Bitcoin to zbiorowa halucynacja

in polish •  10 months ago 

Czesto słyszymy ,że Bitcoin jest iluzją, masową halucynacją, . To tylko cyfry w cyberprzestrzeni, miraż, nieistotny jak bańka mydlana. Bitcoin nie jest poparty niczym innym niż wiarą głupców, którzy go kupują, i większych głupców, którzy kupują je od tych mniejszych głupców. I wiesz? Słusznie. Wszystko to prawda.

46779813_283131308986525_8890425304485462016_n.jpg

To, co może być trudniejsze do uchwycenia, to fakt, że dolary amerykańskie są również złudzeniem. One też składają się głównie z liczb w cyberprzestrzeni. Czasami są przechowywane w papierach lub monetach, ale podczas gdy papier i monety są istotne, dolary, które reprezentują, nie są. Dolary amerykańskie nie są poparte niczym innym niż wiarą głupców, którzy akceptują to jako zapłatę i innych głupców, którzy z kolei zgadzają się na to, by przyjąć je jako zapłatę od nich.

Główną różnicą jest to, że przynajmniej w tej chwili iluzja, w przypadku dolarów, jest szersza.

W rzeczywistości prawie wszystkie nasze pieniądzey, około 90 procent, są czysto abstrakcyjne - dosłownie nie istnieją w żadnej konkretnej formie. James Surowiecki donosił w 2012 roku, że "tylko około 10 procent amerykańskiej podaży pieniądza - około 1 biliona dolarów z około 10 bilionów dolarów - istnieje w formie gotówki papierowej i monet" (liczba ta obecnie wynosi około 1,5 biliona 13,7 biliona dolarów.) Nie ma nic, co powstrzymałoby nasz system bankowy od tworzenia kolejnych dolarów za każdym razem, gdy jest taka potrzeba.

.Fiat to po łacinie "niech się stanie", jak w fiat lux, niech będzie światło; stąd, fiat denarii, niech będą liry, boliwary, dolary i ruble. Pokusa dla przywódców państw narodowych do produkcji pieniędzy historycznie była praktycznie nie do odparcia. Jednym oczywistym rezultatem tej rozpusty jest inflacja: Siła nabywcza 1 $ z 1959 roku wynosi teraz nieco poniżej 12 centów.

Bitcoin blockchain został stworzony po części w celu rozwiązania tej historycznej słabości. Po wydobyciu 21-milionów bitcoinów , około 2140, system nie będzie produkował więcej.

Istnieje kilka radykalnych różnic między kryptowalutami a dolarami amerykańskimi. Na przykład transakcje przeprowadzane w systemie bitcoin są rejestrowane w niezapisywalnej księdze, która opiera się nie na autorytecie banków lub rządów, ale na mocy publicznej sieci komputerowej, do której każdy może dołączyć. Równieżemisja bitcoinów jest ostatecznie ustalona. Anonimowość krypto-waluty nie jest, być może, tak kuloodporna jak anonimowość (nieoznakowanej) gotówki, ale wystarczająca

Pieniądze same w sobie są iluzją, masową halucynacją, ale tak naprawdę jedyną prawdziwą rzeczą jest jego symboliczna moc.

Sprowadzamy nasze wspólne rozumienie wartości do tego zielono zabarwionego kawałka papieru, Jakiegoś żetonu lub monety funtowej. I to wspólne zrozumienie nie ma określonego znaczenia.. "Wartość" wszystkich pieniędzy, wszystkich zapasów wymiany, jest niestabilna i abstrakcyjna, a ich przepływ regulowany poprzez ustalanie stóp procentowych . Pieniądz to tylko zmieniająca się sieć porozumień zawieranych w ulu i na rzecz ula, i to wszystko.

Co wspolnego ma wartosc z niewidzialnymi pieniędzmi, które są twoją wypłatą, ciąg liczb zderzających się w eterze z ciągiem liczb, który jest twoim rachunkiem bankowym? Może cena awokado lub kawy wzrasta lub spada w czasie pomiędzy zderzeniem elektronicznym w banku a dniem, w którym idziesz na rynek. Są klęski żywiołowe, w których ludzie muszą nagle stać się skłonni zapłacić ogromnie zawyżone sumy za kilka litrów czystej wody.

Czym więc jest "wartość dolara"?

Kryptowaluty nie mogą być zrozumiane nawet przez kogoś, kto uważa, że ​​pieniądze są prawdziwe, solidne lub "poparte" czymkolwiek innym niż ludzkie zaufanie do instytucji, których stabilność jest zawsze niepewna. Dolar amerykański jest "wspierany" przez "pełną wiarę i kredyt Stanów Zjednoczonych". Ale co to dokładnie oznacza? Oznacza to, że jeśli weźmiesz 1 USD do skarbu USA i poprosisz go o odkupienie, to on da ci ... jednego dolara. Lub cztery czwarte, jeśli chcesz, prawdopodobnie. Niefortunnym faktem jest, że kryzysy pieniężne w niestabilnych rządach, takich jak Grecja, Wenezuela i Hiszpania, już spowodowały wzrost cen na rynkach kryptograficznych. Kiedy rząd Cypru starał się rozwiązać kryzys bankowy w 2013 roku, poddając depozyty bankowe swoich obywateli prawie 7-procentowej redukcji, cena bitcoina wzrosła, prawdopodobnie dlatego, że w tym momencie wielu południowoeuropejskich posiadaczy euro z długami Rządu przypuszczały, że bitcoin może stanowić bardziej wiarygodny dom dla ich pieniędzy, niż mogłyby zapewnić banki cypryjskie. Hiszpańscy deponenci banków musieli się zastanawiać: czy ich własne banki będą następne? Nasze istniejące instytucje finansowe są głęboko wadliwe, krótko mówiąc i stale podatne na korupcję, a to było już długo, przed tym gdy bitcoin był blaskiem w tajemniczym oku twórcy.

Bitcoin był politycznie umotywowanym projektem od pierwszego dnia, nowy system zbudowany w sposób jawny w celu zapewnienia odpornego na manipulację cyfrowego środka wymiany, na którym można oprzeć lepszą alternatywę dla naszych istniejących systemów bankowych. Teorią kryjącą się za wszystkimi kryptowalutami, w tym bitcoinem , jest to, że historia transakcji produkowana przez rozproszoną sieć komputerową może być odporna na manipulacje, a więc teoretycznie gwarantuje poprawność waluty lepiej niż rządy. Do tej pory, mimo pewnych znacznych wstrząsów na drodze, systemu, blockchain , przynajmniej częściowo udowodnił tę teorię.

Zauważmy jednak, że skłonność do chciwości do przestępstw i szaleństwa nie spowodowała wyparowania wartości złota. Nawet dziś, różnorodne forki i rosnące bóle, wciąż obciążające system bitcoina, zapewniają pewien test warunków skrajnych. Obecnie względna niegodziwość głównych deweloperów bitcoina, którzy przez wielu uważani są za strategów dla własnej korzyści, mogą zadawać trwałe obrażenia nie tylko bitcoinowi , ale także obietnicy blockchaina

. Czy fakt, że jest wykorzystywana w transakcjach kryminalnych, delegitymizuje gotówkę? Nie. Prawda jest taka, że ​​pieniądze są skażone z samej swojej natury. Wkrótce system blockchain, który jest obecnie wykorzystywany do zagwarantowania transakcji bitcoinów, ulegnie przemianie i stopieniu.z innymi systemami, ponieważ jego wartość jest nieobliczalna.

46516875_2007024379392106_5355437477781831680_n.jpg

Inwestorzy z Wall Street na Sand Hill Road już zainwestowali znaczne kwoty pieniędzy, czasu i wysiłku w przedsiębiorstwa oparte na blockchainie. Wszędzie, gdzie istoty ludzkie muszą wiedzieć na pewno, czy coś się naprawdę wydarzyło, technologia blockchain może zostać zaprogramowana tak, aby dostarczała nam nieprzekupnych informacji na jej temat. Niezależnie od tego, jakie defekty systemu Satoshi Nakamoto uruchomiono w 2009 r ,udowodnił on, że rzeczywiście istnieje sposób, aby ludzie mogli tworzyć niezawodny, gwarantowany zapis transakcji, całkowicie bez polegania na zewnętrznych autorytetach, takich jak banki czy rządy. Nie ma odwrotu od tego. Walka o stabilność w dowolnej walucie jest zawsze skazana na zagubę, ponieważ gdziekolwiek jest szansa na grę lub ukształtowanie transakcji, ludzka natura jest taka, że ​​niektórzy będą próbowali oszukiwać. Nawet ograniczona i niepewna stabilność, jaką mamy w krajach rozwiniętych, wymaga czujności i pracy ze strony niezliczonych pryncypałów i nigdy nie ma pewności. Walka o zachowanie złudzeń, że pieniądze są prawdziwe, nigdy się nie skończyła .

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Główną różnicą jest to

Że za drugą halucynacją stoi siła militarna, pokityczna i gospodarcza, której bitcoin nie ma. Bitcoin nie ma gwaranta, a jego wartość na charakter wyłącznie spekulacyjny. To oczywiście nie znaczy, że będzie tak na zawsze, ale porównywanie i mówienie że obie waluty są złudzenialem, jest raczej nietrafione.

Na przykład transakcje przeprowadzane w systemie bitcoin są rejestrowane w niezapisywalnej księdze, która opiera się nie na autorytecie banków lub rządów, ale na mocy publicznej sieci komputerowej, do której każdy może dołączyć.

Wydaje mi się że miałaś na myśli "nienadpisywalnej". Wszyscy mogą dołączyć, jednocześnie ostatnio naukowcy ostrzegali, że Chiny mogą wkrótce mieć dość górników z wystarczającą mocą, żeby przejąć całą sieć bitcoin atakiem (mam nadzieję że nie przeinaczam) 51%.

Blockchain może być zaadoptowany w systemach finansowych świata, ale dla typowego człowieka nie zmieni to zbyt wiele spadną za to koszty zabezpieczeń spójności systemów finansowych.

Siła militarna nie ma tu znaczenia bo bitcoin to tylko protokół i nie można powstrzymac ludzi od jego używania. Co do drugiego argumentu którzy naukowcy tak twierdzą? Atak 51% jest teoretycznie możliwy ale nieopłacalny. Sama jestem górnikiem i doskonale znam ten temat. Bardziej prawdopodobny i nieunikniony jest kryzys finansowy

System finansowy może sobie implementować blockchain gdzie tylko chce co nie zmienia faktu że ludzię równiez są teraz w stanie budowac własne zdecentralizowane systemy i nie muszą korzystać z tych stworzonych przez banksterów. Nie potrzebujemy już pośredników. Mamy wybór i wcale nie musi to być bitcoin. Oczywiscie dziekuje za ten komentarz . Każdy ma prawo do własnych opinii. Ja z natury jestem antysystemowcem wiec nie powinna nikogo dziwić moja wypowiedz :) Dzięki :)

Nie mówiłem o użyciu siły przeciw krypto tylko w obronie fiat. Państwo może militarnie zainterweniować w obronie swoich instrumentów, bitcoin nie.

O tym ataku czytałem ostatnio. Ale nie potrafię znaleźć artykułu, na który się powołuję.

Ludzie mogą tworzyć i tworzą, to co próbowałem przekazać to że nie jest to absolutnie to samo, bo za fiatem i krypto stoją różne argumenty. Nie stawałem tu ani za, aby przeciw żadnemu z nich.

Świetnie napisane :-)