Japońska giełda Coincheck usuwa Monero i trzy inne kryptowaluty pod naciskiem FSA

in polish •  last year  (edited)

monero.png

Japopńska giełda Coincheck usunie Monero i trzy inne kryptowaluty, które według FSA są zbyt anonimowe dla ich posiadaczy.

Financial Services Agency zakazuje Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH) i Augur (REP). Krytpowaluty muszą zostać usunięte z obrotu na giełdzie do 18 czerwca zgodnie z nową polityką Japońskiej Agencji Usług Finansowych, która ma na celu zakazanie obrotu kryptowalut które oferują znaczną anonimowość.

Giełda ogłosiła, że ​​wszystkie zakazane kryptowaluty pozostające w portfelach użytkowników po 18 czerwca zostaną przeliczone na walute fiducjarną Japonii (Jen) po kursie rynkowym. Coincheck ma już za sobą słaby początek roku 2018. W styczniu giełda stała się ofiarą ataku hakerskiego w którym jej użytkownicy stracili około 530 milionów dolarów. Ten precedens doprowadził to tego że giełda została wzięta pod lupę FSA.

Agencja Usług Finansowych przeszła restrukturyzacje pod względem regulacyjnym dotyczące wymiany środków na giełdzie po ataku na Coincheck. Ma to na celu zapewnienie większej przejrzystość na rynku kryptowalutowaym. Zakaz obrotu coin'ami które zapewniają wysoki poziom prywatności i anonimowości nie jest zaskoczeniem, ponieważ jest prowadzone postępowanie odnośnie skradzionych tokenów z Coincheck, które wydają się być wysyłane z jednego portfela do drugiego tak anonimowo, jak to tylko możliwe.

Coincheck przestrzega zakazu FSA Monero znalazło się w pierwszej dziesiątce kryptowalut i jest niezwykle popularny w Japonii, ale zyskał przydomek ''nowej kryptowaluty dla przestępców'' głównie ze względu na fakt, że jest w stanie zapewnić stosunkowo dużą anonimowość. FSA wprowadziła zakaz jako sposób na walkę z kryptowalutami, które uważa za przydatne w prania brudnych pieniędzy oraz w innych podejrzanych celach.

Po ataku hakerskim, Coincheck zawiesił wszystkie wypłaty. Aby odzyskać zaufanie klientów od marca promują handel bez opłat. Giełda wprowadziła również prawo do odmowy dokonania transakcji bez podania przyczyny oraz narzuciła nowe standardy weryfikacji dla wszystkich użytkowników. Coincheck ogłosił że będzie nadal stosował się do przepisów FSA, aby wzmocnić swoje wysiłki przeciwko działaniom przestępczym oraz terrorystycznym.

Więcej informacji na temat Kryptowalut i technologi Blockchain znajdziesz na:
► Facebook - https://goo.gl/Tq6PSS
► Twitter - https://goo.gl/6bhWZn
► YouTube - https://goo.gl/QjL4gs

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Gorzej niż u nas KNF a myślałem że Japonia jest spoko

Niestety świat zszedł na psy przez amerykańskie brednie o praniu forsy i finansowaniu terroryzmu. :(

Japonia jest spoko dopóki ktoś nie zajdzie jej rządowi za skórę.