Czarny Protest

in polish •  last year

Jakiś czas temu był kolejny protest. Dlaczego tyle ludzi protestuje? Dlaczego protestuję i ja?
No dobrze. Nakreślmy całą sytuację bezstronnie. Jest sobie kobieta i mężczyzna. Łączy ich uczucie (banda hormonów) zwane miłością. Decydują się wspólnie na stosunek i nagle niespodziewanie ona wpadła. Później rodzi się dziecko. Podkreślam słowo "rodzi się", bo podkreślam, że tylko człowiek czujący,myślący i zdający sobie sprawę z istnienia jest w pełni człowiekiem (a przynajmniej jedno z nich jest dowodem życia). W pierwszych dniach od poczęcia dziecko jest po prostu (naukowo można to tak nazwać i to nie obraza!) pasożytem, który po pewnym czasie przeistacza się w pełni myślącą i czującą istotę. I tą istotę warto kochać! Kobieta nie jest inkubatorem i ma prawo decydować o tym, czy będzie chciała urodzić i wychować tę istotkę.

(chyba zacznę zapisywać źródła zdjęć :) to powyżej to gazeta.pl Czarny Protest 2016 rok)

Dla nieuków pragnę przytoczyć przebieg ciąży.

0-5 tydzień od poczęcia
Pod koniec 5 tygodnia rozwoju dziecka poczętego zaczynają się formować nerwy 1 tworzyć połączenia między nimi. Zaczynają się formować podstawowe struktury mózgu.

6-10 tydzień od poczęcia
W tym czasie płód zaczyna się poruszać i staje się wrażliwy na dotyk. Złącza nerwowe w obrębie rdzenia kręgowego pozwalają na reakcje odruchowe na bodźce dotykowe i inne bodźce szkodliwe. Dotyk dłoniowej powierzchni ręki powoduje częściowe zaciśnięcie paluszków. Rozwój fizyczny wzgórza i kory mózgowej już się rozpoczął, nie ma jednak połączeń nerwowych pomiędzy korą a niższymi strukturami. Zaobserwowano aktywność elektryczną w moście (niższa część pnia mózgu), co wskazuje, że staje się on aktywny.

11-15 tydzień od poczęcia
Dotknięcie ust płodu wywołuje odruch połykania. Sporadycznie mają miejsce ruchy oddechowe, a receptory na rękach, stopach i twarzy uaktywniają się. Około 14 tygodnia na prawie całej powierzchni ciała obecne są receptory czuciowe. Można zarejestrować elektryczną aktywność w hippokampie.

16-25 tydzień od poczęcia
Mózg jest już odpowiednio zorganizowany, aby móc koordynować takie działania, jak np. krótkie momenty ruchów oddechowych płodu. Około 23 tygodnia zaczynają się formować połączenia między korą mózgową a resztą mózgu. W tym czasie pojawia się elektryczna aktywność w pewnych obszarach niższego poziomu mózgu, takich jak wzgórze.

26-38 tydzień od poczęcia
Około 26 tygodnia połączenia w mózgu są zazwyczaj wystarczająco rozwinięte, aby mogły przekazywać informacje płynące od receptorów czuciowych do kory mózgowej. Elektryczną aktywność wykazuje już cały mózg. Od tego momentu komórki nerwowe kory łączą się i tworzą coraz bardziej złożoną sieć, a możliwości reagowania dziecka na specyficzne bodźce wzrastają. Proces ten kontynuowany jest do końca ciąży oraz po urodzeniu.

Nie jestem za aborcją gdy:

-ciąża jest przypadkowa u osoby w pełni zdrowej umysłowo i jest jedynie kaprysem (dopuszczam tutaj ten 5 tydzień od poczęcia)

-człowiek w brzuchu jest w pełni rozwinięty

Jestem za aborcją gdy:

-jest to gwałt (ale w momencie, gdy rodzic wcześniej zdecyduje się na aborcję a nie wtedy, gdy człowiek w brzuchu jest w pełni rozwinięty)

-jest to dziewczynka poniżej 16 roku życia (czyli, gdy jest to dziecko!)

-jest zagrożenie życia matki

-jest zagrożenie życia dziecka i matki

-dziecko urodzi się martwe

Żeby nie było, zdaje sobie sprawę że w każdym brzuchu istota rozwija się w różnym tempie i moim zdaniem do ustalenia dnia aborcji potrzebne jest chociażby badanie lekarskie.

P.S. To tak zupełnie z dupy, jeśli jesteście zaznajomieni z twórczością Carrionera to dobrze, a jeśli nie to zachęcam do zapoznania :) Jesteście za tym, żeby go nie cenzurowano? piszcie gdzie się da :) #freeCarrioner
P.S. 2 Stworzyłam blog do recenzji. Jeśli chcecie to zaglądajcie :) Na razie jest tam pusto, ale w przyszłym tygodniu napiszę relacje z Comic Conu :) https://foxy-94.blogspot.com/
P.S. 3 zdaje sobie sprawę, że Czarny Protest może być zrobiony w celu odwrócenia uwagi od przepchnięcia innych ustaw

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nie chcecie żeby go cenzurowano? Piszcie wszędzie #freeCarrioner ! Cóż za ruch oporu, na pewno wiele pomoże. To tak jak wywieszanie w niedzielę niehandlową na drzwiach biedronki karteczki "Wszystkich nas nie zamkniecie!" #freeBiedronka ! Przejaw bohaterstwa :) Ale co do samego postu ja się jak najbardziej zgadzam, ładnie, składnie, nie mam co na siłę się doszukiwać czegoś, musiałbym smarować elaborat jakiś. Nie no, treść ok, daję pałkersona w górę :)