Proof of Keys

in polish •  8 months ago  (edited)

3 stycznia 2009 r. Miało miejsce pierwsze wydarzenie na blockchainie Bitcoina, znane jako genesis blok. Teraz, dziesięć lat później, ekspert od kryptowalut Trace Mayer chce zorganizować ruch PROOF of KEYS.

Screenshot 2019-01-02 at 09.51.34.png

Idea jest taka aby usunąć Bitcoiny i inne kryptowaluty z giełd kryptograficznych, stron trzecich i podobnych usług 3 stycznia 2019 roku i powtarzać to każdego roku.

Mayer twierdzi, że dzięki temu ludzie mogą udowodnić, że ich Bitcoiny istnieją na blockchainie i że ich klucze są autentycznie powiązane z Bitcoinami, a zatem są wartościowe. Poprzez uczestnictwo, ludzie mogą deklarować swoją suwerenność monetarną i pociągać do odpowiedzialności serwisy firm zewnętrznych.

Wydarzenie to zmusza osoby trzecie do udowodnienia, że ​​posiadają fundusze kryptograficzne, które rzekomo przechowują. Ponadto giełdy kryptograficzne muszą pokazać, że mają klucze użytkowników.
W filmie wideo z YouTube z okazji 3 stycznia Mayer twierdzi, że nowi ludzie zainwestowali ostatnio w Bitcoina i ważne jest dla nich - jak również dla długoletnich posiadaczy Bitcoina - aby okresowo pokazywać swoją niezależność, trzymając klucze prywatne, a nie być związanymi z pośrednikami.

Mayer wyjaśnia dalej, że jeśli giełda nie chce aby osoba posiadała klucz prywatny lub ma własny konsensus, jest ona "wrogiem monetarnym" nie pozwalając użytkownikowi na swobodę i niezależność .

W odniesieniu do konsensusu sieciowego Mayer omawia, jak łatwo jest podejmować decyzje przez niezależne giełdy bez uprzedniego uzyskania konsensusu, podejmując decyzje w imieniu wszystkich osób korzystających z giełdy, nawet jeśli osoby te nie zgadzają się z wynikiem. Jeśli ludzie spotykają się i jednocześnie wycofują swoje Bitcoiny z giełd, odbierają im moc.
Jest to podobny mechanizm jak w przypadku banków ktore posiadają znikomy procent z depozytów a reszta jest powietrzem. Tu chodzi o to aby uniknać tej pokusy w świecie krypto oraz zdyscyplinować użytkowników.

Ludzie często są nieroztropni jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, ponieważ nie myślą o najgorszych rzeczach, które mogą się wydarzyć. Niszczą komputery, na których przechowuja ważne informacje o dostępie do bitcoinów lub popelniają inne możliwe do uniknięcia błędy.

Dzięki Proof of Key ludzie będą zachęcani do rozpoczęcia dyskusji na temat Bitcoina i pomocy innym w opracowaniu lepszych środków bezpieczeństwa.

W związku z tym, ludzie dokonują inwestycji w siebie i uzyskują możliwość zaprzestania uzależnienia od wymiany stron trzecich w dowolnym momencie, jeśli zdecydują.

Jeśli nie masz klucza to nie masz BITCOINÓW

Powszechną myślą w społeczności Bitcoin i wyrażoną w wideo Mayera jest to, że jeśli ludzie nie posiadają kluczy, nie są właścicielami swoich bitcoinów. O ile ci ludzie nie mają kluczy prywatnych , to w rzeczywistości giełdy posiadają ich Bitcoiny. Mogą odmówić ludziom dostępu do funduszy, ktorych są właścicielami, a nawet całkowicie zamknąć i pozostawić ludzi niezdolnych do odzyskania swoich inwestycji.
Ten dowód kluczy wspólnych demonstracji może być corocznym sposobem, w jaki właściciele Bitcoin testują giełdy kryptograficzne i sprawiają, że te podmioty pokazują, że bezpiecznie przechowują Bitcoiny, które posiadają użytkownicy. Przypomina również im , że ludzie mogą przestać robić z nimi interesy, kiedy tylko zechcą.

Co mogłoby pójść źle?

Krytycy wystąpili przeciwko tym planom z 3 stycznia i dostrzegli pewne pułapki, które mogą wyniknąć. Po pierwsze strony trzecie nie przechowują wszystkich funduszy na giełdach jednocześnie.
Przechowują znaczną część na zimnych portfelach.
Może wystąpić wzmożony ruch i wydłuży sie czasy oczekiwania na transakcje, jeśli wszyscy będą żądać wszystkich swoich funduszy na raz , w tym tych, które nie są natychmiast dostępne.
Ponadto ludzie mówią, że handel na giełdzie może się zatrzymać, dopóki ludzie nie przeniosą z powrotem swoich bitcoinów . Ta kwestia może powodować problemy dla osób, które chcą handlować i nie należą do grupy, która usunęła Bitcoiny z giełdy.

Czy to będzie duży ruch?

Pojawia się również pytanie, czy wystarczająca liczba osób weźmie udział w tym corocznym wydarzeniu, z których pierwsze się jutro wydarzy. Niektóre dyskusje sugerują, że najbardziej wtajemniczeni ludzie, którzy mają Bitcoiny, nie przechowują ich na giełdach.
W takim przypadku ludzie, którzy nadal są nowicjuszami w Bitcoinie i nie są dobrze wyedukowani w temacie, mogą być uzależnieni od giełd .
Jeśli nie wezmą udziału w tym wydarzeniu, Proof of Keys moze nie wywoływać tak dużego zamieszania, jak jego zwolennicy mają nadzieję wywołać.

Nie jest jasne, czy 3 stycznia 2019 roku rozpocznie się doroczne wydarzenie. Z pozytywnego punktu widzenia ludzie nie muszą długo czekać, aby zobaczyć, co nadejdzie. Od siebie dodam że jeśli to wypali, możliwe że będzie to lekcja dla wielu osób . Jeśli okaze się dzięki temu stresstestowi że giełdy nie mają środkow ktore powinny miec , nie chciałabym być na miejscu tych ostatnich wypłacających swoje coiny bo może ich poprostu dla nich zabraknąć. Będzie co bedzie. Warto mieć to na uwadze.

mój profil na facebooku
https://www.facebook.com/katarzyna.ochnio.96

grupa edukacyjna
https://www.facebook.com/groups/1780135048970139/learning_content/

kanal youtube
https://www.youtube.com/channel/UConyEdKZ9Vxap-gTeg3LLbA?view_as=subscriber

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Popieram akcję caly czas i na gieldzie nic nie trzymam :-) wiele osób, zwłaszcza tych co dopiero weszli w świat krypto, ciągle o tym zapomina

Wielu nawet o tym nie wie ze portfel na giełdzie nie ma nic wspólnego z portfelem.

Jeśli możesz to popraw błędy, bo nawet przekleństwa się pojawiły w tekście :D

No i dodaj tag pl-kryptowaluty

Dzieki