Co warto zobaczyć w Polsce?

in polish •  last year  (edited)
  1. Zamki, pałace i dwory

W Polsce jest mnóstwo zamków, pałaców i dworów, które przez wieki historii dostały mocno w kość. Przyczyną raz byli Szwedzi, raz Niemcy, raz Rosjanie, a czasem i sami Polacy. Skutkiem tego wiele z tych obiektów to dziś trwała ruina. Ale dzięki dofinansowaniom polskiego państwa, samorządów i Unii, a często dzięki inicjatywom i środkom prywatnym powstają dziś niczym Feniks z popiołów. Nie wszystkie da się uratować, ale te, które można dziś zwiedzać i podziwiać, kuszą ofertą.

Atrakcje rozrywkowe

Wiadomo, że na urlopie często szukamy rozrywki. W końcu ile można chodzić po sztolniach i chodnikach minerskich. My lubimy wszelkiego rodzaju atrakcje rozrywkowe, które można zwiedzać samemu, parami lub z całymi rodzinami. Są to wszelkiego rodzaju parki miniatur, wesołe miasteczka, centra nauki i eksperymentów, ogrody zoologiczne czy botaniczne, aquaparki czy parki w ogóle. Widzimy coraz więcej takich inicjatyw, często prywatnych, które otwierają swoje drzwi przed turystami. Konkurują coraz lepszą ofertą. Przyjemnie jest się tam zapomnieć, zaszaleć, zabawić i wrócić do domu z głową pełną wrażeń.

Atrakcje aktywne/sportowe

Nie należymy do sportowców. Dla nas największą aktywnością jest samo przemieszczanie się. Ale lubimy czasem wsiąść na rower, rolki, do kajaka, na windsurfing, czy nawet na paralotnię. Polska oferuje bardzo dużo miejsc, w których można spędzić aktywnie czas. . Mamy świetne warunki przyrodnicze i pogodowe. Dużo zbiorników wodnych, rzek, dobre wiatry, idealne góry i wzniesienia oraz rozwijającą się w miastach infrastrukturę dla rolkarzy, deskorolkarzy, czy rowerzystów wyczynowych. Wydawane są kolejne przewodniki rowerowe, kajakowe, narciarskie, do jazdy konnej. Nie wspomnę już o tym, że ostatnio cała Polska biega. Czy jest jakiś sport, którego w Polsce nie możemy uprawiać?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @lorquu! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!