Space Force all the way!! Teoria spisku pierwszych sił kosmicznych na Ziemi. Programy badawacze UFO. Część 2

in polish •  9 months ago  (edited)


Kosmiczne siły zbrojne są faktem.Chciałbym dzisiaj przybliżyć wam kilka faktów, w których pojawiały się doniesienia o UFO. Stały się one podwalinami powstania kosmicznych sił zbrojnych. Dodatkowo poznamy oficjalne i nieoficjalnych programy badawcze prowadzone przez rządy.


Programy badań i poszukiwań UFO w XX wieku 


Historia programów badań zjawisk niezidentyfikowanych obiektów sięga czasów sprzed II Wojny Światowej.  Postaram się chronologicznie je przedstawić.

Nowa SzwabiaNazistowskie ugrupowania byłby bardzo zainteresowane pozaziemską technologią. Wiadomym jest, że Hitler miał obsesje na punkcie pozaziemskiej technologii i poszukiwania artefaktów. Miały one pomóc w wygraniu wojny. Wspominam tu o nazistach nie bez powodu. 

Tuż przed wybuchem II Wojny Światowej naziści wyruszyli z potężną ekspedycją na Antarktydę (były również wcześniejsze wyprawy, których historia sięga 1873 roku). III Rzesza rościła sobie prawo do 600 tys km2 terenu na Antarktydzie, który to nazwali Nową Szwabią (niem.  Neuschwabenland ). Wokół tej wyprawy wyrosło wiele teorii spiskowych, a jedna z nich mówi, że poszukiwano tam rozbitego statku pozaziemskiego oraz próbowano odnaleźć wrota do cywilizacji, która podobno zamieszkuje wnętrze Ziemi. Szczegółowo całą tą ekspedycję opiszę w innym poście już niedługo.

Die Glocke - DzwonBył to projekt, którego przeznaczenia do końca nikt nie zna. Pogłoski mówiły, że zadaniem projektu było wytworzenie napędu antygrawitacyjnego. Inne teorie mówiły, że Dzwon miał służyć do przenoszenia się w czasie, lub wytworzenia pewnego rodzaju projekcji pokazującej czas przyszły. Mówiono również, że Dzwon, miał być cudowną bronią, która miała przechylić szalę zwycięstwa na korzyść III Rzeszy. Do końca nigdy tej zagadki nie rozwiązano. 

Faktem jest, że Dzwon był testowany w Górach Sowich w Polsce. Zbudowano tam największy kompleks górniczy, tzw. kompleks Rise. Kompleks ten do dzisiaj do końca nie został zbadany, a samego Dzwonu ponoć nigdy nie odnaleziono. Mówi się jednak, że podczas operacji Spinacz wojska USA odnalazły Dzwon i w tajemnicy wywiozły poza Europę. Jest to dość interesujące z tego powodu, że domniemany Dzwon, prawdopodobnie pojawił się w Kecksburgu  w Pensylwanii w 1965 roku, ale o tym przy innej okazji powiem więcej.


Majestic 12 - nieoficjalna grupa badająca przypadku UFO stworzona przez rząd USA


Po katastrofie w Roswell w 1947 prezydent USA Harry Truman miał rzekomo powołać zespół 12 osób, które miały zajmować się badaniem zjawisk UFO. Powstania tego zespołu nigdy oficjalnie nie potwierdzono, więc należy domniemać, że albo jest to projekt tajny w dalszym ciągu, albo przykrywka lub fałszywka stworzona w jakimś celu. 

W grudniu 2010 roku FBI odtajniło materiały dotyczące owego zespołu. Zobaczcie materiał na stronie FBI (link poniżej).

 http://vault.fbi.gov/Majestic%2012/Majestic%2012%20Part%201%20of%201/view

Dokumenty uznano za podrobione i sprawę uznano za zamkniętą.


Project Sign i jego kontynuacje


Oficjalnym projektem Sił Zbrojnych USA jest rozpoczęty 1947 roku projekt "Znak". Projekt Sign w 1948 został wchłonięty przez projekt Grudge trwający do 1951 roku. Badania były kontynuowane przez Projekt Błękitnej Księgi, który rozpoczął się w 1952 roku. Od tego czasu do grudnia 1969 roku Projekt Błękitnej Księgi był prowadzony przez Armię Stanów Zjednoczonych. W 1970 roku zakończono projekt. Przebadano prawie 13 000 doniesień o UFO. Najistotniejsze jest to, że w wyniku badań uznano, że 94% przypadków dało się wyjaśnić. Pozostałe 6% czyli 701 przypadki (do roku 1969) uznano za niewyjaśnione, a na mocy przepisów prawa w USA o jawności publicznej, raporty odtajniono. Zatajono jedynie dane świadków.


Oczywiście istnieje wiele programów badawczych prowadzonych przez inne państwa, o których napiszę oddzielne posty, jednak działania III Rzeszy i USA podjęte w tym kierunku leżą u podstaw powstania sił kosmicznych w USA. Należy pamiętać, że naukowcy "pozyskani" przez USA w czasie operacji Spinacz przyczynili się do pierwszych lotów w kosmos i położyli podwaliny powstania tej formacji zbrojnej.


Ciąg dalszy nastąpi

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!