty na drugą, czyli ile SBD kosztuje 1 Steem,
 • pole AMOUNT: liczba Steem, którą chcemy wydać lub wydamy,
 • pole TOTAL: liczba SBD, którą chcemy otrzymać lub otrzymamy,
 • Available: liczba dostępnych Steem, ta sama wartość jest dostępna w Wallet,
 • Highest bid: najbardziej korzystna oferta sprzedaży Steem w obecnym momencie,
 • SELL STEEM: przycisk do kliknięcia po wpisaniu wszystkich danych.

Buy Orders

Tabela z ofertami kupna Steem za SBD. Najbardziej korzystne oferty dla chcących sprzedać Steem są na samej górze. Pierwszy wiersz to Highest bid z SELL STEEM.

Sell Orders

Tabela z ofertami sprzedaży Steem za SBD. Najbardziej korzystne oferty dla chcących kupić Steem są na samej górze. Pierwszy wiersz to Lowest ask z BUY STEEM.

Kupno Steem

Najwyższa pora kupić Steem za SBD. W tym celu należy uzupełnić BUY STEEM. Można oczywiście proponować swoje ceny i bawić się w droższe lub tańsze sprzedawanie i kupowanie, jednakże ten poradnik nie będzie tego opisywać. Będziemy używać najbardziej korzystnych ofert innych użytkowników. Postanowiłem wymienić 10 SBD.

Klikając w napis Lowest ask pole PRICE samo się uzupełni. To będzie przelicznik naszej wymiany. Można od razu kliknąć w napis Available, jednakże nie chcę wymieniać wszystkiego, a jedynie 10 SBD. Dlatego wpisuję wartość 10 w pole TOTAL. Na podstawie PRICE system oblicza wartość Steem, którą otrzymamy, i uzupełnia pole AMOUNT. Można też oczywiście zrobić odwrotnie, że konkretną wartość wpiszemy w AMOUNT i system obliczy wymaganą do tego wartość SBD w TOTAL. Całość zatwierdzamy przyciskiem BUY STEEM.

Market potrzebuje potwierdzenia, że chcemy wykonać taką ofertę. Wystarczy zaakceptować przyciskiem Ok. Jeżeli nic nie namieszaliśmy, a całość zrobiliśmy w miarę szybko i sprawnie, to po chwili dojdzie do wymiany i w naszym Wallet możemy zobaczyć informację o transakcji:

Anulowanie wymiany

Jeżeli nie doszło do transakcji, bo na przykład było mało ofert na daną wartość od innych użytkowników i wartość w międzyczasie się zmieniła, nie panikujcie. Można to anulować i powrócić do pierwotnej postaci. W tym celu należy przewinąć stronę Marketu na sam dół i tam znajdziemy coś takiego jak Open Orders.

Wystarczy wcisnąć przycisk Cancel przy danej ofercie i później potwierdzić w następnym oknie.

Steem na Steem Power

Po wcześniejszej wymianie zwiększyła się liczba Steem w Wallet.

Samo Steem to jednak wciąż tylko waluta i w tej postaci podobnie jak SBD - tylko się marnuje. Pozostał już tylko jeden krok do Power Up, czyli zamiany Steem w Steem Power. W tym celu należy kliknąć mały trójkąt przy wartości Steem i z rozwijanego menu wybrać Power Up.

Otworzy się kolejne okno, w którym musimy zdecydować, ile z naszego Steem będziemy zamieniać.

Wystarczy kliknąć Power Up i już po chwili wartość naszego głosu się powiększy. Dla potwierdzenia wszystko zostanie zapisane w naszym Wallet:

Słowo na koniec

Mam nadzieję, że cały proces wyjaśniłem w miarę prosto i od teraz każdy z was będzie mógł powiększyć swoje Steem Power, zamiast bezużytecznie trzymać SBD w Wallet.

W społeczności siła!


Jedna osoba pod dwoma nickami.
Marek Szumny - to ja.
@lukmarcus i @marszum.

Sort:  

Dobrze gada, dać mu vote'ki!

Działa u ciebie to obliczenie SP? Mam 171.803 i niczego nie przelicza :(

A co ma przeliczać?

To, co podał @lukmarcus na początku posta: aktualną wielkość swojego Steem Power można sprawdzić w zakładce Wallet, a jego przełożenie na $ podczas oddania głosu najprościej podejrzeć na SteemNow - w Steem Power wpisujemy odpowiednią wartość i klikamy Calculate.

Tak ci to nie działa?

Dokładnie tak, nie działa :P Nie pokazuje tego $0.02 :(

"Kółko wzajemnej adoracji"
Dlatego praktycznie zawsze vote'uję komentarze w moich postach (także swoje komentarze) a także swoje komentarze u innych, komentarze znajomych i inne, które mi się spodobają. Aż mi mocy komentowania nie starcza :)

Dzieki za info!!

@apiekarczyk nauczył mnie tej wymiany :P Dzięki. Po raz pierwszy czytałam o wymianach walut i wiedziałam o co chodzi :)

No ja zainwestowalem jakies 100 sbd. Szkoda ze kurs byl niski. Teraz jest x 2!! Wow!! Bierzmy sie do pracy a nasze wartosci wzrosna. Moj apvote juz 0.02 warty😀 jest dobrze hehe wiecej tez dostaje z glosowan na inne posty. Juz widze jakby glos wart byl 1$... Poczekamy

spread the word to all nations! :)

dzięki za dobry i przydatny artykuł :)

Z pewnością będzie to mega przydatne dla nowych użytkowników platformy, bardzo dobry poradnik ;)

Naprawdę warto polecam zyskujesz tylko profity same

WIELKIE DZIĘKI za ten poradnik, miałem z tym problem a staram się aktualnie zwięksać STEEM Power :) upvote oczywiscie leci

Super post sporo wyjaśnia !!!

Nawiazujac do twojego posta wart pomyslec tez nad delegacją steem dolar (sbd) na steem power ( okres 30 dni lub 60 dni) a dokladnie wypożyczeniem steem power. Mozna to zrobic wchodzac w wallet>steem/buy.
Screenshot_2017-12-03-14-51-09-331.jpeg
Wpisujemy dowolna kwote sbd jaka chcemy przeznaczyc na delegacje, a ponizej wpisujemy swoja nazwe steemit i klikamy get deposit adress

Screenshot_2017-12-03-14-11-27-686.jpeg

Teraz ponownie wchodzimy w waleet> steem dollar> transfer
I wpisujemy dane z BlockTrades ja pokazane na obrazku.
To sent to account > wpisujemy-blocktrades
Memo przepisujemy wygenerowane z prawej strony

Mysle ze to dobra inwestycja gdy steem dolar podrozał. Osobiscie zainwestowalem 1.8 sbd na 30 dni co dalo mi 150 steem power. Czy bedzie zwrot inwestycji? TAK mysle + moj drozszy glos dla przyjaciol! A co najwazniejsze bez botów😀

nie lepiej mieć własny SP na zawsze a nie wypożyczyć od kogoś trochę więcej SP na trochę? pomyśl ;)

I wszystko jasne ;)

Dobry poradnik, leci up!

Dobry poradnik, ktoś jak dopiero zaczyna ma problemy żeby to wszystko ogarnąć, teraz będzie miał łatwiej.

Ładnie wszystko wytłumaczone :)

no nawet mi troche pomogles <3 dziekuje

Dzięki wielkie, wszystko wykonane tak jak w poradniku :) upvote poleciał i zapraszam do mnie :)

Mam pytanie odnosnie wrzucania filmow na d.tube. Czy trzeba ustawiac Steem API czy wyjebane ? Ogolnie wrzucam filmy ale nikt prawie ich nie widzi i ludzie nie ogladaja, co jest piec pomocy!!?

Dzięki za post, przyda się :)

Można też wykorzystać SBD w inny sposób również pomagając sobie i innym. Masz zamiar takiego posta stworzyć w najbliższym czasie o wykorzystaniu SBD do innych celów niż transfer na SP? Bo ja mam już mam w przygotowaniu takiego, a nie chciałbym żeby się tematy dublowały w krótkim okresie czasu.

Na razie nie planuję pisać niczego podobnego, więc publikuj śmiało :)

Czekam bo sam jestem ciekawy.

Jasno i zrozumiale - dzięki, przydało się. :)

Właśnie wykonałem swoja pierwszą transakcję :) Już mam SP :)
Dzięki za pomoc :)

w wolnej chwili sprobuje! dzieki za post

Mega przydatne :)

Czym są nagrody kuratorskie ?

Super poradnik, wykorzystam zawartą tutaj wiedzę.

Dzięki :)

Dzięki Tobie powoli rozjaśnia się ten temat w mojej głowie ;)))

Daję suba :)