Związki? - Czego pod żadnym pozorem nigdy nie robić...

in polish •  last year  (edited)

Generalnie mam hejta na ludzi rozkładających nogi przed byle kim. Skąd taki temat? Kieeeeedyś go już pisałam, ale uznałam, że fajnie by było odświeżyć kotleta. (ona to zrobiła! zrobiła to! przyznała się do odświeżenia kotleta xD) Na co jeszcze mam hejta? Na ludzi będących w związkach i śliniących się do innych ludzi będących w związkach (albo i nie będących). Jeśli się coś psuje to od tego jest związek, żeby porozmawiać (w ostateczności zerwać) niż olewać daną osobę, aby później pisać do kogoś, kto się wydaje nam bardziej atrakcyjny. Czym jest wierność?

"Wierność, zachowanie zgodności między słowami a czynami, postępowanie zgodne z wyznawanymi zasadami. Wierność nie jest narzuconym nakazem, ale dobrowolną umową małżonków lub partnerów, świadomych wielu niebezpieczeństw i zagrożeń swej miłości. Oznacza deklarację dobrej woli dla ochrony miłości, małżeństwa i rodziny. Samo deklarowanie wierności wymaga pewnych warunków: pełnej dojrzałości emocjonalnej, poczucia odpowiedzialności za oddanie drugiego człowieka, za wytworzoną i świeżo rozkwitłą wspólnotę psychofizyczną. Wierność to nie tylko deklaracja werbalna, ale wyraz całej osobowości, hierarchii wartości w samym sobie, posiadanej koncepcji człowieczeństwa, miłości, godności."

Jeśli na prawdę nie układa nam się z daną osobą, a wszelakie próby rozmów spełzają na niczym należy niezwłocznie zakończyć znajomość, bo właśnie w danym momencie nie tylko Ty męczysz się w związku, ale i też osoba z Tobą. Jeśli w trakcie związku, który i tak jest skazany na porażkę - ktoś inny wpadł Ci w oko, należy najpierw zakończyć relację a później dopiero deklarować się, że jest się samotnym. Nigdy nie oszukiwać nowo poznanej osoby, że się jest wolną jednostką mając jeszcze żonę/męża na karku.
Prosta zasada: jeśli zaczniesz jakiś rozdział - skończ go a nie zabieraj się za następny.

Wiadomo : nie okłamywać, być uczciwym, nie obiecywać bez pokrycia, nie wymuszać na drugiej osobie by robiła tak jak ktoś chce - poprosić, umieć przyznać się do winy, nie powielać błędów, nie tłamsić/ograniczać pola manewru, pozwolić drugiej osobie być sobą :) to są jedne z rzeczy, które są ważne, chociaż dziś skupiłam się na tej jednej.

Taaaki króciutki wpis :)

Za niedługo otwieram bloga z recenzjami - póki co - jest w budowie ale w następnym poście będzie coś więcej :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!