Dziś nie ma Iron Vloga. Zamiast: wpis o protestach nauczycieli + patotelewizja

in polish •  3 months ago 

W tym tygodniu Iron Vloga nie będzie. I to z przyczyn zależnych wyłącznie ode mnie. Po prostu inne sprawy na głowie.

Bo o czym mam tu gadać? Teraz wszyscy gadają o strajku nauczycieli. I wypadałoby opowiedzieć się po którejś ze stron. Ale po której? Bo z jednej strony chciałbym, żeby nauczyciele więcej zarabiali. Ba, chciałbym, żeby wszyscy Polacy lepiej zarabiali, byli piękni, mądrzy i bogaci, ale z drugiej, jaki przykład nauczyciele dają uczniom?

Strajk zaplanowany jest na okres egzaminów. Jeśli dojdzie do skutku (tzn. jeśli rząd nie ulegnie naciskom i szantażom), uczniowie mogą mieć problemy. Więc przekaz jest jasny. Młody człowieku, patrz! Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz wziąć jako zakładnika kogoś mniejszego, słabszego i najlepiej podległego, u kogo masz (powinieneś mieć) autorytet. A potem szantażować "Jeśli nie spełnicie naszych żądań, ucierpią niewinne dzieci". Młodzieży, uczcie się od nauczycieli.

Ale i nauczyciele uczą się od uczniów. W ramach strajku nauczyciele planują masowo pójść na zwolnienie lekarskie. Chyba coś się pozmieniało od czasów, gdy ja chodziłem do szkoły. Wtedy za lewe usprawiedliwienia można było mieć spore nieprzyjemności. A dzisiaj nauczyciele sami sięgają po te same, sprawdzone metody. Dziwię się tylko, że organy władzy nie reagują. Chyba są jakiej paragrafy na poświadczenie nieprawdy. Zwłaszcza tak zuchwałe.

I po czyjej stronie powinienem się opowiedzieć? Jedyne, co mogę zrobić w tej sytuacji, to opowiedzieć się po stronie prywatnych nauczycieli. I tu pozdrawiam mojego serdecznego kolegę Przemka, który prywatnie przygotowuje uczniów do egzaminów maturalnych z matematyki. No niestety nauczyciele, którzy teraz strajkują, że im się należy, tak uczą, że potem rodzice muszą posyłać swe pociechy do Przemka. A Przemek jest o tyle lepszy, że spośród jego uczniów, jeszcze żaden nie oblał. I nawet patentowe lenie czy zbuntowane małolaty kończą z nienajgorszymi wynikami. Mimo że Przemek nie ma żadnego pedagogicznego wykształcenia.

I nie przypominam sobie, żeby Przemek kiedykolwiek strajkował, że ktoś mu ma coś dać (bo niby kto miałby to zrobić). Mało tego, Przemek pracuje na najgorszej możliwej formie zatrudnienia. Gorszej nawet niż śmieciówka. Na własnej działalności gospodarczej! I jego szefowie (tj. rodzice uczniów) mogą go w każdej chwili zwolnić. Bez uprzedzenia, bez wypowiedzenia i bez odprawy. Czemu nikt nie staje w obronie prywatnych nauczycieli?

PS.
A na koniec coś z zupełnie innej beczki. Do weekendowego pośmiania się.

Youtuber Lord Kruszwil znany z raczej głupkowatych filmików, w których chwali się bogactwem, wzniósł się na wyżyny i zrobił prześmiewczy reportaż o przemocy w telewizji, która hejtuje przemoc w internecie.

Nie będę linkował Kruszwila, bo czemu miałbym promować konkurencję? Zwłaszcza że wpadłem na podobny pomysł kilka miesięcy wcześniej. Zapraszam na program Alert - Świat Patotelewizji:

W filmie wykorzystano utwory:
• Daug Maxwell Media Right Production - Hanging with the warms
• Biz Baz Studio - Apprehensive at Best

Oraz fragmenty programów telewizyjnych:
• TVN: Big Brother, Jestem jaki jestem, Ukryta Prawda, Uwaga, Pytanie na śniadanie
• TVP1: Alarm
• TVP Info: Minęła 20
• Polsat: Trudne Sprawy, Bar, Tak czy Nie
• MTV: Warsaw Shore
• Jerry Springer Show
• TVP Kultura

Wsparcie:
https://www.paypal.me/kylu12488
BTC: 1K6jUCtqMLeepqgh4hHwaBKDmZBA3LTy49
BCH: 1F5Qtmjd3MXdSuF1jtvTQsPdARrbpXxmrx
LTC: LbwRVYcF5tjcHJjeG3FJYGZ9MJsTik4UAw

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!