Gry dzieciństwa :)

in polish •  last year

Post @sethrollins1995 zmotywował mnie do podania swojej topki gier dzieciństwa i w sumie aktualnych gier :) gdzie oczywiście zapraszam też do niego. Oto moja lista gierek z okresu 1996-2005. Późnej podochodziły już gry bardziej współczesne.

jazz1.jpg

Jazz Jackrabbit 2 (1998)
Była wcześniejsza i późniejsza gra z trylogii, ale wyjątkowo 2-ka najbardziej przypadła mi do gustu. Genialna grafika, śmieszne teksty bohaterów, ciekawie plansze nawiązujące do Alicji w Krainie Czarów, Żabiego Króla, Arielki, Świętego Mikołaja, Wielkanocy. Długo by wymieniać generalnie :D

sub-buzz-1141-1481584162-1.png.jpg

The Lion King (1994)
Kto pamięta DOS'a – pierwszy przenośny (dyskowy) system operacyjny, ten pamięta na bank takie gry jak Disney’s Aladdin, Lode Runner, Arkanoid. Ja się zakochałam w The Lion King :D przez całe dzieciństwo męczyła mnie jedna plansza - wodospad. Przeszłam ją dopiero w 2014 roku :) Genialna grafika, dopracowane szczegóły, no i sama walka ze Skazą :D

hqdefault.jpg

Kangurek Kao (2002)
Kangurek Kao - w to się grało :) Wierzcie mi lub nie, ale jednocześnie lubiłam tą grę i jej nienawidziłam :D dla mnie jako dzieciaka ta gra była bardzo trudna. Zwykle siostra pomagała mi przejść niektóre poziomy.

file_29434_GTA-San-Andreas.jpg

GTA San Andreas (2004)
"Grove Street. Home. At least it was before I fucked everything up." :D ta gra budzi we mnie dziwne emocje :) Fajnie tak czasem pobiegać sobie i postrzelać do debili :D no i tu pytanie się pojawia, czy ta gra nie jest niebezpieczna xD #empatia #graktorazabija

2007-03-30-ppracer.png

Tux Racer (2000)
Gra w której Twoim celem było ślizganie się na brzuchu będąc pingwinem i zbieranie ryb oraz uzyskanie lepszego czasu jak wcześniej. Grafika jak na tamten czas niezła. Gra dla 7 latka na pewno działa pobudzająco.

ffffff.jpg

Zeus Pan Olimpu (2000)
Gra tak ciężka i pobudzająca szare komórki :) zanim Twoje miasto się rozbuduje : zaatakuje Ciebie rywal, zaatakuje Ciebie któryś z potworów, będziesz musiał wypełnić misje, trzęsienia ziemi, choroby... wszystko co najgorsze.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

chyba jestem juz stary bo gry mojego dziecinstwa to pegasus, a na kompie heroes of might and magic 3, hitman 1, blood 2, gta 1 i gta2 pozdr.

·

Pegasus to na konsole :D też dużo grałam. Tu bardziej wymieniłam gry na PC :) GTA owszem i 1 i 2 z tym, że w tamtych czasach nie pozwalano mi za bardzo grać tamte gry, więc miałam z nimi styczność - na zasadzie "u kolegi". W Heroes'y grałam u koleżanki ale jakoś nie zdobyły mojej sympatii :D

·
·

heroooo.jpg

Oj Foxy, chyba będę Ci musiał pokazać, za co kochamy tę grę ;)

·
·
·

Próbuj próbuj :D

·
·
·
·

nie to nie :P

·
·

Do dziś pamiętam opieprz, jaki dostałem za latanie z piłą mechaniczną w GTA Vice City :D

"All you had to do is to follow the damn train CJ!" ;)

Jednak zdecydowanie bardziej lubiłem Vice City :) Co top 5 gier z dzieciństwa to nie jestem w stanie stworzyć takiej listy ;) Za dużo tego było ;)

JJR2. Przekozacka muzyka przede wszyskim.

·

JJR2 witam w kluuuubie ❤ kocham tą grę! O tak tak ta muzyka wymiata :)

Przyciągnęło mnie tutaj zdjęcie Jazz Jackrabbit 2. Pamiętam ile czasu nad tą grą spędziłam, powróciły wspomnienia :D przebijały to chyba tylko Simsy w moim przypadku :P ale Pegazusa (Contra, Kaczki, Wild Gunman, Mario) oczywiście też wspominam z sentymentem :)

Grało się,grało ;P

Lista fajna ale mi tu brakuje takich tytułów jak :

  • Mario
  • Sonic
  • Worms
  • Donkey Kong
  • Crash Bandicoot
  • Quake
  • Prince of Persia
    I wiele innych
·

Wormsy nie specjalnie mnie urzekły to już moją siistre bardziej.Mario, Sonic, Donkey Kong to już lista na GBA jak dla mnie :D o tym też myślę zrobić bo kocham GB i GBA ;)

Ja i mój refleks szachisty. Chciałem dać upvote'a, ale system już odrzuca :(

Bardzo fajna lista. W Jazza Jackrabbita grało się, bardzo fajna platformówka. Kangurek Kao też był fajny, no i oczywiście GTA San Andreas. Niestety musiałem poczekać prawie rok czasu na zagranie w tą grę, ponieważ gdy ta gra wychodziła to miałem przymusowe 10-miesięczne kolonie w Ministerstwie Obrony Narodowej :)

Miło było sobie przypomnieć dawne tytuły, w które grało się x lat temu :)