HGW zakazuje Marszu Niepodległości

in #polish3 years ago
Hanna Gronkiewicz Waltz długo kazała czekać na uzewnętrznienie jej prawdziwego oblicza. W poprzednich latach nie była aż tak zdeterminowana, aby dokopać jakiejś grupie społecznej, aby przypadkiem nie stracić jakiejś części swojego elektoratu. Może wśród środowisk, które rok w rok biorą udział w Marszu, nie miała ona nigdy dużego poparcia, jednak definitywne zakazanie wydarzenia mogłoby przykleić do jej osoby łatkę cenzorki - wy możecie ale tamci już nie mogą...

20171111_153609 (2).jpg
Zdjęcie z archiwów własnych.

Osobiście, w latach ubiegłych, jeśli byłem w Warszawie, to uczestniczyłem w Marszu Niepodległości. Nigdy nie byłem świadkiem żadnych zamieszek. W koło pełno rodzin z dziećmi, ludzi w podeszłym wieku też trochę, ogólnie zawsze byłem świadkiem bardzo radosnej atmosfery.

Zatem w tej chwili czekamy na decyzję sądu, do którego organizatorzy mają w dniu jutrzejszym z rana złożyć odwołanie od decyzji HGW.

Co sądzę o samej decyzji o zakazaniu Marszu? Jest to decyzja polityczna z całą pewnością - w ostatnich dniach panowania w Warszawie, HGW pokazała swoją prawdziwą twarz. Twarz osoby nietolerancyjnej i nieakceptującej odmiennego zdania niż jej własne. Niech sobie w ostatnich dniach piastowania urzędu nie myśli, że może coś swoimi decyzjami zablokować, jak kilkadziesiąt tysięcy osób nagle zmaterializuje się w jednym miejscu w środku stolicy.

Natomiast udział marszu zorganizowanym spontanicznie i w trybie pilnym przez prezydenta w zamian za ten jeden niepowtarzalny jest według mnie ostatecznością. Pan prezydent najpierw oświadczył, że nie weźmie udziału w marszu środowisk narodowych, a teraz w to miejsce próbuje wstawić swoją atrapę. Był już jeden prezydent, który chciał zawłaszczać tłum patriotów organizując przemarsz za czekoladową kurą udającą orła i nie można zakwalifikować tamtego wydarzenia do udanych. Zatem, gdyby obecny prezydent zadeklarował swój patronat nad już zaplanowanym marszem, mającym swoje struktury i siłę gromadzenia ludzi, HGW 5 razy by się zastanowiła nad swoją szkodliwą decyzją...
Sort:  

Nie jestem zwolennikiem narodowców, ale chyba przesada. I to z rąk obrońcy konstytucji.
Inna rzecz ta lekkość z jaką PiS przejął obchody.... sprytnie.

Panie kolego po pierwsze, to "obrońcy konstytucji" - nie wierzysz, wyrób sobie legitymację prasową za 40 zł i wybierz się do lokalnego IPN i zacznij sprawdzić znajomych, kto z kim z jakiego rodu. Zauważ jeden trend na całym świecie - ta sama narracja o “obronie demokracji” (to demokracja teraz to jest masowy import obcej kultury, aborcja na żądanie, sodomia na ulicy i inne nienormalności), np. w USA przed Trumpem, co totalnie mija się z prawdą. Po drugie, co to znaczy nie być zwolennikiem narodowców? Może masz jakiś filmowy obraz widzenia świata? Słuchałeś tych ludzi? Znasz ich program? Doedukuj się o historii tych ugrupowań, a nie popularna opinia świadków TfuVN. Po trzecie, PiS przejął obchody? A miałeś przed PiSem obchodzi jak PO-PSL wysłało na ludzi policje? Duda jest fatalnym, miękkim prezydentem, bo w końcu nie jest Polakiem co zamanifestował raz po raz. To co się dzieje to jest efekt zamachu na demokrację, gdy odwołano 30 lat temu ustawa dekomunizacyjna i efekt tego, że ludzie nie chodzą na wybory a ci co idą to wybierają kolejne pokolenia tych samych zbrodniarzy komunistycznych. Nie minęły dobrze 3 lata od lekkiej zmiany a już komuna wróciła do samorządów.

Nazywasz HGW obrońcą konstytucji? O.o
W kontekście przejęcia obchodów, to jeszcze nie wiadomo na 100% jak będą one wyglądały.