Odkryto nowy układ planetarny !

in polish •  last year

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, NASA ogłosiła odkrycie nowego układu planetarnego, który składa się z 8 planet okrążających podobną do Słońca gwiazdę, Kepler-90. Nowy układ znajduje się 2545 lat świetlnych od Ziemi, a jego odkrycie było możliwe dzięki wykorzystaniu Kosmicznego Teleskopu Keplera.
Trzecia w kolejności od gwiazdy Kepler-90, planeta Kepler-90i została odkryta dzięki wykorzystaniu algorytmu uczenia maszynowego od Google’a. Wykorzystywanie skomplikowanych algorytmów do poszukiwania planet pozaziemskich, jest pierwszym krokiem w kierunku stworzenia sztucznej inteligencji, która będzie potrafiła sama się uczyć. W tym przypadku, komputer nauczył się identyfikować planety pozasłoneczne poprzez analizę danych zebranych przez Kosmiczny Teleskop Keplera. Kepler-90i to gorąca, skalista planeta, która okrążą swoją gwiazdę w zaledwie 14,4 dnia.
Wszystko wskazuje na to, że układ gwiazdy Kepler-90 nie jest zbytnio przyjazny życiu w znanej nam formie. Kepler-90i jest około 30% większy od naszej planety i orbituje dookoła gwiazdy tak blisko, że temperatura na jego powierzchni wynosi około 426 stopni Celsjusza. Kepler-90h to najbardziej oddalona planeta układu. Krąży on dookoła gwiazdy w odległości podobnej do tej w jakiej Ziemia okrąża Słońce. Jak sami naukowcy mówią, nowe odkrycie przypomina mniejszą wersję Układu Słonecznego. Kepler-90g przypomina rozmiarami Ziemię. Niestety zarówno ona jak i cztery jej najbliższe sąsiadki są stale zwrócone tą samą stroną powierzchni w kierunku gwiazdy.
Dane zebrane przez Kosmiczny Teleskop Keplera w ciągu ostatnich czterech lat mogą zawierać dowody na istnienie ponad 35 tysięcy egzoplanet. Ich analiza będzie dokładniejsza i potrwa zdecydowanie krócej dzięki wykorzystaniu algorytmu uczenia maszynowego od Google’a.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.kosmicznapropaganda.pl/odkryto-nowy-uklad-planetarny/

Hola hola, kopiowanie materiałów @ocisly, to nie jest najlepszy pomysł ;)

·

Ahhh, widziałem tego newsa gdzieś indziej i pomyślałem, że może was zaciekawić. Dzięki za info @ocisly oczywiście follow :)

·

I dlatego nie dostanie głosu :)