Czy ja powiedziałam, że lubie grzybki?

in polish •  2 years ago  (edited)

Ja się chyba nie wyraziłam jasno bo ja grzybki uwielbiam :)

I....

Wszelkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują że jestem prześladowana przez grzybki w rzeczy samej ;) Będąć w dwóch fenomenalnych reestauracjach w tym tygodniu PREZZO i COOKHOUSE, nie zgadniecie co jadłam. To jest dość ciekawe doświadczenie a nawet mogłąbym to nazwać wyzwaniem jeśli chodzi o jedzenie dań bezmięsnych poza domem. Aczkolwiek te dwie restauracje stanęły nie tylko na wysokości zadania, ale ja wiem że bede sobie serwować w domu grzybki w takiej postaci.

GRZYBKI1.jpg

Te grzybeczki bardzo mnie zaskoczyły. Pyszności. Grzybki zapiekane z bułęczką tartą i serkiem serwowane z sałatką i sosikiem majonezowym. Pyszności :)

GRZYBKI.jpg

A tutaj pajda grilowanego razowego chleba, zaserwowana z jajkiem na miękko i masą pieczareczek w sosie włąsnym. Cudo :)

Jestem zainteresowana Twoimi najlepszymi doświadczeniami smakowymi z grzybami.
Jeśli masz swoją ulubioną potrawe z grzybkami to się podziel pomysłem.

Pozdrawiiam Wszystkich bardzo serdecznie
Gosia z Rodzinką :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  2 years ago (edited)

Z grzybów kupionych własnoręcznie lub jedzonych gdziekolwiek - to tylko pieczarki. Bo tylko pieczarki rozpoznaję. Natomiast inne grzyby, leśne, zbierane w ramach "grzybobrania" to wyłącznie od osób, które znam. Czyli od brata.
Co lubię: wszelkie marynaty grzybowe, dodatki do potraw typu gulasz, surowe pieczarki na kanapkę, do sałatek, smażone lub faszerowane. Ale nie chce mi się za bardzo robić faszerowanych. Grzyby lubię i chętnie jem. Kocham zupę pieczarkową.

Ja jestem córką grzybiarza i zbieram grzybki te co znam :)
A jak robisz zupkę grzybpwą z pieczarek? Bo wiem jak zrobić z takich leśnych grzybków ale nigdy nie robiłam z pieczarek ze sklepu. A czym faszerujesz grzybki?
Dzię kuje

Gotuję zupy tradycyjnie: rosół/wywar mięsno warzywny jako baza do zup wszelkich. Dodaję do garnka: ziemniaki w kosteczkę, marchewkę w kostkę albo potarkowaną, pieczarki pokrojone w plasterki i wcześniej przesmażone na masełku tak odrobinę, byle smak chwyciły, do garnka całą zawartość, doprawić (sól, pieprz), dodać obowiązkowo śmietanę i koperek. Te dwa ostatnie można dopiero na talerzu.
Pieczareczki faszerowane? przesmażyć drobno pokrojone korzonki, do miski, dodać natkę/szczypiorek/koperek do wyboru, bułkę tartą, jakiś ser twardy potarkowany - nadziać kapelusze, obtoczyć jak schabowe: bułka, jajko i na blachę. mmmniammm

Kochana te dwa przepisy to jak PETARDA :) Z nieba mi spadłaś.
Dziękuje :)
Będe Kiziać :)

Kiziaj, kobieto :(