Operacja "Crypto Sweep" rozpoczęta! Amerykański SEC prowadzi ponad 70 dochodzeń w sprawie produktów związanych z kryptowalutami.

in polish •  last year  (edited)

sec.png

Organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ogłosiły aż 70 dochodzeń w sprawie produktów inwestycyjnych związanych z kryptowalutami.

Miało to miejsce na evencie zorganizowanym na początku tego tygodnia przez North American Securities Administrators Association (NASAA) . Washington Post poinformował, że jest to największa skoordynowana akcja próby dotarcia do ''kryptosfery'' w historii.

Na ten moment około 35 dochodzeń jest już w toku, a niektóre z nich zostały już zakończone, kolejne dochodzenia prawdopodobnie rozpoczną się w najbliższych tygodniach. Działanie które zostało nazwane operacją "Crypto Sweep", jest prowadzone przez NASAA w parze z Amerykańskimi i Kanadyjskimi regulatorami regionalnymi.

Ponad 40 organów regulacyjnych zaangażowanych w projekt stara się pozbyć z przemysłuzwiązanego z Blockchain'nem fałszywych ICO i innych wątpliwych produktów powiązanych z tematem kryptograficznym. Agencja szuka między innymi ofert niezarejestrowanych papierów wartościowych, które obiecują swoim klientom wysokie zyski oraz podejrzanych ICO's które również ''mają zapewnić szybkie wzbogacenie się''.

"Stawiamy się w sytuacji inwestorów. Widzimy co jest promowane wśród nich, a potem robimy kolejny krok, dowiadujemy się czy firmy przestrzegają przepisów dotyczących papierów wartościowych "- powiedział Prezydent NASA Joseph Borg w Washington Post.

Jak dotąd śledztwo doprowadziło do odkrycia około 30 000 nazw domen związanych z dziedziną kryptograficzną. Większość z tych domen sięga końca 2017 r., kiedy rynki kryptowalutowe rozwijały się coraz szybciej. Niektóre strony internetowe obiecywały ogromne zwroty z inwestycji, co za tym idzie były bardzo atrakcyjne dla przyszłych klientów. Afiszowały się członkami rady doradczej, którzy według nich z nimi współpracowali. Byli to na przykład: sędzia Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg, Jennifer Aniston i książę Karol. Oczywiście wszystkie te informacje były fałszywe i miały zamiar tylko zachęcić nieświadomych niczego ludzi.

Oświadczenie Claytona: "Doceniam wysiłki naszych kolegów regulatorów" powiedział Szef Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Jay Clayton w opublikowanym 22 maja oświadczeniu, "Pochwalam naszych kolegów regulatorów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, którzy koordynują i uczestniczą w działaniach mających na celu wykrycie oszustw w początkowej fazie (ICO) dodał. Podjęte działania w zakresie egzekwowania prawa przez NASAA powinny być ostrzeżeniem dla potencjalnych oszustów w tej dziedzinie finansów.

Clayton wspomniał o testowej stronie ICO, która została uruchomiona w zeszłym tygodniu przez ''Biuro Edukacji i Adwokatury dla Inwestorów SEC''. Oczywiście ta strona internetowa jest niczym więcej jak fałszywką która pokazuje z jakim problemem musi mierzyć się SEC.

Informacje te wywołały niepokój wśród inwestorów którzy inwestowali w ICO's promowane w U.S.A. Można tu przytoczyć między innymi Amerykański projekt Dragonchain (DRGN). Niestety również Bitcoin oberwał przez te informacje rykoszetem, co skutkowało spadkiem się jego kursu o kilka procent.

Więcej informacji na temat Kryptowalut i technologi Blockchain znajdziesz na:
► Facebook - https://goo.gl/Tq6PSS
► Twitter - https://goo.gl/6bhWZn
► YouTube - https://goo.gl/QjL4gs

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dobrze, niech się biorą za oszustów.

Trochę ten rynek się "przerzedzi" w Stanach.

Ja jestem za ,mniej scamów więcej ludzi będzie się przekonywało do krptowalut 😎

Oczywiście ja również podzielam Twoją opinię :)