10 lat Bitcoina

in polish •  11 months ago  (edited)

44775399_200474257516546_4484515185003855872_n.jpg

31 października 2018 r. Upływa 10 lat od opublikowania przez Satoshi Nakamoto White Paper "Bitcoin Peer-to-Peer Electronic Cash System".
Ogłaszając nowy projekt w lutym 2009 r. Satoshi podkreślił trzy problemy instytucjonalne związane z systemem płatności status quo, który miałby rozwiązać Bitcoin.

Po pierwsze, inflacja z banków centralnych, które emitują pieniądz fiducjarny:
Głównym problemem związanym z tradycyjną walutą jest zaufanie, które jest niezbędne, aby to zadziałało. Należy ufać bankowi centralnemu, aby nie deprecjonować waluty, ale historia walut pieniężnych jest pełna naruszeń tego zaufania.

Po drugie, brak prywatności i bezpieczeństwa w bankach komercyjnych:
Musimy zaufać im w naszej prywatności, zaufać im, aby nie dopuścić do tego, by złodzieje tożsamości drenowali nasze konta

Po trzecie, wysokie koszty płatności z udziałem banków:
Ich ogromne koszty ogólne uniemożliwiają mikropłatności. Nie da się wysłać pół dolara .

Przez 10 lat przechodzimy z fazy inkubacji do organicznego rozwoju i adopcji. Infrastruktura rosnie i tej maszyny nie da się zatrzymać . Można ja tylko udoskonalać . Ewolucja trwa . Gratuluje tym którzy to doceniają . Satoshi stworzył Proof of concept . Nie dokończył projektu. Zostawił go ludziom . Od nas zalezy w którym kierunku jego los się potoczy . 10 lat stawia pieczęć która jest dowodem na to ze ten wynalazek znalazł swoich zwolenników . Udowodnił ze jest arcydziełem powstałym na manifeście kryptoanarchistycznym.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Amen. I tak bardzo dużo się zmieniło w tym czasie i zmieni niebawem.