Moje odpowiedzi na moje pytania, czyli konkurs #pl-filmy #5

in polish •  5 months ago 

Jak obiecałem, tak robię - oto mój konkursowy post :) Zachęcam do czytania, bo na końcu mam super niespodziankę dla wszystkich uczestników :D

kamerdyner-nowy-film-filipa-bajona.jpeg

1. Filmy którego reżysera omijasz z daleka?
Nie robię tego specjalnie, ale z filmów pana Patryka Vegi widziałem tylko „Ciacho”. Ale mam nadzieję, że kiedyś zapoznam się z jego twórczością i wyrobię sobie własne zdanie.
Po obejrzeniu „Ślubów panieńskich” w czasach technikum oraz „Kamerdynera” kilka miesięcy temu, jestem pewny, że nie spieszno mi będzie do oglądania innych filmów Filipa Bajona.

2. Przy jakiej komedii najlepiej się bawisz?
Oj, tutaj mógłbym długo wymieniać. Z 10-15 lat temu uwielbiałem filmy z Jackie Chanem, a jeszcze bardziej te, w których występował wraz z Owenem Willsonem. Sporą frajdę czerpałem też z oglądania serii „American Pie” i jej podobnych. „Eurotrip” to też jeden z tych tytułów, które bawią mnie do łez za każdym podejściem. A w ostatnich latach prawie idealnie pod moje zryte poczucie humoru wpasowała się komedia „Movie 43”.

f_3.jpg

3. Jaki film oglądasz na gorszy nastrój?
SMUTNY! Lubię się totalnie pogrążyć w takim depresyjnym nastroju, pobyć w nim jakiś czas, aby potem poczuć swego rodzaju odrodzenie. „Wszystko za życie”, „Titanic”, „Manchaster by the Sea”, „Człowiek-scyzoryk” – tego typu filmy potrafią mnie bardzo wzruszyć. I przeżywam je mocno.

4. Który artysta tworzy według Ciebie najlepszą muzykę filmową?
Kolejne trudne pytanie… Ale jako pierwsze przychodzi mi do głowy nazwisko Hansa Zimmera. Uświetnia swoimi utworami wiele doskonałych filmów. Doceniam też bardzo Ennio Morricone. A do James’a Horner’a mam wielki szacun, szczególnie za muzykę w „Titanicu”.

5. Jakie filmy z dzieciństwa wspominasz najlepiej?
„Gdzie jest Nemo?”, „Potwory i spółka”, „Epoka Lodowcowa”, „Shrek” i pierwsza część „Harrego Pottera”. Za każdym razem jak je oglądam znów czuję się jak dzieciak :D

6. Który film kojarzy Ci się najbardziej ze słowem KLASYK?
Z tym słowem przede wszystkich kojarzą mi się czarno-białe filmy. „Dwunastu gniewnych ludzi” jest akurat tym klasykiem, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Bardzo zachwalany „Obywatel Kane” również potrafił mnie wciągnąć i zapadł mocno w pamięć.

simpsonowie-ciekawostki.jpg

7. Jaki jest najdłuższy serial, który oglądałeś?
Jak byłem dzieciakiem, to widziałem z kilkanaście odcinków „Mody na sukces” :D
A z takich seriali, które widziałem w całości, to zdecydowanie 28 sezonów „Simpsonów” (jestem 2 sezony w tyle).

8. Jaki film określisz swoim guilty pleasure?
„Dziewczynę z sąsiedztwa” z 2004 roku – chociaż dla mnie to już prawie wcale nie jest guilty. Po prostu uważam, że ten film jest genialny i wpisuje się w mój gust idealnie. Oprócz tego jestem fanem serii „Piła”. Tak – całej serii.

9. Jakie jest Twoje największe filmowe rozczarowanie?
Ostatnio raczej rzadko mi się zdarza rozczarowanie podczas oglądania. Staram się dobrze wybierać filmy, które oglądam. Im jestem starszy tym bardziej cenię swój czas. Pamiętam, że „W ciemności” Agnieszki Holland mnie zawiódł. Spodziewałem się czegoś lepszego. A i też „Dziewiąte wrota” jakoś w ogóle do mnie nie trafiły. Ale im akurat dam jeszcze szansę.

train-640x320.jpg

10. Który film Cię pozytywnie zaskoczył, chociaż się tego po nim nie spodziewałeś?
Była takich na pewno dużo, ale jako pierwszy do głowy przychodzi mi „Zombie express”. Już sam polski tytuł brzmi kuriozalnie i sprawia, że większość kinomanów uśmiechnie się z politowaniem. Południowokoreański horror o zombiakach? Toż to musi być dno – tak mniej więcej pomyślałem, gdy zobaczyłem ten film w repertuarze na jednej z nocy kina. Jednak okazało się, że oglądanie tego dzieła dało mi bardzo dużo rozrywki. Ani przez chwilę się nie nudziłem i kupiłem w tym filmie wszystko – przesadną ckliwość, odjechane sceny obijania mord Zombie, prostą historię i muzykę.


I tak oto kształtują się moje odpowiedzi, na pytania które sam zadałem.


A teraz pora na świetną wiadomość!

Otóż @lesiopm okazał się nadzianym filantropem i wsparł konkurs dorzucając aż 10 STEEM na nagrody!!! Cała pula wynosi zatem 13 STEEM do rozdania :D Już teraz myślę jak najlepiej wykombinować z podziałem tych nagród, tak by jak najwięcej osób było zadowolonych.

Kto jeszcze tego nie zrobił, niech skleci post konkursowy.
Więcej o nim w tym poście.

Serdecznie zapraszam do zabawy!

@kusior


Zapraszam na mojego bloga: http://zkusiorabani.pl/
oraz do polubienia strony na FB: https://www.facebook.com/zkusiorabani/


Jeśli tylko Ci się spodobało zostaw upvote i komentarz :) Będę niezmiernie wdzięczny :) Możesz także obserwować mój profil, by nie przegapić kolejnych postów!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

... okazał się nadzianym filantropem

rozbawiłeś mnie, muszę to sobie w opisie wstawić i wydrukować na wizytówkach :D

Heh, ja akurat przy swoich odpowiedziach o Simpsonach zapomniałem, choć przygodę z nimi skończyłem na około 21 sezonie (potem jakoś z bardzo różnych przyczyn już nie chciało mi się nadrabiać). Słyszałem coś właśnie, że te ostatnie kilka sezonów prezentuje spory jakościowy regres, dostrzegłeś może coś takiego? Bo nie wiem, czy jednak decydując się na nadrobienie, popsuję swoją opinię na jego temat.

Moim zdaniem trzymają te sezony dobry poziom i ja będę nadrabiał te 2 czy 3 sezony, z którymi jestem w tyle.

Hello @kusior! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko