Jestem przerażony bezmyślnością kierowców.steemCreated with Sketch.

in polish •  2 years ago 

Ludzie ogarnijcie się !

Dzisiaj na #wp.pl pojawił się artykuł opisujący zdarzenie drogowe zarejestrowane kamerką video przez jednego z uczestników ruchu jakie miało miejsce na autostradzie A1. Wypadek wygląda bardzo poważnie ale jak opisuje autor artykułu na szczęście nikomu nić się nie stało. Jednakże nie sam artykuł przykuł tak moją uwagę tylko komentarze jakie się pod nim znalazły.

Uważam że każdy normalny człowiek, który ogląda ten film nie powinien mieć wątpliwości, że kierowca prowadzący SUVa BMW to ewidentny morderca i nigdy więcej nie powinien mieć prawa do prowadzenia pojazdów. Niestety w komentarzach pod filmem wylała się również fala hejtu na kierowcę, który poruszał się lewym pasem i zarejestrował całe zdarzenie. Kierowca ten był hejtowany i próbowano przypisywać mu współwinę, że poruszając się lewym pasem uniemożliwił „normalny” manewr wyprzedzania kierowcy BMW.

mac33: a co robił ten filmowiec na lewym jadący z tą samą prędkością co Skoda.

oraz

Ryś: To facet który nagrywał jest winien . Zajechał drogę bmw a ten już nic nie mógł zrobić.

itp.

Źródło: youtube użytkownik kicha 1

Moja ocena jest taka. Ludzie ogarnijcie się! Na Autostradzie maksymalna dopuszczalna prędkość to 140km/h. Każdy kierowca ma prawo wyprzedzać innego kierowcę w ramach dopuszczalnej prędkości.

Kierowca który zarejestrował całe zdarzenie mógł spokojnie jadąc 100 km/h wyprzedzać skodę jadącą 90km/h. I nie można mu przypisywać żadnej współwiny. Kierowca BMW to ewidentny morderca, a jego manewr wyprzedzania z prawej strony powinien być jego ostatnim manewrem w życiu i nie powinien prowadzić nigdy więcej żadnego pojazdu.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Niestety nie mając obrazu z tyłu ciężko ocenić sytuację.
Jasne są ograniczenia prędkości, każdy ma prawo wyprzedzać ale nie zapominajmy o tym że przy każdym manewrze należy zachować szczególną ostrożność.

Zazwyczaj jest winny ten z tyłu, nie zachował odpowiedniej prędkości i odległości, ale mam też wrażenie że kierowca który to nagrał kiepsko ocenił możliwość wykonania tego manewru

Właśnie szkoda, że nie widać w jakiej odległości było BMW od nagrywającego gdy zjechał na lewy pas w celu wyprzedzenia skody.