Technologia Blockchain stanie się "przestarzałą" powiedział George Friedman

in polish •  last year  (edited)

bl2.png

George Friedman, szanowany geopolityczny prognosta, uważa, że ​​technologia blockchain stanie się z czasem "przestarzała".

Czy szyfrowanie bloków danych w blockchain może zostać złamane za pomocą komputerów kwantowych?

Negatywne nastawienie George'a Friedmana wobec technologii blockchain okazało się być raczej mało popularne. Większość krytyków bitcoina i innych kryptowalut nie zmieniło jeszcze swojego sceptycyzmu wobec technologii blockchain. Według relacji CNBC, Friedmanem powiedział stanowczo:

"Nigdy nie znałem żadnej technologii szyfrowania, której nie można było złamać."

Powszechną obawą ze strony społeczności kryptowalutowej jest to, że komputery kwantowe będą mogły wpłynąć na działanie rozproszonej bazy danych jaką jest blockchain. Jednak niektórzy naukowcy stwierdzili, że obliczenia kwantowe nie są tak dostępne jak mówią o nich w mediach. W dzisiejszym świecie jest prawdopodobnie mniej komputerów kwantowych niż palców u jednej ręki. Obecne komputery kwantowe, żeby działać efektywnie, wymagają aby temperatura chłodzenia była bliska zeru bezwzględnemu (-273 stopni Celsjusza). Ponadto naukowcy powoli rozwijają technologie kwantowe, ponieważ kroczą po nie zbadanym jeszcze lądzie.

Bitcoin ma prosty, ale skuteczny system działania, który nie został złamany od ponad ośmiu lat. Naukowcy są również przekonani, że w przyszłości blockchain będzie w stanie utrzymać swoją pozycję przeciwko hipotetycznie mocnym atakom ze strony komputerów kwantowych. Friedman od dawna ma poglądy i przekonania które są sprzeczne z poglądami ze strony społeczeństwa. Nawet jeśli stwierdzenia Friedmana mają jakąś wartość, spekulacje na temat technologii blockchain mogą być poza jego wiedzą, ponieważ jest prawdopodobne, że jego wiedza na temat technologii blockchain jest niedostateczna.

Opinia George'a Friedmana dodatkowo przyczyniła się do zwiększenia negatywnego sentymentu wpływającego ostatnio na rynek kryptowalut. Można tu przytoczyć komentarz Warrena Buffetta z zeszłego miesiąca, który był przykładem podobnego zjawiska. Wielu analityków w świecie kryptowalut wciąż ma duże nadzieje dla branży. Niestety ta wiara nie do końca odzwierciedla to co widzimy od początku 2018r. a mowa tu o tendencji spadkowejna rynku. Tom Lee, Ted Rogers i Robert Sluymer to tylko niektórzy z wielu kluczowych liderów branży, którzy wierzą, że ceny mają wkrótce wzrosnąć.

Więcej informacji na temat Kryptowalut i technologi Blockchain znajdziesz na:
► Facebook - https://goo.gl/Tq6PSS
► Twitter - https://goo.gl/6bhWZn
► YouTube - https://goo.gl/QjL4gs

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Najłatwiej jest rządzić populacją, która jest słaba, biedna, przesądna i przerażona tym, co może przynieść jutro. - John Brunner

I nie ze mną te numery Brunner.
Zainteresowanie tematem jest nadal wielkie mimo, że przyszłość niesie ogromne zmiany praktycznie na każdej płaszczyźnie. Nadal możemy ugryź trochę krypto złota bo chciwość ludzka przy rosnących świecach jest nieunikniona i praktycznie pewna.

Zgadzam się, zainteresowanie jest wielkie i z dnia na dzień rośnie, blockchain znajduję coraz to nowe rozwiązania w wiele dziedzinach życia. Niestety ludzie starej daty nie rozumieją wielu kwestii z nim związanych.

Moim skromnym zdaniem klucz leży w rosnącym zainteresowaniu płatnościami BEZGOTÓWKOWYMI.
Pieniądz papierowy jako środek płatniczy staje się przestarzały. Częściej dokonujemy transakcji za pośrednictwem kart zbliżeniowych oraz aplikacji mobilnych a zmiana nazwy z POLSKI ZŁOTY na POLAND COIN czy tam nazwij to jak chcesz, to tylko kwestia czasu.

czyli

POLSKI ZŁOTY I PŁACENIE KARTĄ / TELEFON JEST FAJNE bo Jarek trzyma łape
ale
BIT COIN i płacenie kartą / telefonem już, nie bo nikt nie trzyma łapy, ooooookkkkkkk

No trzeba na to popatrzeć tak, jak złamią szyfrowanie to padną wszystkie zabezpieczenia na świecie, nie tylko blockchain, tego już się nie mówi. Pojawienie się możliwości deszyfrowania klucz prywatnego w logicznym czasie, da dostęp do każdego konta bankowego też!!! Czepili się blockchainu, a obawy o resztę ??? Po cichu, żeby paniki nie było. Najbezpieczniej jest mieć po prostu metale szlachetne i tyle. Oczywiście za 200 lat jak będziemy je z asteroid wydobywać to też cena spadnie.

Świetny materiał polecam i pozdrawiam