Projekt IOTA (MIOTA) jest gotowy do stworzenia "Smart City". Część funduszy będzie finansowana z Unii Europejskiej.

in polish •  last year 

iota.png

Po ogłoszeniu partnerstwa z Taipei, które ma na celu stworzenie pierwszego w historii inteligentnego miasta opartego na blockchain (smart city), projekt nie spoczywa na laurach. IOTA (MIOTA) wraz z +CityxChange weźmie na siebie znacznie bardziej ekspansywne wyzwanie które ma nastąpić w ciągu najbliższych pięciu lat. Mowa tu o współpracy z miastami takimi jak Trondheim, Limerick, Alba Iulia, Pisek, Sestao, Smolyan i Voru, które mają stać się ''positive energy cities''. Głównym celem jest wykorzystanie usług cyfrowych do generowania większej ilości energii niż ich konsumpcji oraz dzielenie się doświadczeniami z innymi miastami w całej Europie.

IOTA (MIOTA), jako część tego wizjonerskiego projektu ma kolejną szansę, aby pokazać światu swoją przydatność w rzeczywistej sytuacji. Platforma odegra kluczową rolę w projekcie +CityxChange, oferując wsparcie w podejmowaniu decyzji oraz dostarczając niezbędne narzędzia, które są kluczowe dla uczestników całego przedsięwzięcia. Końcowy wynik to ma być tzw. ''positive energy block'' czyli blok energetyczny, który zmniejsza zużycie energii i nie dopuszcza do jej marnotrawstwa za pomocą handlu typu peer-to-peer poprzez elastyczny lokalny depozyt.

Zdaniem szefa działu rozwoju biznesu w IOTA, Wilfreda Pimenta:

"Inteligentne miasta to jedna z najszybciej rozwijających się międzysektorowych aren innowacji dla IOTA. Opierając się na naszej pracy i partnerstwach na rynku energii cz też danych, mamy świadomość że ''smart cities'' będą łączyć to wszystko razem. Konsorcjum +CityxChange gromadzi wielu publicznych oraz prywatnych partnerów wokół ambitnej inicjatywy innowacji i współtworzenia. Jest to w 100% zgodne z DNA IOTA Foundation i nie możemy się doczekać, aby rozpocząć. "

Rozpoczęcie projektu ma się odbyć w dniu 1 stycznia 2019 roku. Cały projekt ma być finansowany wspólnie z 20 milionami euro, które będą także pochodzić z Europy. Sukces może doprowadzić do masowej adopcji platformy przez małe i duże firmy w Europie i na świecie.

Współzałożyciel i współprzewodniczący fundacji IOTA, David Sønstebø dodał:

"Fundacja IOTA jest podekscytowana zatwierdzeniem pierwszego oficjalnego projektu ''Horizon 2020'', w którym aktywnie uczestniczy. Możliwość eksplorowania i demonstrowania użyteczności IOTA w kontekście ''smart city'' w wielu miastach w całej Europie będzie niezwykle cenna. Fakt że ''NTNU'', największy uniwersytet w Norwegii, jest na czele tego przedsięwzięcia, jest ogromny. Fundacja oczekuje, że ta współpraca wzmocni naszą więź i siłę. Jako Norweg jestem osobiście podekscytowany tym projektem".

iota pap.jpg

Niestety kurs IOTA (MIOTA) nie zareagował na tą informację, w tym momencie oscyluje w granicach 0,97 USD.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!