Zaproszenie na zwiedzanie Podgórza

in #polish3 years ago (edited)

Chciałbym zaprosić wszystkich Steemian na organizowane prze zemnie zwiedzanie krakowskiego Podgórza. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek (09.08), start o godzinie 18.30 na Rynku Podgórskim. Tak, wiem, mogłem napisać wcześniej. Gdyby jednak ktoś był akurat z Krakowa lub przebywał w nim i nie miał planów na czwartkowy wieczór to serdecznie zapraszam :)

Śmierć Edwarda Dembowskiego
Józef Dziekoński - Śmierć Edwarda Dembowskiego Źródło

Podgórze jest dzielnicą Krakowa która od dawna mnie fascynowała. Znajdująca się niewątpliwie w cieniu Starego Miasta, Wawelu czy Kazimierza nie przyciąga tłumnie turystów i wycieczek. Z jednej strony pozwala cieszyć się tym równie pięknym zakamarkiem Krakowa w spokoju, z drugiej zaś szkoda, że ta leżąca blisko centrum miasta perełka pozostaje nieodkryta i niedoceniona. To dawniej osobne i większe od samego Krakowa miasto pozostaje świadkiem wielu wielkich wydarzeń. Będzie możliwość posłuchania nie tylko o historii Podgórza, ale m.in. o pradziejach Krakowa, Wolnym Mieście Kraków, Powstaniu Krakowskim, odzyskaniu niepodległości czy Edwardzie Dembowskim. Opowiem o życiorysach wybitnych mieszkańców Podgórza czy lokalnych legendach.

Kościół św. Józefa
Kościół św. Józefa Źródło

Dla tych którzy nie będą mieli okazji wziąć udziału, postaram się wcześniej lub później zostawić tutaj na Steemie przynajmniej część informacji w formie artykułów ;)

Gdyby ktoś chciał wziąć udział w wydarzeniu, prosiłbym o kontakt na steem chacie.